Poraďte akou zábavnou formou učiť dcérku písmená ?

tehulka2016
15. jan 2020

Baby neviete mi poradit ako ucit dceru pismena? Vie O, M, N ako nase prve pismena na oslovenie. Ako dalej? B jej vravim ze ma dve bruska len potom hovori dve bruska a nie b😂 budem rada za rady, podnety

asfodelka
15. jan 2020

@tehulka2016 ja som malému keď bol škôlkar nakreslila na format A5 každé písmeno a čiernou fixkou jednoduchý obrázok ktorý priradil k písmenu. A ako auto atd. Behom jedného dňa vedel priradiť a pomenovať všetky písmená. Aj by som Ti to odfotila ale má to kamarátka 😊

dskjhfdlkdjhl
15. jan 2020

@tehulka2016 Ked bude mat dieta zaujem, tak si same najde sposob, inak nevidim jediny dovod v jej veku ju to ucit. My sme mali na zemi take pismenkove puzzle a dcera v 1.5 roku sama za mnou chodila, ze ake je to pismenko a ja som jej vzdy povedala a ona sa to naucila, keby nechodila za mnou, tak by som ju to neucila, je dost inych veci, ktore ju mozes ucit.

katulienkax
15. jan 2020

Chce to sama? Ak nie načo to je dobre toto .

saluda
15. jan 2020

@tehulka2016 pozerám že má 3 roky? Väčšina detí sa písmená naučí v škole a väčšina toho zvyšku predtým, ale preto, že o to samé prejavia záujem. Dovtedy to nemá zmysel, lebo ak ju to aj náhodou nejakým spôsobom naučíš, bude to vydreté a tak či tak ťažko pochopi, o čo vlastne ide. Budú to nejaké znaky, predmety.
Môj syn ten záujem prejavil keď mal 2 roky a prejavovalo sa to tak, že na písmenká ukazoval, keď sme čítali knižky. Dceru to nezaujímalo vôbec, tak sa učila písmenká v prvej triede.

evittam
15. jan 2020

@katulienkax No nech sa potom nudí v prvom ročníku a mamicka sa moze všade pochváliť ako jej 3rocne dieta uz vie O M N a nevie B...

moni73
15. jan 2020

Naco ju to ucis, preboha? A ked chces naucit, tak si kazdy den na hodinku sadnite a ucte sa. Ked odpovie nespravne, udries ju trstenicou po ruke.

tortelinka
15. jan 2020

@tehulka2016 načo ju prosím učíš písmená? ak o to nemá záujem, nechaj to tak a uč ju niečo čo ju baví

hettinka
15. jan 2020

@tehulka2016 tes sa z toho, že vie tri písmenka a na ostatne má čas. Sú deti, ktoré sa naučia písmenka samé od seba skôr ako v škole bez cieleného učenia, vtedy je to fajn. Môže (a nemusí) to značiť nadpriemerný intelekt. A sú deti, ktoré to zvládnu až v škole.
Tvoje dieťa má 3 roky. Namiesto písmeniek trénujte kreslenie, samoobslužné činnosti, hrajte sa.

berenika39
15. jan 2020

Proč se to musí učit, jestli se můžu zeptat? Ale upřímně🙂

79viktoria79
15. jan 2020

@berenika39 aby sa maminka mohla pochváliť 😉

lavia
15. jan 2020

Naša takmer 5 ročná dcéra si píše písmenká sama čo odkuká od kamarátov v škôlke, doma sme ju žiadne nikdy neučili, takže si myslím,že najlepšie je nechať dieťa,nech sa učí čo ho zaujíma a len ho v tom podporovať 😉

natasha1988
15. feb 2020

@tehulka2016 ja mam skvele edukacne karticky s pismenkami, volaju sa TROCHU INAK. maju ich napriklad v babyknihy.sk

ajka0207
15. feb 2020

@tehulka2016 nasa ma tri roky, ak ma zaujem o pismenko tak jej poviem ze je to napr. A. Ale ona si to aj tak pamätá po svojom, napr. A vola "teta Anicka". Oni su este malicky a nechapu ze to su pismena, naco to chces dieta v tomto veku? Ak bude chcieť tak sa to nauci samé a ak nie, tak skola ju to nauci.