Poraďte autosedačku pre 15 mesačného syna

alexandra909
21. jan 2018

Prosim poradte vybrat autosedacku. Maly ma 15m a 11kg. Neviem ci kupit do 18kg alebo uz 36kg ?Rozmyslam nad cybex tu s tym pultom?dik

zbbm
21. jan 2018

@alexandra909 pri kupe sedacky si treba uvedomit, kolko v nej dieta cestuje. Samozrejmeb ze zalezi,kolko planujete do nej investovat, ale je dobre pozriet si ako dopadli jednotlive sedacky v testoch. Okrem toho je dolezite,aby nebola moc tvrda pre dieta (zavazi pri dlhsich cestach). A v neposlednom rade treba do nej dieta posadit,ako sa v nej citi. Ked sme my kupovali sedackub mala som na nete vyhliadnute 2. Rommerku a tuto, co vy. Mala som z netu nacitane, na co dbat, ... Sli sme do kamenneho obchodub posadili malu a rozhodlo. Tak ako pisu, nie kazde dieta toleruje ten pultik, nie kazde sa citi v kazdej sedacke pohodlne. No a ked toto urobite, potom sa uz mozes rozhodnut, kde a za kolko ju kupit 😉

alexandra909
autor
21. jan 2018

@zbbm dakujem, no prave nemam moznost vyskusat. Najblizsia predajna vyse 100km a bez sedacky ;(

zbbm
21. jan 2018

Aj my sme cestovali za sedackami 60 km. Ale oplatilo sa. Predsa len, sedacka aj daco stoji a pouziva sa nejaky ten cas. Nekupuju sa cukriky za 1€

beky1813
21. jan 2018

Tiez by som nekupovala macku vo vreci a 100 km predajna? Ved mas v profile napisany Martin, bud tam alebo v Ziline predajna bude a to mozes aj vlakom zbehnut, ked teraz nemas ziadnu. Lebo nie je to lacna zalezitost a zase co, kupis cez net a nebude vyhovovat? Tak vratis a kupis dalsiu? Kazdemu vyhovuje nieco ine a toto je fakt vec, ktoru treba vyskusat osobne

roxy2015
21. jan 2018

Najlepšie je, keď ma autosedačka najmenší rozdiel vo váhe. Takze do 36 kg by som neodporúčala. Skús si voľačo postudovat o autosedačkách. Na YouTube je kopec videí, pozri testy. Ja som 3 mesiace vyberala a jediná možnosť bola naozaj len cez net kúpiť, pretože tie ktoré spadli do užšieho vyberu na predajniach nikde nemali. Keď, tak iba jednu a to by mi bolo nanič. My sme kupovali dcére po vajíčku cybex sironu m- isze. Je to kategória od 0- 18 kg, čiže niečo ako medzi vajíčkom a autosedacku 9-18kg. Dcéru sme v nej začali voziť ako 8 mesačnú v protismere a vydržala do 16 mesiacov v protismere. Momentálne ma 2 roky a 3 mesiace a ešte v nej je, ale pomaly vyberáme väčšiu, keďže už ma 17kg a je veľmi veľká na svoj vek. Takze podľa mna si môžeš kľudne vybrať aj cez net s tým, že ju vrátiš keď sa ti nebude pozdávať. A keď, tak vrátiš aj 2x no a čo.

len_leninek
21. jan 2018

Máme cybex s pultom do 36 kg. Pultík malému nevadil, ale používali sme ho len pár mesiacov. Potom prišla zima a hrubé oblečenie, za pult sa nevpratal. Odvtedy (vyše rok a pol) používame bez pultu a spokojnosť.

emi16
21. jan 2018

My mame cybex s pultikom a spokojnost
Na pultiku sa krpana vyhrala
Nehrozilo vyvliekanie z pasov
Teraz je uz bez pultu a stale je spokojna v nej

alexandra909
autor
21. jan 2018

@zbbm
@beky1813 nekupujem ani macku vo vreci ani cukrik. Myslela som skor poradit znacku nie ze ma takto osocite. A neviem ako mi 1rocne dieta povie ze ktora mu vyhovuje ked ho tam posadim. To aj vajicko ste boli skusat? Dakujem.

alexandra909
autor
21. jan 2018

@roxy2015 dakujem mockrat ;) presne tak najblizsie predajne tieto lepsie sedacky vobec na predajniach nemaju.

zbbm
21. jan 2018

Tak pardón, ak to takto vnímaš. Nikoho som rozhodne nechcela osočiť, nemám to v povahe a osobne sa práve preto diskusiám tu na MK viacmenej vyhýbam. Chcela som poradiť podľa vlastných skúseností a toho, čo som si ja načítala pred kúpou sedačky a mne to pomohlo.
My máme romer king a sme spokojní. A len pre info, aj jednoročné dieťa vie sedieť v danej sedačke kľudne, alebo z nej okamžite vyskakuje či sa nekľudne vrtí. Naša ten pultík absolútne nechcela.
Neviem, načo pomoc o radu, keď iný názor sa neakceptuje. Však mne je jedno, ako sa zariadiš a čo kúpiš. Dala som svoj názor, verím, že sa tak či onak dobre rozhodnete a budete spokojní. Prajem všetko dobré

izabela7
27. jan 2018

my mame tuto: http://www.kiddy.sk/index.php?option=com_virtue...
zo zaciatku syncek v nej nechcel kvoli pultiku sediet, ale zvykol si. A je az do 12 rokov.