Prudké zvracanie - reakcia na očkovanie hexavakcínou?

strapanik
2. mar 2011

V pondelok dcérku očkovali druhou dávkou hexavakcíny + očkovanie proti pneumokokom. Celý deň bola nepokojná, večer veľmi prudko zvracala (manžel mal mokrý celý chrbát, stieklo mu to až po nohách a za ním na dlážke šleha na pol metra. Po polhodine som dcérku opäť nakojila a zaspala. V utorok večer sa scenár opakoval, opäť veľmi prudké zvracanie prúdom. V priebehu hodiny ju naplo ešte 2x, vyšla z nej už len žalúdočná kyselina. Potom som ju opäť kojila a zaspala. Stretli ste sa s niečím takým ako reakciou na očkovanie?

maggie2
2. mar 2011

Príbalový leták tejto vakcíny v nemčine uvádza vracanie ako vedľajší účinok vo viac ako 0,1 percent prípadoch a menej ako 1 percent prípadov.

Čiže Váš prípad, je podľa štatistiky deklarovaných účinkov jeden /Tvoje dieťa/ zo 100 až 1000 /ďalších očkovaných detí/.

celkove vedľajšími účinkami vzťahujúcimi sa na oblasť gastro-intestinálnu sú:

veľmi časté /viac ako 10 percent prípadov/ nechuť do jedla
časté /viac ako 1 ale menej ako 10 percent prípadov: Hnačka, Enteritída, Gastroenteritída - čo sú zápalové ochorenia
príležitostne /viac ako 0,1 ale menej ako 1 percento prípadov/: bolesti brucha, vracanie, zápcha

zdroj: http://www.impfschaden.info/Fachinfo/infanrix-h...

tin007
2. mar 2011

@strapanik neviem ti poradit nic konkretne, ale ak kojis (co pises, ze kojis), tak sa snaz davat malickej co najcastejsie pit (aj len po troske), aby si sa vyhla dehydratacii. ak by sa ti zdala byt mala malatna, ci by jej zrazu prudko stupla teplota, chodte na pohotovost, ktovie, co vsetko to ockovanie moze sposobit. a mali by ste to urcite povedat pediatricke (a ona by to mala hlasit SUKL), aby ste v buducnosti zvazili dalsie ockoania (ak mala takuto reakciu, je mozne, ze tie dalsi ockovania bude znasat este horsie 😔 )

sonica
2. mar 2011

😠 aaaaaaaa vidim, ze nie som sama, ktora s takouto reakciou bojovala 😒
nech zije bezbecne a neskodne ockovanie 😠
mudra mi pri hlaseni reakcii hovorila, ze nemala z coho, ze to urcite bolo z niecoho ineho... blba bla bla 😠 😠 😠
no co mozem poradit, ak je pridruzena horucka, nedavat na zrazanie sirup, ale cipky, sirup este viac drazdi zaludok, poriadne dbat na pitny rezim, aby sa predislo dehydratacii 😉
drzim palceky, nech sa rychlo z toho oklepe, ale pozor, pri dalsom ockovani sa to zopakovalo 😠 az tretie bolo bez ☹
od tej doby neockujeme 😠

tamix
2. mar 2011

Našej malej sme sa rozhodli dať Hexavakcínu a Prevenar zvlášť. Ona takto vracala po Prevenare. V noci mala horúčku 39-40 a nadránom 2x prudké vracanie. Potom ju to už to našťastie prešlo a viac sme Prevenar nedali a ani žiadne iné očkovanie.

mircalla
2. mar 2011

Chudatko....ja tieto ockovania neznasam!! Nechapem naco sa u nas robi x milion ockovani, ale to je na inu diskusiu. Nastastie maly nemal ani len teplotu, ale vzdy mam z toho totalny stres. Hadam je jej uz lepsie

kaja73
2. mar 2011

Nebudem tu spominat vsetky vedlajsie učinky,ktore mal moj mladsi syn po tychto super bezpečnych vakcinach-bolo ich dost a dodnes sa s jednym z nasledkov trapime,ale čo sa tyka travenia,tak po prvej aj druhej davke mal maly vyse mesiaca trvajuce totalne nechutenstvo.Až som nad nim plakala,od zufalstva.Odmietal sa kojit, pit z flasky -krmila som ho aj striekačkou , aby sa aspon nedehydratoval.

lucia.kl
2. mar 2011

u nás bolo zvracanie spojené s horúčkou po očkovaní, mala skoro 39. a vracia mi zakaždým ked má horúčku

nathalie111
22. aug 2012

ahojte...my sme dneska mali 3.davku ockovania - infanrix hexa a synflorix a poobede sa dcerka asi 10 minut po zaspinkani zobudila (predtym bola velmi nekludna,chvilu trvalo,kym som ju uspala a spinkala nepokojne) a vracala prudom... ☹ moje malilinke...dufam,ze uz sa to nebude opakovat...tiez sa,nastastie,este dojcime,tak si dala mliecko a teraz opat spinka....

katuch30
2. apr 2013

Ahojte, po prvom aj druhom ockovani sme mali reakciu ze zvracala. Zvracanie sa ale objavilo az na stvrty den po ockovani...po prvom mi mala aj ochorela, teraz sme prave piaty den a uz dva dni po sebe grcame tak dufam ze sa choroba nezopakuje.

mato_zuzka
23. apr 2013

Včera sme dostali druhú dávku hexi aj prevenaru ☹ malá taktiež večer po papaní zvracala prúdom, potom sa to zopakovalo ešte 2x. Ona mi nikdy nezvracala, pár krát sa stalo, že si málinko odgrcla, ale to sa zvracaním nedalo nazvať. Takže to včerajšie zvracanie ma naozaj vyľakalo. V noci sa jej málinko aj zdvihla teplota. Ale keď vidím, že niesme jediný pripisujem toto zvracanie určite očkovaniu ☹

okta
1. sep 2013

Syn po druhej Hexe zvracal a hnackoval 10 dni, mal silne bolesti bruska/nastastie len jeden den a noc/,mal zvysenu teplotu.Cely cas sme boli v nemocnici na infuziach,absolvovali sme vsetky vytery a vysetrenia,vsetko negativne.V nemocnici nam povedali,ze virus.Uz teraz viem pricinu.... 😖

meiwe
19. dec 2013

Mala mi tiez zvracala po druhej varkenockovania na 2den v noci, 4krat som prezliekala ju aj postel.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz