Pruh u dvojmesačného bábätka

zuzka_puska
19. feb 2014

ahojte 2 mesačná dcérka má pruh, dnes jej to lekárka zistila- v okolí cikulky sa jej objavuje taká tvrdá hrča.... Máte s tým niektorá skúsenosti??? Mali vaše detičky pruh v takom malom veku?? Čo ste s tým potom robili, nie je to nebezpečné?? ďakujem za každý príspevok, som veľmi vydesená bojím sa o dcérku

sunshine85
19. feb 2014

@zuzka_puska ahoj, mojej kamosky maly to presne mal v takom veku, boli s tym tusim aj v ba. neviem ci tam, alebo obvodna doktorka im potom povedala, ze treba pockat, malym detom sa to zvykne vstrebat a tak sa aj stalo. neviem sice po akej dobe, ale teraz bude mat 2 roky a pruh nema 😉 tak neboj 😉

zuzka_puska
autor
19. feb 2014

@sunshine85 dakujem, lebo som nasla clanok ze slabinovy pruh je velmi nebezpecny, od dnes uz nebudem ani spat len pozorovat malu :(

zuzi0911
19. feb 2014

@zuzka_puska ahoj moja starsia t mala presne ako tvoja...vzdy ked jej hrcka vyskocila museli sme ist na pohotovost aby jej to zatlacili bo my sme sa bali..v 4mesiacoch ju operovali bo hento neni dobre vsetko dopadlo dobre

vvia
19. feb 2014

Moja mala operovany slabinovy pruh ako mesacna a 3dni po operacii jej vybehol na druhej strane a ten mame nezoperovany doteraz ma 14 mesiaco 🙂 pokila nerobi problem a nenahmatas vajecnik je to ok. Zistis lahko ked tam ide crievko je to makke a take kakoby tam bola voda, vajecnik je tvrda gulicka (ale bolo mi to neprijemne to hmatat. Juj 😖 )

vvia
19. feb 2014

@zuzka_puska pisala som vid vyssie 🙂neboj sa

zuzka_puska
autor
19. feb 2014

@vvia nasa to ma, teda ta hrcka jej vybehne len pri placi, ked neplace a rozbalim ju, tak tam nic nema..... a ked tam ta hrcka je, je tvrda, je mi tiez neprijemne to hmatat je mi pritom do placu ☹ a kde tvoju malu operovali, aky lekar???dakujem

vvia
19. feb 2014

@zuzka_puska na kramaroch na chirurgii a ako keby si ju rozbalila tak ten rez nenajdes. Oni robia plasticky rez ci ako to nazyvaju a ani my obcas neveieme najst a ani nasa dr nenajde 😀 ma to uplne nadherne. Len som bola nahnevana lebo pred operaciou som vravela ze sa mi nezda aj druha strana, ale nebolo nic vidiet tak ze ok a potom aj druha strana vyskakovala ☹ ale cim je starsia tym je lepsie, tak nechystam sa tak skoro ist s nou. Ale ta jedna uz fakt musela

zuzka_puska
autor
19. feb 2014

@vvia a ten pruh maličku bolel?? alebo preco jej to operovali takej maličkej?? plakávala často, alebo ako zistili že už to treba vyoperovať?? my sme z Popradu...nechcem byť hnusná, ale Popradským lekárom akosi neverím...zdajú sa mi flegmatickí, leniví a majú vždy len čas, problém začnu riešiť až v hodine dvanástej ako sa hovorí...

vvia
19. feb 2014

@zuzka_puska aj tu mi povedali ze sa to operuje az ked sa zasekne a nejde spat, ale vedia ti aj dat predom termin. Boli ste na chirurgii? Mozno jej daju hned termin a mozno budete cakat. Mojej to uz vkuse vyskakovalo a ked tam vlieza vajecnik tak uz obvykle operuju. Moju to bolelo a plakala ☹ ale napriklad co ma na druhej strane tak pohoda a ma ho doteraz

bubbles
19. feb 2014

mam vlastnu skusenost 🙂 ja som mala pruh, mozno uz ako mesacna.. muselo ma to boliet, lebo som strasne plakala a zvracala, takze ma hned operovali.. po operacii uz bolo vsetko okej, krasne sa to zahojilo, ja si z toho nic nepamätam, len mi zostala mala jazvicka 🙂 inak ziadne nasledky..

zuzka_puska
autor
19. feb 2014

@vvia nie, na chirurgiu nas vobec neposlali.... a ani nas nikde nevezmu- lebo to uz zasa treba vsade tie hlupe vymenne listky,a nasa lekarka nam odporucanie nedala.... nic to,pojdeme zajtra na pohotovost, nech to aspon pozrie aj iny lekar...

vvia
19. feb 2014

@zuzka_puska no to sa riesi na chirurgii takze tak 😒 fakt asi zbehni na pohotovost a uvidis

mammaroma
20. feb 2014

@zuzka_puska
Ahoj, maličkú by mal vidieť chirurg, čím skôr, aby on zhodnotil ten stav a aj Vás poučil, ako postupovať. Ono hernia ako taká nebezpečná nie je, riziko je v možnej inkarcerácii, to znamená priškrtenie, kedy môže byť črievko ohrozené nedostatočným prietokom krvi. Čo sa týka operácie, je častá a bežná, aj u malinkých detičiek, bábätiek, dokonca aj nedonosených. Drobčekovia ju znášajú dobre, viac sa boja maminky 😉 Ak by si nechcela riešiť v Poprade, tak sú pracoviská detskej chirurgie- v Tvojej relatívnej blízkosti sú to Košice a Martin. Držím palčeky, neboj sa 🙂