Rada pri odplienkovávaní

crystal333
6. sep 2013

Mam 2,5 r.syna,ktoreho momentalne odnaucam od plienok, teda chcela som postupne... Plienky mu zatial davam samozrejme na noc alebo ked ideme vonku alebo na navstevu... Doma je bez ,teda bez vsetkeho pobehuje, tym padom nebol problem ze sa rychlo naucil bez pytanie ist sam na nocnik,aj ked sa sem tam zabudne a stane sa nehoda... Problem je v tom ,ze ked ma plienku alebo gatky, nohavice ,tak si ich sam nevie stahnut a stale sa pocura, alebo cura cez to,kedze on sa na nocnik nikdy nepytal ale chodil sam... Potrebujem poradit, ci mam tie plienky razne vylucit ,davat iba na spanok, alebo s tym odplienkovanim pockat ??? 😖

aliza
6. sep 2013

@crystal333 uplne zrusit plienky 😉

xlucia
6. sep 2013

@crystal333 plienky vyhod

slniecko77
6. sep 2013

@crystal333 my sme mali to iste, malemu som nedavala trenirky len napr. teplaky, tie sa mu stahovali jednuduchsie. Plienky som uplne vylucila (len na spanie, ale uz je aj bez tych), nosila som zo sebou vsade nahradne oblecenie.

crystal333
autor
6. sep 2013

@slniecko77 a zacal sa maly sam pytat na nocnik alebo si zacal sam stahovat teplaky???

aliza
6. sep 2013

@crystal333 najprv sa zacnu sami pytat, moj syn ma tento mesiac 3, ale nohavice si este nestiahne, nie ze by nevedel, ale proste chce, aby som isla na zachod s nim.

slniecko77
6. sep 2013

@crystal333 sam si stahuje teplaky, neskor zacal s tym, ze mi povedal, ze ide kakat alebo cikat 😉 pritom rozprava velmi dobre, ale nikdy mi to predtym neoznamoval, vzdy si to vyriesil sam 😉
Mali sme nocnik v izbe kde sme sa nachadzali (uz nie je potrebny, kedze ide sam na WC, mame tam stolcek, aby sa vedel posadit), ked sme vonku tak si sam stiahne gate a vykona potrebu, ked je napr. v kocari povie mi, popripade sa ho opytam. Priebezne sa ho pytaj ci nepotrebuje na zachod, ale ked vie kedy treba tak to kludne nechaj na nom, vysvetli kde ma chytit nohavice, aby sa mu jednoducho stahovali a pojde to 😉 u nas to tak zabralo.

slniecko77
6. sep 2013

@crystal333 este som chcela dodat, ze teraz uz nema problem si stiahnut rifle, kratasy a podobne 😉