Slabé brušné svaly u 6-mesacneho bábätká.

nikusik1221
21. feb 2020

Dobrý chcem sa spýtať boli sme v stredu na rehabilitácii s malou prvýkrát obávala som sa ze nám dá cvičiť vojtovku ale ukázala nám nejaké cviky ako napr ako sa ma pretacat ona sa pretaca ale všetko robí cez chrbát čiže cez záklon potom mi kázala že by ju dala na kraj postele nech dvíha nohy len jej sa akosi nechce časti jej vysia mam jej chytať rukou nohu a nič viac mame ísť zasa o dva týždne ku nej len mam pocit ze toto cvičenie nikam nevedie nemáte nejaké tipy na nejaké cvičenia ako posilniť brušné Svaly bábätka? Ďakujem

romanatrnavska
21. feb 2020

@nikusik1221 babybalance skúste 🙂

deedol
21. feb 2020

na fitlopte vam nieco neukazovala? tazko sa to cez net vysvetluje, ale bud by som ju poprosila, nech vam ukaze, alebo mozete ist 1x niekam sukromne, kde vam to ukazu.

mogaa
21. feb 2020

@nikusik1221 pri tak malom dieťati nečakaj že niekto ti poradí cez net presný cvik - ono treba cvik urobiť s dieťaťom správne - inak mu môžeš uškodiť a každé dieťa zvládne niečo iné....čiže moja rada o týždeň ísť znovu na rehabku fyzioterapeutka nech ti ukáže viac cvikov - natoč si ich na mobil aby si videla správne prevedenie a mohla doma cvičiť podľa toho.....a skús každý cvik odcvičiť s malou hneď tam a pýtaj sa čo nevieš.....dieťa prirodzene zdvíha nožičky ak mu visia z postele je to ťažšie a tým že má slabé bruško mu to veľmi nejde....ono tam stačí už len to že sa snaží dať nôžky aj ked len do rovinky s postelou.....

mogaa
21. feb 2020

@nikusik1221 každý cvik čo ti ukáže si skús doma sama - zistíš že aj ked sa ti navonok nezdá že niečo robíš - brucho sa v tej polohe napína - napr.to keď mu visia nôžky z postele a snaží sa ich zdvihnúť, detto ak si chytáš s rukou nohu.....niekedxy stačí náznak nejakéo pohybu a sval sa ti vtedy napne...naozaj si to skús na sebe a uvidíš čo to robí s bruchom...

snehulienka8
21. feb 2020

boli ste tam v stredu, dnes je piatok.. ci to niekam vedie sa uvidi po mesiaci, nie po dvoch dnoch..navrhujem trpezlivo pokracovat v tom, co odporucala..

nikusik1221
autor
23. feb 2020

@snehulienka8 ďakujem pekne

nikusik1221
autor
23. feb 2020

@mogaa zdvíha nôžky keď lezi nie úplne ale ma zdvihnute nie stále ale často a keď jej visia tak ich zdvihne nie stále ale občas ale nozku si nechce chytiť ani zá kolienko pretaca sa krásne už aj keď niekedy cez chrbát musím ju napraviť ako mi ukázala doktorka že cez nozku musí ale zasa, stále len na jednu stranu na druhú nič.. Ale ďakujem

nikusik1221
autor
23. feb 2020

@romanatrnavska ďakujem

nikusik1221
autor
23. feb 2020

@deedol skúšala som sama na fitlope ako len sa bojím lebo ona ma, aj ten problém ze tým ze ma slabe bruško tak sa napina chrbáte a mi kázala aby ležala na rovnom a na tej fitlopte krásne dvíha nozky len je prehnuta :/

mogaa
23. feb 2020

@nikusik1221 popros rehabilitačnú nech ti ukáže cviky pre malinkú na lopte, ale necvič sama pokiaľ nie si si istá či jej cvik skôr neublíži ako pomôže..........ono to že jej ide nejaký cvik len na jednu stranu to treba len trénovať , pôjde aj druhá strana.....čo sama neurobí napr.nechytí si tú nôžku to jej musíš dopomôcť ale všetko to povedz nabudúce fyzioterapeutke a buď ti povie ako jej pomôžeš alebo dá iný cvik...naozaj najlepšie je ak ona cvičí s malinkou, tak si to nahrávaš na mobil a doma cvičíš podľa toho....

mogaa
23. feb 2020

@nikusik1221 inak uplne ideálne je ak máte niekde v okolí centrum kde sa chodí cvičiť s deťmi s DMO, vedia tam zväčša cvičiť aj s bábätkami a chodiť tam aspom 2x do týždńa.....ono je veľa cvikov aj pre bábätká na spevnenie , ale ak chodíš na rehabilitáciu 1x do týždňa to je nič lebo nemáš sa koho spýtať či niečo robíš správne a ani si cvik presne zapamätať....je obrovský rozdiel ak s dieťaťom cvičí fyzioterapeut ktorý presne vie ako urobiť daný pohyb a je rozdiel ak to robí mamička z toho čo si zapamätala z cvičenia....

nikusik1221
autor
23. feb 2020

@mogaa práveže na, rehabku mame chodiť len raz za dva týždne uvidíme co povie ci nejaký pokrok je a keď nie tak si nájdem ešte jednu sukromnicku vieš jak to v nemocnici je nemajú čas.. A podla, mňa, preto len raz za dva týždne lebo toto len poisťovňa im preplatí :/plus plavame to jej tiež robí dobre.. Ale apson jedno pozitívum zenaw, nedala hneď cvičiť vojtovku.. Ďakujem za rady

mogaa
23. feb 2020

@nikusik1221 určite skús nejaké súkromné centrum...ano pár krát si zaplatíš ale cviky sa naučíš a potom ich cvičíš doma.....raz za dva týždne je nič, to treba naozaj rehabilitáciu na poliklinike kde vám dá cvičiť aspom 3x do týždňa + ostatot cvičíš ty doma......a aj plávanie je super.....ono pri takých bábätkách stačí ak s ním cvičí fyzioterapeut 2-3x do týždňa po pol hodinke, tam potom ani nie je treba cvičiť doma.....kamarátka je rehabilitačná viem že cvičila s pred.narodenými dvojičkami susedy, 10mes.sa trápili vojtovkou , neurológ pri jednom povedal že ani nebude chodiť, ona s nimi chodila cvičiť 2-3x do týždňa a ukázala mamine čo doma a za 2 mesiace z plaziacich detičiek boli šarvanci čo behali po štyroch a začali sa stavať....

naritaka
31. mar 2022

@nikusik1221 dobrý deň, môžem sa opýtať, ako sa vyvíjalo u vás bábätko, máme podobný problém so slabším bruškom. Ďakujem

janinka06
4. júl 2022

@naritaka dobrý deň aj nasa dcérka má problém so slabším bruškom. Zatiaľ čaķáme za rehabilitáciou. Ako ste na tom vy? Máte nejaké cvičenia?

nikusik1221
autor
10. júl 2022

@janinka06 tak my už máme skoro 3roky mala je úplne ok všetko dohnala len neviem či z vojtovku ale odvtedy sa všetkého boji a neviem či to bolo dobré ísť cvičiť ona by to možno sama dohnala bolo to strašné sa nato pozerať