Správne uloženie monitoru dychu v postieľke bábätka

romanka_369
1. feb 2020

Ahojte, mam otazocku..mame monitor dychu a tyzdnove babetko..chcela by som vediet ci moze byt monitor ulozeny na sirku alebo musi byt na dlzku aby bolo babetko cele na nom..ja ho mam na sirku postielky kedze malu aj polohujem a opieram ju o boky postielky.. ide oto ze sa mi v noci spustil alarm 4x a aj dnes cez obed 2x a malinka pritom dychala a aj dudlovala..tak ci je chyba v ulozeni, alebo ju nezaznamenava..mam ho ulozeny na pevnej doske pod matracom..dakujem

iritka
1. feb 2020

@romanka_369 moze byt ze ma babatko este nizku hmotnost, nepamatam si uz presne ale na monitore ked som pouzivala bolo pisane, ze do nejakej hmotnosti sa ma dat nad matrac a na to nejaka deka. ak je este aj v perinke a monitor pod matracom nemusi zachytit ze dycha.

ruzasipova
1. feb 2020

To nie je v ulozeni sirka/vyska. Nam takto blbol monitor z druhej ruky. Kupili sme novy a bez problemov.

romanka_369
autor
1. feb 2020

@iritka ma 3,5 kg takze tak normalne a je pravda ze je este aj v takej zavinovacke..skusim ho dat teda na matrac a este aj baterky vymenit..uvidim co to povie v noci..dakujem

ludmilaka
1. feb 2020

@romanka_369 Neopiera sa ti náhodou o kraj postieľky? Nám sa spúšťal vtedy.

romanka_369
autor
1. feb 2020

@ruzasipova tiez mam z druhej ruky🙁..

romanka_369
autor
1. feb 2020

@ludmilaka tak to musim pozriet..doteraz nepipal len sa mi zdalo ze malinka lezi na nom iba vrchnou castou tela tak som ho suchla trosku nizsie aby ju lepsie snimalo a to bolo vcera vecer no a v noci uz pipal🙄..

ludmilaka
1. feb 2020

@romanka_369 ja som ho vtedy posunula až k tým mriežkam. Začal pípať, riadna panika, nohy sa mi podlamovali ako som utekala ku postieľke. A potom som v návode nasla, že nesmie byť opretý o kraj.

fridi96
1. feb 2020

@romanka_369 ked bola Mala v zavinovačke tiež hoci kedy sa nám zapol alarm tiež mala 3,5kg potom ako už bola väčšia trosku a spala na matraci už to bolo ok

lucia147852
1. feb 2020

Ja som mala tiež z druhej ruky ale veru bol pod matracom, mala v zavinovačka a aj tak dobre fungoval. Kolko bol predtým používaný? Ich treba aj kalibrovat. Poprípade skus na čas dat len pod deku ak je pod matracom

lusyc
1. feb 2020

Ešte treba skúsiť vymeniť baterky. A určite má byť uložený v strede postieľky, aby sa nedotykal bočnice a nemá byť uložený na mriežke.

romanka_369
autor
1. feb 2020

@lucia147852 pani mi povedala ze jednym dietatom cca do roka..poslala ho v dobrom stave este aj v original baleni aj v sackoch zo vsetkymi papiermi..skusim ho dat dnes na ten matrac a len nejaku deku nan a snad bude dobre..pri prvom som mala tiez monitor pozicany od znamich vlastne syn spaval presne ako teraz malinka v zavinovacke a monitor pod matracom a stalo sa len raz ze zacal pipat ked mal asi 4 mesiace..

matya12
2. feb 2020

Monitor môže pipat aj z dovodu ze dieťa plytsie dycha napr ak ma prekureny priestor (na to nas sestricky upozornovali)

romanka_369
autor
2. feb 2020

@matya12 nie nie prekurene nemame urcite..skor ju asi nezaznamenal ked zacala plytsie dychat..dala som ho na matrac a nato deku a v noci bolo v pohode nezacal pipat tak asi to bolo v tom...

spoony
2. feb 2020

@romanka_369 určite to bolo v tom. Keď bola malá sa mi to tiež párkrát stalo a tak som volala výrobcovi (jablotron). A tom mi presne toto poradili dať na madrac a na to deku, lebo keď dieťatko silno zaspí dýcha plytšie a ako je malé nemusí ho snínač presne snímať. Keď malá podrástla tak sme dali pod madrac. 🙂