Uplakané nespavé bábätko

uplakanebabo
8. mar 2016

Krásny deň každej mamičke. Z názvu diskusie je asi jednoznačné čo nás/mňa trápi. Máme doma krásnu mesačnú dcérku. Áno, hlavne, že je zdravá (to je) ale aj tak mi už po prvom mesiaci dochádzajú sily. Som na ňu sama, manžel pracuje každý deň od 6 ráno do večera 6 a padá na hubu od únavy ale snaží sa mi pomáhať ako vie a vládze. Pravdu povediac ani sama neviem čo očakávam od tejto diskusie, možno sa len vyrozprávam a bude mi lepšie. 🙂 Opíšem vám ako vyzerá náš jeden celý deň. Malá sa zobudí ráno okolo 5-6 hodiny, napapá sa, odgrgne a spustí plač, nezaspí, utíšim ju keď sa mi ju podarí, prechádzam sa s ňou, hojdám ju, proste nejak sa ju pokúšam zabaviť aby neplakala. Prejdú 2-2,5 hod a je hladná zase tak je ešte viac mrzutá, je tichučko kým sa napapá, zaspí počas papania od únavy a tolkého plakania, zoberem jej flašku, odgrgne si a zobudí sa a zas začína kolotoč, nespí, je taká unavená že konečná, plače plače a plače... toto je do 12 keď sa zas napapá a dám ju do kočíka a idem s ňou von na 3 hodiny ale ani v kočíku nespí riadne, poplače si, zaspí, poplače si zaspí... (Nie bruško ju netrápi, ten plač už poznáme keď sme sa jej pokúsili zmeniť mliečko.) potom príde poobede, zas sa napapá, plače, niekedy zaspí na rukách počas prechádzky po dome na max 10 min, zobudí sa, zas plač...večer ju okúpeme okolo pol siedmej az siedmej a s plačom zaspí. Z môjho pohľadu konečne aj keď sa v noci budí 2x papať ale to sa ani neprebudí riadne, napapá sa, odgrgne a spí ďalej. A sme pri ďalšom ráne a kolotoč uplakanej malej začína znova. Niekedy už fakt plače preto, že je unavená z celého dňa a nespania a nevie zaspať. Najradšej by som niekedy už plakala s ňou ale viem, že to nemôžem, veď by vycítila môj stres a bolo by to horšie. Už mi hovorili, že som si ju rozmaznala a preto je takáto ale nemôže byť, ona bola proste takáto už aj v nemocnici. 🙂 Keby sa našla nejaká maminka, ktorá mala takéto bábätko tak mi kludne napíšte dokedy to trvalo, nech sa pripravím 😀 Po tomto mesiaci s ňou som si ináč už ako tak zvykla na to, že plače, veď rozprávať ešte nevie len si pripadám niekedy ako nejaká krkavčia mater, že ju neviem utíšiť. Tak zhruba asi toľko a prajem každej krásny menej uplakaný deň ako u nás momentálne 🙂

salome51
9. mar 2016

@evicaveverica inak to poobedné spanie malo výhodu v tom, že som si pospala aj ja 😉

evicaveverica
9. mar 2016

@salome51 vecer mi to nevadi, vecer uz nic netreba len spat.. Ale cez den by mi to bodlo..mohla by som aj na zahrade poribit kusok.. Sama som zvedava.. Ten reflux sa jej zlepsuje a uz ani koliky niesu take..teda ked si odmyslim par dni dozadu. To bol masaker

uplakanebabo
autor
12. mar 2016

Dakujem kazdej za prispevky, cenim si, ze ste si nasli cas na moj prispevok 🙂 momentalne sme sa posunuli tam, ze skusime naposledy kvapky coliprev, ze mozno kolika len s tym, ze u nas nie vecer v pravidelnej hodine ale cez den...uvidi sa. Ked sa to nezlepsi do tyzdna tak ideme ku gastroenterologicke na vysetrenie, ci nahodou nema intoleranciu laktozy a ze preto je takato nekludna. Uvidime 🙂 Za vystrenie nic nedam a aspon budem kludnejsia ked budem vediet ze jej fakt nic nie je 🙂 Pouzivali ste niekto inac tieto kvapky? Pomohli? Po akej dobe asi? Dakujem

danielita18
12. mar 2016

@uplakanebabo my sme používali,nám zabrali tak ze odkedy sme dali odvtedy bolo ticho,náš maval tiež záchvaty revu hoci kedy nie len vecer,vždy to dostal tak 20 min po jedle nikdy som ho nemohla dat skor do kočíka až po hodine kym mu trošku stravilo mliečko ,čiže u neho bol ten problem s travením laktozy a prave nato su tie kvapky,dobre si to prečítaj je to tam dobre vysvetlené,ale musis ich pravidelne používat nemozes nikdy zabudnut a treba ich už davat az do styri mesica presne sa riad co je tam napísane,je to dost penazí ale ked nam pomohli tak sme davali až do 4 mesiaca v 4 mesiaci sme postupne zacali znizovat davk y presne ako bolo napisane, u nas to bol ozaj zázrak z jedneho dna na druhý skodaže sme ich neobjavili skor vtedy to bola novinka,ja odporúčam keby niečo kludne napis

uplakanebabo
autor
13. mar 2016

@danielita18 klop klop, davame dnes 3. den a je to lepsie... ok spinkat nespi ale aspon ju neboli brusko

evicaveverica
13. mar 2016

@uplakanebabo supis, nam sa to tiez takto zlepsilo ..cakam teraz na koniec 4mesiaca, ze sa hadam aj pucit prestane a zacnu jej crievka pekne pracovat. A tiez stale dufam ze zmizne aj ten reflux

danielita18
13. mar 2016

@uplakanebabo tak drzim palce a keby nahodou znova zacne tak treba pridat kvapku,ked davas papat,tak nech babo papa vzdy vyvysene na rukach nie polozene a ked si odgrgne tak nechat aspon pol hodinu bez hybania polozene na rovine neviem kde ho mavas,treba si vsetko odsledovat co sa mu paci co ho znervoznuje,my sme mali maleho pokusneho kralika,my sme si s nim uzili,do 10 tyzdna nam plakal kym sme neobjavili coliprev a potom isli zuby,v roku mal 16 zubov

uplakanebabo
autor
19. mar 2016

@danielita18 no u nas nehrozi ju polozit, to by bol iny rev ze nie je na rukach... akonahle nou prestaneme hybat spusti plac 🙂

evicaveverica
19. mar 2016

@uplakanebabo ten rev nieje preto ze chce byt na rukach ale preto ze sa jej vracia kyselina... Nasa bola rovnaka.. Vazne, stale ba rukach, clovek nemohol zastavit, sadnut si.. A dnes? Mala lezi na chrbte, rozprava mi, kopka nozkami... Vydrzi sama. Uz si aj hlavu stiham umyt, kuchynu upratat, ranajky nachystat a zjest.. A potom uz vidim ako sa krivi..tak ju vezmem. Pochodime, pokukame dom, zrkadlo...von oknom.. Dame didu a ide sa spat. Najhorsie zachvaty mava teeaz okolo 5poobede. Zatial som neprisla na to ze preco.. Takze vydrz..ako som pisala, uz coskoro bude lepsie.

sisy222
25. dec 2017

@uplakanebabo ahoj,nasla som tuto diskusiu a zaujala ma-mam doma mesačne babatko,ktoré snad neustále plače a spinka len minimalne.chcela by som sa opytat,ako to pokračovalo u vas 🙂 dakujem 🙂

danielita18
25. dec 2017

Treba odsledovat kedy najviac plače,či mu stačí mlieko,ako kaka,kojene či prikrmovane

kaia
25. dec 2017

@sisy222, my sme mali najstarsieho uplne uplakane dieta, vsetci sme z toho boli poriadne unaveni 😔. Skusali sme snad vsetko, fungovalo spanie vonku v kociku, ktory sa musel hybat a inak nic. Ked bol hore, snad len plakal... trvalo to asi 8 mesiacov, akonahle zacal stvornozkovat, vyrazne sa to zlepsilo 😉. Treba to nejako vydrzat, skusat vsetko mozne a pride den, ked sa to zmeni 🍀. Zelam pevne nervy, chapajuce a napomocne okolie 😉

sisy222
25. dec 2017

@kaia dakujem 🙂 zatial nemal ani kocik úspech 🙂 ani šatka 🙂 asi z toho musi len vyrásť-neberiem to nejako tažko,ved každé babatko je nejaké,len ma zaujímajú skusenosti ľudí,co maju/mali take babatko 🙂

sisy222
25. dec 2017

@danielita18 je kojeny,mliečka mam dost,z jedla ho bruško neboli,kaka denne,myslim,ze tieto veci su v poriadku.neda sa povedat,kedy plače najviac,lebo plače vacsinou stale-ked nespí-aj ked sa mu podarí pospať dlhšie,tak place(najprv som myslela,ci to nie je nedostatkom spánku,ale ozaj asi len musi podrásť a snad ho to niekedy prejde 🙂

kaia
25. dec 2017

@sisy222, prvy rok u vsetkych mojich troch bol total narocny 🤕. Ak dnes vidim lezat v klude v kociku dieta, ktore je hore, tak normalne zavidim 😂. Bud spali, alebo rev... no nastastie z toho vyrastli 😊. Uzavreli sme to s mm tak, ze asi nase vzajomne geny su nejake nepohodove a keby sme mali dalsich 5 deti, priebeh je zrejme rovnaky 😱...

ivirk
25. dec 2017

Ahoj, presne to chapem. Moje prve dietatko syncek bol takyto akurat ze v opacnom prevedeni a to znamena ze celu noc a cez den 3 mini spanky. Nespal nikdy v aute a horko tazko v kociku ale nesmela som ani dychat...hned rev a ak som bola dalej od domu ked sa prebudil tak koniec sveta. V aute ani nehovorim. Trvalo to do 3,5 roka, a do tych 5,5 otrasne spaval stale napriek vsemoznej snahe to zmenit. A aj niekto povie ze sme urobili chybu my neverim.lebo skusili sme fakt toltalne vsetko od zmeny miestnosti, postielky, vyrevania, nosenia, spanok na fit lopte lebo uz sme boli uplne na dne...kto nezazil nepochopi. Nikdy sme nikam preto ani nesli....len doma
Ked mal 3 roky narodil sa druhy syn a desila som sa no vsetci ma utesovali bude lepsi. V porodnici otras a prva noc doma len 1x hore tak som bola stastna...a odvtedy rovnaky ak nie horsi scenar. Vsetci vyzmykany ako citrony, muz cely den v praci a v noci sluzba pri jednom ja pri druhom...spavaju extra lebo ked spia nahodou staci nadych a su hore a ten mladsi v noci vkuse nespi. Starsi uz lepsie na nase pomery i ked stale nic moc.
Ja som v zivote nebola s kocikom na prechadzke al. V obchode...nehrozilo. Boli to galeje....

kaia
25. dec 2017

@ivirk, to my pripomenulo, ze ked mal nas prvy pol roka, odvazili sme sa ist s mm prvykrat od porodu najest do restiky 😂. Priebeh asi taky, ze akonahle sme si objednali, Artur spiaci asi minutu vo vajicku sa zobudil, rev na celu restiku. Jeden z nas s nim vysiel von, ten druhy zhltol obed, vymenili sme sa a isli domov 😊. Cisti blazni... minule som o tom hovorila dnes uz 8 rocnemu synovi, tak sa smial...

sisy222
25. dec 2017

@kaia mam viac deti a iba tento je taky placko :D tiez nie som ochotná niekam chodiť,maximalne na prechádzku pred dom,na dvor :D od prvej chvíle,co uzrel tento svet je taky uplakaný,kazdu noc plače,az nechapem,kde na ten plač berie silu :D
@ivirk tak to ste mali naozaj narocne!

mandana034
22. máj 2023

@uplakanebabo ja mam taku 😓 ma 3t a od narodenia je to presne ako opisujes.....coliprev davam ale asi do prazdna veru malo svetlych chvil kedy neplace malo