V akej polohe má ležať novorodenec?

manittu
30. sep 2012

je pravda, ze novorodenec by mal lezat prvý mesiac len na rovnom, teda co najmenej v autosedacke alebo v lehatku.... ? a este to lehatko co vybruje,hra...je od kolkeho mesiaca? dakujem

azarijka
30. sep 2012

dieta je 9 mesiacov schulene do klbka, preto je pre novorodenca najprirodzenejsia poloha po narodeni opat do klbka, napr. nosenie v satke, alebo hojdanie v "hacke" ....

lucinocka
30. sep 2012

nam nedovolili v nemocke drzat deti na chrbte, stale lezali na boku a za chrbatikom mali deku zmotanu do valca s plienkou.. a tak teraz spinka aj doma..cez den mam na stole vnutorny diel z kocika a v noci spinka v postielke🙂

stanislavao
30. sep 2012

dieta sa ma polohovat, aby nemalo zlezanu hlavu. urcite nieje vhodne, aby dieta spavalo v autosedacke. vibracne kresielko je uz pre starsie deti, ktore sa s tymi hrackami vedia zabavit. a vankus sa do 3 rokov nema tiez pouzivat. polohovat mierne do boku, raz na jednu stranu, potom na druhu stranu.

zuzitar
30. sep 2012

Stanka, polohovat tak, ze lezi na chrbatiku a otacas hlavicku, alebo aby spalo na boku - striedavo? Kym spi v peinke, tak by sa nemalo nic stat, ze by sa prvratilo myslim, ze?

nikiliki
30. sep 2012

moj spaval na bokoch, na brusku vseliako 🙂

katuska169
30. sep 2012

ma sa malinke babo polohovat preto lebo by malo prelezanu hlavicku,ma byt polohovane na pavej a lavej strane.a to vibrujuce je od narodenia 🙂

puhinka
1. okt 2012

ja som Igorka polohovala raz na jeden bok a potom na druhý,aby nemal preležanú hlavičku

mimkao
1. okt 2012

Ahoj, moje deti, všetky, spali od narodenia, len na brušku. Aj keď to uvádzajú ako rizik. polohu na SIDS, nebála som sa. Spinkalo sa im tak dobre a nemali preležané hlavičky.
Myslím, že haciaká poloha, pri ktorej uvidíš, že je bábo spokojne, je dobrá. Či vystreté, či v klbku...

sssimi
1. okt 2012

Ja so polohovala na boky. Obe moje dievčatká majú krásne hlavičky, a nemusela som sa báť, že vdýchnu zvratky.

erikasadek
1. okt 2012

spravne len na chrbte na bruchu sa snad len na slovensku odporuca stale lezat 😠

ak mozem odporucam toto jedna uzasna vec dieta je vo fetalnej polohe... hlavicka sa nedeformuje roky s apouzivalao na neonatalnych oddeleniach a uz dva roky dostat aj takto... 😉

https://www.youtube.com/watch?v=r-ov3pO9tYs
lejlla
1. okt 2012

moji maly spinkavali aj na boku,aj na chrbatiku aj na brusku,ako sa im najlejpsie zaspinkalo tak som ich nechala 🙂

dudduli
1. okt 2012

ja som polohovala na boky,aj na brusko aj na chrbatik,aby nemali zlezane hlavicky,ale na noc urcite na boky aby nahodou neprehtlo grcky 🙂

zazalienka
1. okt 2012

malý bol prvý mesiac čisto v perinke, spinkal na boku, otáčala som ho .. za perinkou som mala zrolovanú deku aby ho to držalo.. bála som sa aby si v spánku negrcol, lebo on stále papal.. každú chvíľku.. a zo zásady neodgrgával.. a teda aj kvôli hlavičke som ho pretáčala.. v kresielku bol od 3 týždňa.. mali sme to fisher price ktoré sa dá podoprieť že takmer leží vodorovne.. to bola super vec..

magali
1. okt 2012

tiez sme polohovali raz na jednom boku, raz na druhom, aby mal peknu hlavicku.. da sa to kym sa babo nezacne viac hybat.. navyse som ho davala do zvysenej polohy lebo vracal, kazali mi to uz v porodnici a aj tie postielky v porodnici bol pod hlavickou vyvysene.. ano vankus sa neodporuca, ale deti s refluxom musia byt polohovane do vyvysenej polohy.. inak tiez bol rad na bruchu a spava tak doteraz, na bruchu a ritka vytrcena hore :D

izuskam
1. okt 2012

Ja som pouzivala taky "polohovaci trojuholnik" tam som deti oprela spinkali vlastne naboku a vzdy po kojeni som ich otocila na druhu stanu a maju pekne hlavicky. Kresielko Fischer Price mame take od narodenia, ale zacala som ich tam davat asi tak ked mali mesiac.