Váha 19-mesačného dieťaťa 9145g je málo?

ikula2
29. sep 2011

Viem, ze vaha dietata je velmi individualna. Moj syncek sa narodil drobny 2770g a teraz mame este necelych 19 mesiacov a 9145g. Nasa dr. nas chce poslat na vysetrenia ci nejde o celiakiu alebo neznasanlivost na mlieko. Ja mam hlavne strach ako to zvladne maly odber krvi z ruky, uz teraz ma strasny strach u lekarky a neskutocne vyvadza. S manzelom sme tiez boli chude deti. Neviem, nechcem zbytocne vystavovat maleho traume a aj seba nervom s vysetreni. Samozrejme nic take ani v rodine nemame. Maly je zivucke dieta, neposedi a papa trosku menej ako by som si ja predstavovala, ale nie je to take ze vobec neje. Nechcem to zase ani ja zanedbat, som si vedoma ze je chudsi a ci nemoze ist o nejaku poruchu travenia. Chcem teda vediet ci to mame riesit vysetreniami. Dakujem za nazor.

keksicek
30. sep 2011

Naša Mici ma 18 mesiacov, 9 kg a 77 cm. Narodila sa maličká - 2450 g a 47 cm. Takže to neriešim, ja ani manžel vysoký nie sme a ona ani 5 minút neobsedí 🙂)

estterka
30. sep 2011

z odobratia krvi by som stres nerobila,je to chvilka,torchu placu a potom si ani nespomenie. nasej tolkokrat brali uz krv,ale nikdy som z toho nemala stresy,skor by som mala,keby si nie sme isti,ako na tom je a ci je vsetko ok 😉

zara137
30. sep 2011

Ahojte.Moj synátor má 21 mesiacov,porod.váha 4kg a teraz váži 10kg-štípik a pritom toho tooolko poje..strašne vľa papá a vidíte ajtak

lenka311
30. sep 2011

jé.. Mne má malá 9,5kg aj s topánkami a 18mesiacov.. Doktorka ju volá modelka... Hrozne veľa toho poje, zachvíľu zje aj mňa.. Ale stále behá, neposedí, ja to neriešim, je zdravá a to je podstatné, možno naozaj bude modelk a😀 😀 😀
Ale pokiaľ sa to Tvojej lekárke nezdá, asi má dôvod. Jedno pichnutie do ruky vydrží, neboj a budeš mať aspoň istotu že je v poriadku. 😉

zuzka1008
1. okt 2011

my mame 13mes. a váži niečo pod 10kg, neobsedí a ked je hladna tak sa napapa, až sa čudujem 😀 kolko zje

denisa120
1. okt 2011

my máme pomali rok a važime 11 kg

nelicefo
1. okt 2011

Každé dieťatko je individuálne. 🙂 takže absolútne nerieš a nestresuj sa zbytočne

piacere
1. okt 2011

Tak môj malý mal v 12-tich mesiacoch 9860g a v 15-tich 10kg 😅 Váha ide veeeeľmi pomaly hore, vyzerá ako vychudnutá špagetka 😀 ale je nonstop v pohybe a teraz aj málo papá kvôli zubom....

Ale na vyšetrenie by som (ak to odporúča lekár) pre pokoj duše šla... 🙂

poleva
1. okt 2011

podla mna je to málo,tiež by som išla na vyšetrenie

luciferkax
1. okt 2011

Ja by som šla na vyšetrenia,a le len pre dobrý pocit (keby niečo), aby si si to potom nevyčítala.. Môj sedemmesačný sa narodil 2800 g a teraz má skoro 9 kg, ale v poradni bežne vidieť ročné dietky, čo majú tolko čo on, dokonca minule aj 20 mesačné, a naša lekárka to nijako nekomentovala a nestresovala.. Hlavne ked vidí, akí sú rodičia.... či tenkí či silnejší 🙂

sasrnka
1. okt 2011

Dcerka ma 3roky a 3 mesiace a ma 12kg a vobec nie je vychudnuta(podla mna). Je sikovna, stale v pohybe...tiez nas lekarka stale nahanala na prevazovanie, brala krv. Nic sa nezistilo, jednoducho je drobnucka. A ako pises, s manzelom ste boli chude deti, takze je to pravdepodobne geneticky dane 😉
Inak, nase druhe dieta mal v 2,5 mesiaca a 7140g 😉 😀 A tiez je iba na materskom mlieku. Niekedy su tie lekarske tabulky na pritaz. Netreba sa nimi tak striktne riadit...

li_la
1. okt 2011

Radšej vyšetriť. Až takú strašnú tramu z toho mať určite nebude. Hlavne keď sa jedná o také ochorenia. Podľa mňa má tiež málo. Genetické predpoklady síce hrajú do karát, ale prevencia nezaškodí. Ja by som spať nemohla, keby niečo môjmu dieťaťu hrozilo, hoc len teoreticky, a ja by som ho nedala vyšetriť...

Mimochodom, my máme 7 mesiacov a vážime cca 9700g.

burina111
1. okt 2011

tak nás syn má 4 roky, váži ledva 15kg, narodil sa 2600g, dcérka má 13 mesiacov, váži cez 11kg a narodila sa 3070g. nerobte si z toho nič, každé dieťa je iné, keď je v poriadku, neriešte, nestresujte. deti majú také svoje obdobia, kedy papkajú viac a priberú, inokedy zas všetko vylietajú...........to sa utešujem 😅 😅 😅 😉

bianka1
1. okt 2011

môj malý bude mať koncom mesiaca 3r. a váži 12kg 😉 podla mna je to v genetike 😉

magua
1. okt 2011

Ahoj, moja mala ma 17m a 9,5kg, pytala som sa na to mojej dr. ci nie je moc chuda a povedala mi, ze nie, ze ma tolko kolko by mala mat.Vraj uz bude priberat ovela menej a na druhe narodeniny by mala mat 10kg... tak si myslim,ze je to OK aj u vas. Ked som doktorke povedala, ze moje kamaratky - mamicky, co maju dieta v rovnakom veku ako ja a deti vazia okolo 12kg, tak mi povedala,ze su obezne /pokial nie su kojene, pri kojenych detoch sa to berie nejako inak/. 🙂

martinka05
1. okt 2011

Nasa Katka bude mat o mesiac 6 rokov a ma 18 kg. Pri narodeni mala 3300 g. Od 9 mesiacov do 1,5 roka bola na bezlepkovej a bezmliecnej diete. Je sledovana na gastre kvoli castym bolestiam bruska, ale zatial jej nic nezistili. Ked mala rok tak mala 8440 g. Problemy s papanim sme malu od narodenia aj ked teraz musim povedat, ze sa to celkom zlepsilo. A na to vysetrenie by som urcite sla ked sa jedna len o odber krvi. To urcite prezijete 🙂 ja by som zasa chcela dat malej urobit sondu do bruska aby som na 100 % vedela ci nema celiakiu ale nemam na to odvahu a v podstate na gastre mi to ani raz dr. nenavrhla tak sa upokojujem tym, ze keby si myslela, ze ju moze mat tak by nam to vysetrenie urobila. Drzte sa 😉

magdamatuche
8. okt 2012

veľmi ma to potešilo čo tu čítam,do mňa všetci hučia že by moja dcéra mala byť tučnejšia,má 15mesiacov a 10kg,doktorka povedala že je chudšia ale že to nevadí lebo je vysoká(80cm),tak som sa tým doteraz trápila ale ako tu čítam tak niesom sama,nemám nič proti tučnučkým bábetkám,sú krásne ale ja milujem svoju dcéru taká aká je,hlavne že je zdravá

fiffinkaa
8. okt 2012

prvý má v decembri 6 rokov a 18 kg a druhý ma dva a pol roka a 12,5 kg..

vevejova333
8. okt 2012

Ahoj 🙂 ja mam sice chlapceka stale ho ale kojim mal 13 mesiacov a 9.300 gramov a stale to bolo v pohode. Nemyslim si ze by to dieta malo byt chude a ani tak nevyzera, takze je urcite vsetko v poriadku.
Drzim palce 🙂

lillika
11. okt 2012

moja bambulka mala v 18.mesiacoch 6820g,teraz ma 2 rocky a 4 mesiace 94cm a 13kg 🙂 ...a nie je podvyzivena 😉

renata5
11. okt 2012

moj ma 14m a vyse 15kg

michaela80
11. okt 2012

My mame skoro 27 mesiacov a vahu 10,20 ... a neriesim vahu..je stale kojena , papa ako kedy ...robili jej testy aj na celiakiu, reflux, a kade co ine a nic sa zatial nepotvrdilo..... my sme chudy s manzelom , starsi ma skoro 12 rokova vazi 33 kg pri vyske 150 cm ....

skoricaxx
11. okt 2012

Ahoj
podla nášho doktora záleží či stále priberáme aj keď pomali...
starší 3roky a 13kg a nasa princezna bude mat 7 mesiacov a máme 5,5kg...na tú si chce uz posvietiť, ale v dobrom dal nám kontrolný termín a uvidí
ber to tak ze doktorka ak niečo zanedba a malý by mal časom problém mohla bys ju obvinovať buď rada že sa stará

tilly
11. okt 2012

tak nemusi byt kazde dieta tucne... to uz neriesia? preco stale riesia len chude deti? ved obezne deti maju tiez zdravotne rizika a teda, ze tych s nadvahou je v sucasnej dobe viac ako vychudnutych, to by tiez mohol niekto zacat riesit...
moj starsi je take chudsie dieta (23 - 24kg a 130cm a to sa narodil ako 4,5kilovy), ale su decka v jeho veku, ktore maju skoro dva krat tolko kil... pri tej istej vyske, to teda tiez nie je OK... 😠 ale take deti su brane ako zdrave 😝 aj ked teda tie ich pupky uplne zdravo nevyzeraju 😝

lubina
11. okt 2012

kazde dieta je ine a ak prosperuje, tak netreba porovnavat vahu. Nasa starsia dcera je od malicka malickeho taky "cvibik", vysoka a chuducka.Aj som bola u lekarky, a ta mi povedala, ze ak je dieta zdrave, tak to nemam riesit a hotovo. Ale chapem obavy. Na Slovensku je to zial tak, deti sa v jednom kuse porovnavaju...a porovnavaju a porovnavaju.......aj ja stale pocuvam aka je len chuducka od kazdeho.Ale zasa si poviem tak, radsej nech je chuducka, ako by som mala riesit obezitu, no nie?

efa1901
29. nov 2012

viem,ze je to stary prispevok,ale ja stale riesim to,ze maly dost malo pribera,nechce moc papat a stale sa hybe,ked citam ze niektore deticky maju v 4 mesiacoch 9 kil a tan moj ma 10m mesiacov a ma tiez nejakych 9 kil a to sa narodil ako 4 kilovy tak mam normalne depku,ze sa asi zle staram,ale ked vidim ake drobne su vase deticky,tak som na tom este velmi dobre.tak dufam,ze vsetko bude ok,ale je to lepsie ako mat doma nejake obezne dieta ,ktoremu sa nechce ani hybat

rora
29. nov 2012

@efa1901 syncek ma na 10m peknu vahu neboj 🙂 moja ma 14mesiacov a ma 9 a pol kila. tiez sa mi zda ze malo papa,ale priberie kazdy mesiac nieco, cize nechudne, to je hlavne. ozaj je kazde dietatko ine a pokial je zdravucky, nema ziadne zazivacie alebo ine problemy, tak sa nestrachuj 🙂

sviezost
29. nov 2012

Moj mali ma 21mesiacov a vazi 10kg papa a je stale v poybe ale je ako hlista.doktorka nas poslala na kardilogiu tak mu urobia vysetrenia. Tak som zvedava dufam ze budu vysletky v poriadku 😉

anetkaadamko
12. dec 2012

náš má 1. rok a váži presne 11 kg....a zdá sami taký drobný....ritku má ako dva kmínky :D........

beata79
15. dec 2012

Môj starší syn mal okolo 19m 10,5kg, teraz má 10rokov a 28kg. On je taký a keď nie je chorý doktor povedal, že je to v poriadku. Ja som niekedy aj plakala, lebo on necíti nikdy hlad a toľko sa natrápíme s jedením.
Menší syn je opakom, teraz má 20m a má 16kg, on všetko zje, niekedy aj viacej než starší.
Už ani o tom nerozmýšlam, lebo každý je iný. Náš doktor neodporúčil nijaké vyšetrenia. Keď je živý a len málo papká, nemusela by si absolvovať vyšetrenia a trápiť ho s tým.