Zlý spánok u 14 mesačného dieťaťa

katalanka
15. nov 2019

Ahojte, chcem sa poradit. Maly 14 mes. syn velmi zle spáva. Nočný spanok je cca od 20.30-7:30. Najdlhšie spi cca 3 hodiny,po tomto uz ma spanok prerušovaný budi sa kazdu hodinu, niekedy 30minut. Spi s nami v postieli a zaspáva kazdy krat inak raz na prsníku raz sam pri mne v postieľke inokedy pri mne v posteli. Od narodenia ma zly spanok, ja uz citim chronickú únavu navyse toto počasie mi dobrej nálade nepridáva.denny spanok ma iba jeden ale opat kazdy den je iny, raz spi 3 hodiny inokedy pol hodinu po strčeni prsníka potiahne dalsiu pol hodinu. Potom je vecer mrzuty a ked nahodou zaspí tak potiahne ale nie je to casto.

evittam
15. nov 2019

@katalanka 14mesacny nema co cucat v noci tvoj prsnik. Ma mat uz vyváženú a normálnu stravu a MM ked tak ako doplnok. V noci ak je smadny max.caj, vodu. Žiadne jedlo.

majamat
15. nov 2019

moja dcera takto zel spavala a velmis a to polepsilo, ked sila do skoly, ale az v 3,5r. v skolke bolo pre nu vsetko nove a mala zrazu velmi vela podnetov. to ju unavilo a konecne nam dobre spavala. samozejme uz odrasta a teraz je to uz dobre, no dost sme si vytrpeli. no navzdy to nastastie nieje.

37373
15. nov 2019

@katalanka Ahoj môj malý bol taky istý. Tiež spi so mnou a poviem ti, ze sa to zlepšilo až pred 2.rokom. Teraz je to už lepšie, budí sa len ked je chorý, alebo mu niečo je. Držím ti palce, ak sa ti dá skus si s ním ľahnúť na obed.

katalanka
autor
15. nov 2019

@37373 Dakujem ale aj ten spanok na obed nie je nic slávne budi sa stale a je to stale častejšie a častejšie :( nevydrží ani hodinu v kuse :(

katalanka
autor
15. nov 2019

@evittam to je problem..jedával pekne ale cca mesiac jedáva velmi slabo vsetko odmieta..

evittam
15. nov 2019

@katalanka No a co teda jedava?

benarciatko
16. nov 2019

@katalanka Ahoj, moja ma uz 16 mesiacov a je na tom podobne ako tvoj a k tomu ma este aj velmi plytky spanok, na kazdy suchot alebo vrzgnutie sa prebudi. Neporadim, sama neviem co s nou, ale rozumiem ti.

katalanka
autor
16. nov 2019

@evittam dnes napr rano kusok chlebíka s maslom cca 5 kúskov 1cmx1cm, potom polovičku jablcka,obed nestihol lebo uz isiel spat poobede som mu chcela dat cestoviny plnené ricotou mozno zjedol jeden cely kusok a muzovi z taniera asi 3 hranolky, kusok banana..cele zle

evittam
16. nov 2019

@katalanka No to je cele zle. No ale dobre vie ze sa dotlaci mliekom....

dada0902
19. nov 2019

Ja mam tiez ten isty problem.v noci sa tiez stale budi co mne pomaha ale to nie vzdy sa podari ked mu dam um pred spankom a potom ho kojim budi sa potom menej x
Mna to tiez uz vycerpava tiez niekedy zaspi a do pol hodky pyta a stale a stale tiez noci aj 10x hore tiez tomu nechapem
Tiez cakam kedy sa to zlepsi

petulkahu
19. nov 2019

@katalanka odporucam precitat knihu "s laskou o detskom spanku" mne osobne velmi pomohla.

eliska13
19. nov 2019

@katalanka a prečo nestihol obed??určite ho dávaj spať po najedení obedu plus môžeš pred spánkom ešte mlieko.Ved to, čo píšeš musí byť hladný potom večer, v noci.To, čo píšeš je zobkanie a nie strava pre dieťa čo už asi chodi
Nejdú mu stoličky?môj bol vtedy mrzutejsi.Ja si myslím, že nie je ešte veľký na nočné kojenie a mlieko by som dávala.

alzbeta222
19. nov 2019

My mame presne toto iste ked idu zuby...aj menej papa aj horsie spi

bubububacik
8. jan 2022

@evittam starsia dcera cucala 24mes. aj 7x v noci, je zdrava, stihla, so zdravymi rovnymi zubkami. Mladsia 14m, spi do polnoci ok, potom sa tiez budi do 7ej rana kazdu hodinu, overi,ci som tam, cucne a spi, no tiez si v spanku 20x sadne, lahne na inu stranu atd.

bubububacik
8. jan 2022

@katalanka skuste nedavat banan, vela deti su nespave po nom....a 5ks chlebika je dost, na obed vyvarte masko, pridajte najemno pokrajanu zeleninu, trosku vlocky cca 30g maska rozmixujte do porcie cca 150ml, olovrant rozok a sur.zeleninu na pasiky. Deti velmi dobre vedia, ci su hladne. A pol jablka je tiez dost pre tak maly zaludok.