Zväčšené prsné žlazy u ročného dievčatka. Čo s tým?

tucniacik
25. feb 2009

ahojte,
chcela by som sa opytať či ma niekto podobný problém... boli sme na ročnej prehliedke u pediatričky a povedala nám že Natalka ma trošku zväčšené prsné žlazy, teda že nie je plocha, ale ma trošku ako keby vystupene bradavky, alebo ako to opisat, malé kopčeky... povedala že to môže byť z kuracieho maska, lebo je napchaté hormonami, ale už mesiac kuraci nepapa, a stale ich ma take zvačšené...
ja som tehotna a beriem utrogestan, už nekojím, ale ešte nedávno som kojila , aj keď iba trošíčku rano a vtedy som ten utrogestan/progesteron/už brala... tak neviem či to nie je aj z toho...
stalo sa to aj vám niekomu že dievčatko malo zväčšené prsíčka? prešlo to samé? čo s tým???
ďakujem...

voskovka
21. júl 2015

Ahojte baby aj my mame tento problem a dost to vidno....zajtra mame rocnu poradňu tak budeme riesit.ak najdem foto malej pridam.nekojim,mala moc kuracie nepapa.tak uvidime co povie doktorka

abcmajacba
26. feb 2020

@tucniacik ahojte, ako to prosím dopadlo? Nám dnes zistila dr že dcérka má zväčšené ževraj 😩 Má 16 mesiacov. O 3 týždne máme ísť na kontrolu...

majkaocka
24. apr 2021

@siouxsie ahoj je to stara diskusia ale skúsim sa opýtať ked vám vyšla predcasna puberta ako ste ju liečili?

misa20121220
27. jan 2023

@majkaocka
Dobry den
My mame podobny pripad,2 rocne dievcatko ma zvacsene prsniky.Zistili ze ma pravy vajecnik vacsi a vysoky estrogen.Doktor povedal ze to moze byt zaciatok skorej puberty.
A musi sa to zacat riesit teraz,zrejme injekciami kazdy mesiac po dobu mozno 10-12 rokov.Ak by jej zacala predcasna pubera bol by to signal do kosti a mohla byt prestat rast.
Ma tu niekto skusenosti s niecom takymto ak ano ako ste to riesili ?
Dakujem