4-ročný syn ma nechce

17. apr 2024

Ahojte, mám 4 ročného chlapca v striedavej starostlivosti. S tatinom mali vždy veľmi blízky vzťah, odmalička ho preferoval. Ide o to, že aspoň ja mám pocit, že ja som prísnejšia menej dovolím viac vychovavam. Tatino všetko kúpi, dovolí. Keď mám malého a niečo vyvedie a ja mu dohováram, začne mi hovoriť, že chce ísť za tatinom. Včera sme sa stretli počas tatinovho týždňa s malým, keď ma videl schoval sa za neho, hovoril, že mám ísť preč. Exmanžel mu povedal, že veď nebuď zlý na maminku, neboj, nebudeš musieť s nou ísť. Po chvíľke prišiel sa postikat, lenže asi po 10 minútach sa ma opýtal, že kedy už odídem. Mne to je strašne ľúto. A neviem, či mu je so mnou zle, alebo čo? Ani neviem, že čo s tým mám robiť…raz malému povedala svokra: ak ideš byt zlý, pôjdeš k mame (ako za trest), povedala to predomnou! Tak ja neviem, či oni ho nejak očkujú proti mne…

pribinak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
17. apr 2024

@pribinak nahlaseny komentar

pribinak
17. apr 2024

@mabenn blahoželám 😁😁😁😁

prunee
17. apr 2024

Je mi to luto, viem, si predstavit, ze ta to musi velmi trapit. Poradit neviem, ale ver tomu, ze tvoja vychova je spravna, je to kombinacia viacerych veci, ako vek syna, ci druha strana, a tam sa to ovplyvnit neda, drzim palce na budovani co najkrajsieho vzajomneho vztahu so syncekom ❤️.

gladys_07
17. apr 2024

@mabenn ehm, pribinak ma pravdu. Kopes do zeny, ktora sa uz beztak trapi, vinis ju z rozhodnuti, ktore nespravila sama a mimochodom, upieras prava otcovi 👍 citis sa teraz lepsie?

mabenn
17. apr 2024

@gladys_07 Kopem? To mas odkial. Vysvetlila som spravanie dietata. Bohuzial pravda sa tazko pocuva. A ty preco mas potrebu vlastne ma riesit tiez? Nejake vcitovanie sa do autorky? ....

gladys_07
17. apr 2024

@mabenn mam potrebu riesit ze pises capaciny.
“ja by som umrela smutkom, ze nie som denne s malickym dietatom” to ze dieta uz nebude s otcom je vedlajsie, ze? Nie je to babatko. Ja mam takmer 4rocneho a chodim na vikendy prec, inokedy na sluzobky, zatial nikto nezomrel. To co pises nie je pravda. Je to mozno nazor, ale definitivne nie pravda.

cookie29
17. apr 2024

@mabenn prd o nich vies, ale obvinujes matku, ze je to jej chyba, lebo DALA dieta do striedavky, nevies preco sa rozisli, nevies ake su podmienky, nevies ake ma dieta vztahy, ale vies, ze je to chyba matky, lebo ona dala dieta do striedavky a preto sa ono takto sprava???? prepac ale suhlasim s @pribinak.... aky ma toto zmysel

autor
17. apr 2024

@prunee ďakujem ❤️

mabenn
17. apr 2024

@gladys_07 uplne v pohode nechavam dieta otcovi na den, obcas aj noc od 4r..ale zijeme spolu, denne mame kontakt...to je ten rozdiel

mabenn
17. apr 2024

@cookie29 ano, vidim, ze ste si s pribinak blizke, asi nielen nazormi...sud default prideluje male dieta do starostlivosti matky, ak je schopna a ma podmienky...toto zrejme nebol tento pripad...nech sa autorka vyjadri konecne preco dieta nema v osobnej starostlivosti so stretavanim otca, uz otazku dostala...dieta ma v striedavke a prisla sa vyliat, ze ju dieta odmieta...ano, logika

gladys_07
17. apr 2024

@mabenn tak uz je autorka aj neschopna matka. Ty si fakt mimo

mabenn
17. apr 2024

@gladys_07 autorka je vam vsetkym urcite vdacna za vasu podporu a vcitenie, co situaciu nijak nevyriesi...ale o to zrejme slo...neviem preco namiesto autorky na mna utocia uplne ine pouzivatelky, s ktorymi o diskusiu nemam zaujem

cookie29
17. apr 2024

@mabenn "Vysvetlila som spravanie dietata. Bohuzial pravda sa tazko pocuva."

Mna by celkom zaujimalo, preco mame psychologov a pod, ked sa vsetko da takto jednoducho vysvetlit, hoci si tych ludi v zivote nevidela....

P.S. sklamem Ta ale s @pribinak si blizke nie sme, ani sa nepozname a co sa tyka diskusii, tak v niecom sme zajedno, v niecom uplne na opacnej strane...

pribinak
17. apr 2024

@cookie29 toto je strata Času. Chyba jej akákoľvek ochota sa pozrieť na celu vec aj z iného uhla a vidieť inú než jej pravdu.

Pekný zvyšok dňa

autor
17. apr 2024

Nejdem to tu už ďalej ani riešiť, lebo by som sa dozvedela o sebe aj niečo navyše… nemyslím si, že mám väčšie právo na syna, ako jeho otec, on ho lubi úplne rovnako ako ja. Záujem má, chce sa podieľať na výchove. To, že to nerobí podľa mojich predstav je vec druhá. Mrzí ma to, že ja sa snažím a výsledok je taký, že som ta horšia v očiach syna…

cookie29
17. apr 2024

@autorka nie si. Si uplne úžasná mama pretože myslíš v prvom rade na dieťa aj keď srdce krváca. A tohoto je schopných malo žien. Veľa z nich obetuje dieťaťu prvé aj posledné, ale berú dieťa ako “ich” a ak náhodou sa s otcom rozídu tak dieťa je ich. Klobúk dole