Adaptácia 3-ročnej v škôlke

27. sep 2023

Žienky poraďte ako sa zachovať. Dcerka trojročná od septembra zacala chodiť do škôlky. Najprv na dve hodiny, ptm doobeda. Ptm bola chorá pat dni bola doma. Ptm nastúpila do škôlky uz aj so spánkom. Spí tam v podstate týžden.min týždeň učiteľka vravela ze je všetko ok ze pospinka zobudí sa da ju cikať ešte mi ukazovala foto ako spinka. Tento týždeň je druha učiteľka cez spanok a uz nastali problémy. Vraj budi detičky je to horšie a nevie spat.
Neviem co si o tom myslieť. V triede je ich momentálne 6.postupne budu pribudat dalsi. Pat chlapcov moja sama.a len moja vraj nespi ostatni spinkaju. Vraj by bolo lepšie aby znova chodila na pol dna a ptm znova spat. Ja uz mozem doma ostať len dva týždne. Ptm nastupujem do práce. Neviem dcerka sa velmi netesieva do škôlky ked vie ze je tam ta pani učiteľka cez spanok samozrejme neverim všetkému co mi hovorí ved je to dieťa ale nikdy nebola taka ze by mi klamavala.. Vas nazor? Ďakujem

andreagartnerova
27. sep 2023

Presne sme na tom rovnako, teraz tam spala 5x asi čo bola tiež na pol dňa, potom týždeň chorá a keď v škôlke zaspí za pol hodiny je hore a zistí, že nespi doma tak spustí plač a už je po spani. Učiteľka povedala, že vydržať zvykne si. Tiež ju nemôžem vziať nakoľko idem od pondelka do práce.

mogaa
27. sep 2023

No zrejme ide o súkromnú škôlku keďže je tam detí len 6.....učiteľku si nevyberieš, nie každá to s deťmi vie rovnako....s tým ale ty nič neporiešiš....učiteľke vysvetliť že ty o 2 týždne nastupuješ do práce a potrebuješ aby si dieťa zvyklo na celý deň....

mooonika1975
27. sep 2023

Preto je dobre dávať od začiatku na celý deň, dieťa si zapamätá, že po spinkani ide domov, potom koľkokrát už chcú hneď ako pridu, isť spať, lebo vedia, že pôjdu domov 😂. A čo sa týka učiteľky, dieťa nemusi klamať , ako klamstvo také, ale si to vyfarbi podľa svojho a podľa vašich otázok vytuši , čo chcete počuť a podobne. Možno si len nezvykla na tu učiteľku, a musi si zvyknuť. Proste treba čas .

zorkahorka
27. sep 2023

Moj syn bol minuly tyzden ok, po vikende zasa zle. Ked sa deti vracaju do skolky, akoby si nanovo zvykali

autor
27. sep 2023

@mogaa nejde o súkromnú škôlku. Dokopy ich je 20. Od septembra nastupilo 10 alebo 9 neviem presne. Teraz su chorí ostatní. Takze ich tam je 6.plus pocas školského roka maju nastupovat ďalší