Aké malé zvieratko pre trojročného chlapčeka?

natalieher
28. aug 2015

Ahojte maminky, poradili by ste nám prosím,nejaké malé nenáročné zvieratko do bytu, pre 3 ročného chlapčeka? Ďakujem 🙂

lilimoni
28. aug 2015

@natalieher zajko, morca 🙂

pribinak
28. aug 2015

Myska, fakt nenáročné, zajačik je dost náročný

briketa
28. aug 2015

@natalieher morcata vstavaju ked male deti idu spat.. Kanarik sa Ti nepaci?, da sa vycvicit na krasny spev.

natalieher
autor
28. aug 2015

@briketa kanarik? my sme vtačiky nikdy nechovali,ale velmi sa mi lubia. ked sme boli malí mali sme kopec škrečkov,aj morca,ale neviem ci by sa taky maly s tym vedel hrať.. A kanárik,ako sa o to treba starať? super tip,ďakujem 🙂

pribinak
28. aug 2015

@briketa taky 3rocny mladencek bude chcieť to zvieratko pohladkať a pritúliť si, kanárik až tak take hladkanie netúži zažiť
Pre take male dieťa skôr nejake " kontaktné zvieratko "

bea_trix
28. aug 2015

a ako sa trojrocne chlapca postara o zvieratko? vyber si take, ake tebe vyhovuje, ty sa o to budes starat

briketa
28. aug 2015

@natalieher daj mu pristrihnut letky (neskor to zvladnes aj sama, ked nemas odvahu tak u veterinara, je to bezbolestny zakrok, letkove pierka v kridlach sa len skratia ). V klietke Ti trus pada cez podlahu do vysuvacieho podstavca, ten cistis raz za tri - styri dni. Trva to dve minuty... Vodicku dolievas denne, krmis denne. Je dobre ked ma zrnka dve hodiny rano a vecer, aby nevyjedal cely den, aby nestucnel (je to dobre pre jeho zdravie, kozmeticky to na vtackovi nie je vidiet 😉 ). Pre vtacika je najlepsie mat malu "telocvicnu" v klietke, zrkadielka, hojdacie bydielka, koralky a ratanove travy, maly trs uchytene v strede na klietke. Oni si to vytahuju a stavaju hniezdo )na inom mieste moze mat plosinu kde sa moze realizovat. Dreveny malicky rebrik. Vsetko toto dostat v chovoprodukte. Ja som napr. davala obal z kokosoveho orechu, oni uplne vyhladili tie kostrnky co z toho trcia, ostrlili sa na tom zobacky, vyhrali sa s tym habadej. Ked su spevavce zamestnane, neskriekaju. Postupne si ho nauc na ruku, aby bol kazdy den vonku v byte. Nasi si s malym pisali ulohy a milovali sa hrat na drevenom pocitadle s gulickami 🙂 Piskaj mu, pustaj stale tu istu hudbu co mas rada (najlepsie len melodia) krasne sa vedia naucit spievat <3 a mat doma zivy vtaci spev je velmi "osviezujuce"

https://www.youtube.com/watch?v=Jaq7dmkYrcI
briketa
28. aug 2015

@pribinak mne je to jasne, ale ona chce nieco nenarocne a do bytu... pes a macka vyzaduju omnoho viac casu a starostlivosti.
morca robi castokrat nezelane zvuky pocas noci.
mysi pachnu, skrecok hryzie. hady treba krmit mysami 😀 zajac hloda veci po byte nechava vsade bobky. este korytnacka by bola fajn. @natalieher
vtacky vedia prist, krasne spievat a deti sa z nich tesia. ked sa cestuje, klietka sa lahko zoberie ku kamaratovi...

pribinak
28. aug 2015

@briketa každé zvieratko ma svoj pach, aj vtáčik. Jedna myska až taky smrad nenarobí ;)
Ja by dom vtáčiky takému kupcovi nekúpila, podľa mna chlapček sa bude chciet s tym zvieratkom hrať, vela ho chytať a take dieta este nemá taky jemný cit v ručičkami a vtáčiky môže poučiť, hlodavce sú tolerantnejsie

zuzuzuzka
28. aug 2015

@natalieher my mame doma slimakov 🙂 Achatina Reticulata. Uplne nenarocne 🙂

jednotka8859
28. aug 2015

@natalieher ahoj , my mame dcerky ( 4 a 3 rocne) taktiez pred nejakým casom sme rozmýslali nad zvieratkom pre dcerky , a hlavne nad takým aby sa vedeli s nimi pomojkat , pohrat , , , a vyhralo u nas morciatko ,,, vela sme si o nich rozpravali s dcérkami- o starostlivosti - ze treba s nimi jemne, krmit ich treba, co vsetko potrebuju ... , aj sme ich boli pozret v obchode, a dcerky boli s nich nadsene , tak potom sme im ich kupili , kazda si ale vybrala svojeho ,,, tesia sa z nich , denno denne sa s nimi hraju , mojkaju , krmia ich , mena im dali ... .. a inac morciatka vydavaju upokojujuce zvuky

barla5
28. aug 2015

@natalieher jednoznacne morca, nenarocne pritulne. Ano, píska ale nie v noci. Skrecok je nocne zviera a ak ma kolotoc tak najradsej s nim hrmoce v noci.

bonaqa2013
28. aug 2015

Asi len plyšové.... žiadne nároky... 😀 😀 😀 😀
kolegyňa mala korytnačku. mali ju 17 r., chodili ju pásť pred panelák možno ešte žije....korytnačka.

zuzuzuzka
28. aug 2015

@bonaqa2013 korytnacka je dost narocna na vymenu vody 🙂 tiez mam 🙂

lauricka
28. aug 2015

Plyšák! Akýkoľvek 😀

sedem
28. aug 2015

@natalieher aj u nas vyhrali morciatka a nelutujeme, ziadne nezelane zvuky sa v noci nekonaju, pekne spinkaju, alebo papaju alebo nam robia spolocnost pri pozerani telky 😵

peneloppe
28. aug 2015

@natalieher

zakrsly kralik 🙂

eli74
28. aug 2015

Syn v tomto veku chcel delfina, potom korytnacku. Dostal malé akvarijné ryby. Teraz chce páva.
Detské túžby sú krásne. Ono možno to chce len spolu s nim snívat a rozpravat sa, pripadne ist do zoo. 🙂

libka1
29. aug 2015

my sme kupili korytnacku. dcera ju obcas kukne, vytiahne, pohra s,a ale plna starostlivost ostala na mojom muzovi. takze 3 rocnemu dietatu je najlepsie zvieratko plysove 😀 nebude sa totiz starat o ziadne...

puklica13
29. aug 2015

@zuzuzuzka suchozemska nie...:-P

kasiopeja01
29. aug 2015

My mame tiez morciatko pre 3 rocnu dceru. Nie je pravda,ze je hore ked deti spia, ale ono i tak nerobi hluk. Potrebuje menej miesta ako zajko, nesmrdi, neublizi.da sa s nim chodit von, treba sa mu ale venovat, obcas ho vybrat z klietky, lebo nechce byt samo. Nech uz sa ale rozhodnete pre akekolvek zvieratko, urcite ho nekupujte z obchodu ale od niekoho, kto ich ma doma. Tie z obchodu su splasene a nikdy nebudu take pritulne.

vroni
29. aug 2015

Trojrocnemu fakt len plysaka.
Morcata sa maju chovat v pare. Chovat doma jedno morca spada v mnohych krajinach pod tyranie zvierat (a aj je!)

claudisse
29. aug 2015

Nenáročná je napr. korytnačka.
Čokoľvek hladkacie už náročné na obsluhu je 🙂

janulienka85
29. aug 2015

My sme kupili skurat pred pol rokom 3 rocnemu psika civavu mini, len odporucam pekne sa spolu hraju velmi sa lubia samozrejme sme ju chceli aj my tak sa o nu starame vsetci

lilimoni
29. aug 2015

Tak moja chcela zieratko, zajka. Mame zajka, chcela psika, mame psika, chcela macku a mame macku. Tak sme si povedali dost a kupili RD 😀
Takze mame 1x zajko, 2x havino, 3x macka a chce este sliepky a kacicky, tak na jar budu sliepky a kacicky.

A dovolim si nesuhlasit, ze vsetko je na rodicoch. Mne mlada vzdy pomahala pri zvieratach. Zajkovi mi nosila vrecko so zradlom aj seno, zametala okolo klietky. Teraz sa stara o krmenie sama 😉

Ako inak chcete deti naucit zodpovednosti a starostlivosti? S plysakom? To sa neda....

natalieher
autor
29. aug 2015

Dik moc babule. Takže vtačik a morčiatko vyzeraju fajn,a rozmyšlam aj nad psikom. Jasne ze bude starostlivosť hlavne na mne.. Tak mozno začneme niečim menšim. Len morčiatko v zime,ked nie je trava,odkial zhanate seno..? aj nas malym psikom rozmyslam,ale to uz bude dost naročne,hlavne s venčenim.. a aby nerobil neporiadom doma 😎

lilimoni
29. aug 2015

@natalieher seno kupis v kazdom zverimexe aj tescosi ho maju. Ale lepsie ako morca je zajko. Ten sa chodi "vencit" na svoj zachod v klietke ako aj macka. Ked ste mimo, zavries ho do klietky, ked ste doma otvoris klietku, nech si cupka 🙂

eviq
29. aug 2015

@natalieher psika neodporúčam, vencit treba chodiť za každého počasia, aj keď si chorá a nechce sa ti,... Dieťa chce ísť na ihrisko, tam pes nesmie.... Hovorím z vlastnej skúsenosti... Pokiaľ nemas dom, pes je pri malom dieťati náročný na starostlivosť.... Pokiaľ ho nechceš o mesiac vyhodiť na ulicu. My mame 2.5 ročného syna a psík ma už 9 rokov. S vencenim nám chodí pomáhať jedna študentka, ktorej za to platíme. Takže rozhodne psa neodporúčam, to je jedno ci je malý, fyziologické potreby mat rovnaké ako veľký 🙂. Plus keď budete chcieť odcestovať, musíš riešiť, čo zatiaľ s nim. Celkovo si nemyslím, že by sa zvieratko malo kupovať tak malym deťom, ktoré sa ešte nevedia postarať a o pár dní ho to prestane zaujímať. Keď už tak nenáročné, také aby s ním nebolo treba chodiť von. Ako ti písali rybky, mozno morcata.

natalieher
autor
29. aug 2015

@lilimoni ty maš prosim ta zajka doma,taketo trpasličieho? vieš mi dať viac info pls? morča sme mali s bratom ked sme boli maly,zajaca len velkeho na balkone asi mesiac,ale starostlivost o maleho zajka v byte neviem,ani jedlo atd... dakujem

danielahamar
29. aug 2015

žiadne, úplne zbytočne, možno rybičky 😀