Ako dlho sú vaše deti v škôlke?

27. apr 2024

Odkedy dokedy sú vaše deti v školke, prvostupniari v druzine v skole? Pytam sa hlavne pracujucich rodicov.
Nase su od 7:30 do cca 15:30,15:45, par dni v mesiaci, (cca 6 dni ) od 6:40. S muzom sa pri nich striedame. Chodia tam radi, neplacu. Stretla som sa vsak s nazorom, ze sme krkavči rodicia, lebo ich tam nechavame dlho.
Naozaj sme?

paciko9
27. apr 2024

Ak pracujes nevidim v tom probkem. My sme 6:20 v skolke, a je tam 15tej. Moc na vyber nema🙂. Muz je od 6tej v robote a ja idem na siedmu. Ale podla mna je extrem, ked ulozia dieta do skolky od siestej a veselo si idu panicky domov. Aj to som zazila

pe_mi
27. apr 2024

Úplne rozumiem, aj mne sem tam niekto dá poznámku,že preboha a to celé prázdniny ju tam necháš?no áno.samozrejme možno pár dní voľna aj ja si zoberiem.teda isto áno.e neviem presne ešte,ktoré dní.ale 8 týždňov si s nami neprerozdeli nikto.
A o rok ,keď bude dcéra predškolačka a bude mať rozlúčku,tak isto plánujem využiť letnú škôlku.na taký účel je to vymyslené.ze sa nad tým niekto pozastavuje.

pe_mi
27. apr 2024

@liliana8 dcérka má 5rokov.od septembra bude predškolačka.
A syn má 10rokov.byvame od školy peši cca do 7minut.velka výhoda

ailiba
27. apr 2024

Podla mna zalezi od okolností. Chodim tak skoro, ako mozem. Neviem si predstavit, ze som doma na materskej a chodim o 16:45, aj keby mu tam bolo dobre. Ja teda po neho chodim vzdy na obed, ale ked budem pracovat, tak rovno z prace, ked skoncim.

sashenocka007
27. apr 2024

od 8 do 15

jesenzima
27. apr 2024

Od 7 do 15:30

kris_tin257
27. apr 2024

Môj syn je od 7:50 do cca 16:30-16:40 ako muž stíha z práce 😊

monulik52
27. apr 2024

Neviem dokedy je u vas skolka otvorena u nas v meste je do pol 5 takze ak by ste aj cely den sedeli doma a dieta nechali do 16.25 v skolke je to vporiadku. Skolku vyzivate tak ako potrebujete urcite keby mozete vyzdvihnut dieta skor tak ho vyzdvihnete. Taketo reci nerieste.

mikadooo
27. apr 2024

Nie, nie ste.

autor
27. apr 2024

@monulik52 skolka je od 6:15 do 16-30. Ked som bola doma, chodila som najneskor 15:00-15:15. No teraz bude syn trochu dlhsie, ale zasa nie medzi poslednymi. Aj druzina v skole je do 16:30

klimkaa
27. apr 2024

Nechápem prečo zamestnávateľ necháva ženy tak dlho v robote.. potom je aj on krkavčí zamestnávateľ 😃😃😃

dadulkaf
28. apr 2024

V škôlke býval syn od 6.00-15.30h.
V družine je od 7.00-15.15h.
Keďže sme pracujúci rodičia musíme sa rôzne prispôsobiť a sme radi, že niečo také ako družina existuje.

luccija
28. apr 2024

Čo si čakala od ženy, ktorá nepracuje?ak by pracovala tak by zistila, že buď poobede, alebo ráno jeden zanesie a ten čo konci skôr vyberie.Niekedy sa inak nedá a sú deti, ktoré sú tam od - do konca.

mandrewa
28. apr 2024

8:00 - 14:30, ale chodí mi preňho mama, ktorá býva kúsok od škôlky. Ja pracujem najmä poobede, tak sa mi to nedá inač.

chillibubble
28. apr 2024

mam pohyblivu pracovnu dobu. takze cim skor pridem, tym skor mozem odist. v praci byvam vacsinou 10 min. navyse(nadrabam ak mi pre dceru ide niekto iny). a vychadza nam to, ze je v skolke od 7:00 do cca 15:40. ked bude chodit do skoly a nebudem chciet aby bola v skole rano zbytocne hodinu pred vyucovanim, tak pre nu budem zase o tolko neskor chodit. cize napr. od 7:30-45 do 16:10-25. bohuzial. ked raz vymyslia 6 hodinovu pracovnu dobu za rovnaky plat, tak bude v skolskom zariadeni kratsie... vobec by ma netrapili poznamky niekoho, kto netusi ake je to pracovat a nebyt financne na nikom zavisly...a keby chcem zarypat naspat, tak sa spytam ze ako by sa uzivila, keby sa s nou raz muz rozvedie.

tamvtme
28. apr 2024

V skolke od cca 7:45 a dovtedy, ako sa podari....nieledy vieme po nunist uz o 15:00, inokedy az 16:30....🤷‍♀️ vacsinou sa snazim do 16tej prist po nu

vespertine
28. apr 2024

Od 7:00 do 15:30 a to máme obaja celkom fajn pracovnú dobu. Ja doteraz nerozumiem, keď som raz prišla v piatok do družiny o 15:30 a moje dieťa tam bolo posledné z triedy a pani vychovávateľka tam už stepovala, že "veď je piatok". A ja na ňu s vyvalenými očami, že v piatok sa nechodí do práce? Či niečo mi ušlo? Nevedela mi odpovedať, iba že, no viete, v piatok sa snažia prísť rodičia skôr. Ja že super, zistite mi, kde pracujú. 🤦‍♀️

denithestrange1993
28. apr 2024

Skolka je otvorena do 16:30 z nejakeho dovodu,rodicia potrebuju chodit do prace,vybavit si svoje veci. Navyse je o deti v skolke primerane postarane. Taketo hlupe pomenovania mozu davat jedine ludia co maju sami komplexy.

nikaeli
28. apr 2024

Manžel vodí syna do škôlky okolo pol ôsmej, ja ho vyberám okolo pol štvrtej. Obaja pracujeme ako zamestnanci, nemôžeme rozhodovať o našej pracovnej dobe. Sama učím v MŠ, máme zopár detí, ktoré už pred siedmou stoja pri bráne a odchádzajú tesne pred štvrtou. Sme špec.MŠ s prevádzkou od 7ej do 16ej. Mamičky sú doma na predĺženom rodičáku. Neriešim.

zuzuliennka1
28. apr 2024

zaujimalo by ma, aku pracu vykonavaju dotycni, co ti vycitaju, ze “dlho”.
pri 8h pracov. dobe, ked treba dieta do skolky doviezt a este sa ty musis niekam dopravit do prace (asi nepracujes 10min od skolky) mi to pride uplne normalne.
poznam zeny co robia dokonca len ze na pol uvazok a tiez to inak nestihaju, len tak ze od tej cca 7:30 do 16:00.
ja si ako dieta pamatam ze som tiez v druzine na zs ostavala medzi poslednymi, ale nijak mi to nevadilo.

zuzuliennka1
28. apr 2024

@vespertine asi tak. 👍🏼

lilienlilu
28. apr 2024

Ako to tu čítam že školka družina do 17-18h to je super ale asi iba v mestách dákych väčších ... u nás na dedine do 16h čiže keď človek robí v meste do 15 30 tak iba letiet ani do obchodu ani nič.

nikaeli
28. apr 2024

@klimkaa inak to je zaujímavý názor.. čo v prípade, že som matka škôlkara a sama pracujem v škôlke (inej, než je môj syn)..

@zuzuliennka1 preto u nás ráno chodí manžel (a potom je v práci do šiestej) a ja chodím poobede, aby som mohla byť v práci od siedmej.. sama by som to nemala ako stihnúť, aby som dodržala môj pracovný čas, plus čas na cestovanie.. my máme pevne stanovenú pracovnú dobu na čip.. je úplne jedno, či idú deti domov na obed, či o druhej, o tretej - aj keby som už o druhej nemala nikoho, nemôžem odísť domov. Preto nerozumiem, že učiteľka v piatok stepuje o 15,15 v domnienke, že rodič príde skôr 🤷🏻‍♀️

mentolka12
28. apr 2024

Ako tak citam tak to iba nasa skolka na dedine je pripecena a zatvra o 16tej…ok my mame home office ale mame veeela susedov co dochadzaju do prace tak ltt stihaju aj to tak, ze jeden rodic rano vezme a druhy ide skor do roboty aby mohol skor odist

bellaa3007
28. apr 2024

Ak ju veziem ja, je tam od 7:30 . Babka pre ňu chodí o 14:30, ak by sme nemali starých rodičov tak by bola do 15:30.
Väčšinou ju voziť muž na 8:00 a chodí pre ňu klasicky 14:30

lilienlilu
28. apr 2024

@mentolka12 nie iba vaša vyzerá že všetky na dedine sú cca do 16h. A pritom napríklad v našej sú ženy a dievčatá učiteľky drvivá väčšina z dediny čiže tá jedna dve by do tej 17h by mohli byť na striedačku.

lulu1812
28. apr 2024

Ja som ostala na dceru sama pomahala mi s nou mamina. Ked som mala volno chodili sme 8:00-14:45 a ked som bola v praci tak od 7:30-15:30 ak vychadzalo tak som pre nu chodila. Ludia sa radi seru do coho ich nic 😉

marilora
28. apr 2024

Nasa je od 8.30 do 15.00 , chodime obaja do prace.

lentilka46
28. apr 2024

Syn v skole,dcera v skolke,nosime ich pred 7, vyzdvihujeme po 15tej a predatav si, zvyknu byt medzi poslednymi! Ja fakt neviem, ci vsetci rodicia pracuju na ciastocne uvazky,ci maju babky,dedkov,susedy, ci nerobia vobec? Ale nikto mi ani raz nepovedal,ze som krkavcia mater,ked pre ne chodim medzi poslednymi /idem hned z prace/

zuzuliatko18
28. apr 2024

My mame s muzom system, ze rano vodi on, na 8 (jemu staci byt v praci do 9), ja chodim medzi 6.00-6.30, aby som mohla o pol tretej odist. Takze V skolke byva do 15.00-15.30, ak potrebujem este nieco vybavit alebo nakupit. A tiez sa niekedy cudujem, kolko deti uz islo domov, lebo teda vyzdvihovat dieta mozeme najskor okolo tretej, dovtedy maju olovrant.