Aký darček pre pani učiteľky na rozlúčku so škôlkou?

22. feb 2022

Ahojte,

synko končí v júni škôlku - predškolák. Mamičky v triede uvažujeme, čím spoločne potešiť pani učiteľky....Padli nápady ako lístky do divadla, prívesok......čo ešte?

mama004
22. feb 2022

Poukážka do nejakého obchodu?

mama004
22. feb 2022

Niečo vyrobené od detí

janamt
22. feb 2022

Hlavne by to asi nemali byť žiadne predmety, ktoré musí niekam odložiť, lebo pri tom množstve detí by za roky potrebovala na to samostatnú miestnosť. Ja som kúpila také hand made košíčky, ktoré ak by jej nevyhovovali mohla použiť v triede na nejaké hračky a do toho som jej dala nejaké veci ako kávu, čaj, čokoládu...čo sa zje a je pokoj a k tomu poukážku do martinusu.

danyelia
22. feb 2022

Ahoj, my sme dávali robiť pani učiteľkám fotoknihu s fotkami detí od malička, každý dal 5 fotiek, z domu, zo škôlky, kto mal tak s pani učiteľkami, k tomu kvety a bonbóny...fotoknihe sa veľmi potešili 😊

jarmila2010
22. feb 2022

kazda dostala kyticu a poukazky do martinusu...detom sme dali upiect tortu na rozlucku

panelacikova
22. feb 2022

teraz končí škôlku? vo februári? (neber ako rýpanie, skôr zvedavosť).... osobne som kúpila pekné darčekové taštičky, keď sme čokoľvek v škôlke riešili, do nich som dala fľašku stredne kvalitného vínka, veľkú Milku a kávu. takú taštičku dostali obe panie učiteľky. dcéra im tam nakreslila nejaký obrázok, kde väčšinou vyobrazila seba v škôlke. ten sme tam priložili.

jarmila2010
22. feb 2022

@panelacikova autorka riesi vacsi spolocny dar

panelacikova
22. feb 2022

@jarmila2010 ach, nevšimla som si to množné číslo a slovo mamičky. ospravedlňujem sa. tak potom asi len tú fotoknihu, ale takú, aby na fotografiách boli zastúpené aj panie učiteľky, aby si vedeli aj o pár rokov "vybaviť", ktoré deti a v ktorých rokoch to tak asi bolo 🙂
prípadne ako uvádzaš aj ty, že nejaké poukážky na nákup. to je tiež ideálne. lebo povedzme si otvorene, takéto vecičky sa časom postrácajú alebo uložia kdesi na spodok šufľa, ale poukážku uplatnia vždy. ak nie samy ony, tak môžu "posunúť" niekomu tiež ako dar.

mizu89
22. feb 2022

Ja som deťom spravila tortu na rozlúčku,deťom som objednala múdru sovu (Odznacikovo) a učiteľkam kľúčenky s nápisom najlepšia pani učiteľka Majka...(odznacikovo).učiteľky mali na výber kľúčenka,magnetky,odznak....všetky si vybrali kľúčenky

gertrudaosem
22. feb 2022

Poukážka na masáž 😊, nejaká kozmetika, drobnosť k tomu, ako káva, dezert, sviečka - k každého rožka troška. A hlavne nie niečo, čo dostanú od takmer každého a je to otrepané ako "najlepšia pani učiteľka" odznačik, privesok a pod ... Veci, ktoré by buď vyhodili alebo odložili do skrine a vyhodili by ich neskôr. Ak niečo podobné dostanú od piatich detí za rok, nepočítaj s tým, že si to budú niekde za každú cenu vešať, napr. na pamiatku alebo niečo nosiť na kľúčoch... Pre deti by som objednala ovocnú kyticu - s čokoládou, alebo bez...

jarmila2010
22. feb 2022

@panelacikova u nas maju v satniach a po chodbach vystavene spolocne fotky predskolakov a uciteliek na spomienku...neviem,ci ucitelka tuzi po foto knihe domov...a tiez,autorka spomina privesok...u nas padli navrhy na zlate naramky...ale neviem,to je prilis osobny darcek..a tiez,vobec sa clovek nemusi trafit do vkusu...a ten martinus sme vybrali preto,lebo sme si mysleli,ze ucitelke sa urcite budu hodit...a u nas v skolke ich mali tieto ucitelky,len v predskolskej...

rastika
22. feb 2022

Ja by som sa potešila nejakému veľkému medovníku s menami detičiek. Aj poteší, aj netreba dlho skladovať.

ninkaemka1316
22. feb 2022

Maľované obrazy. cca A4 anjel zaramovany... Maľovalo mladé dievča s cystickou fibrozou. Týmto sme ju podporili aj v liečbe...

pribinak
22. feb 2022

Fakt žiadne lapace prachu. Radšej poukážku do kníhkupectvá, lístky do divadla, …. kvety sú ok, to poteší každú ženu.

Nekupovala by som žiadne šperky, moja mama bola ucitelka, nevzala by nikdy taky dar, lebo to je už dosť vysoká hodnota a predsa je to take….

Ďalšia vec ktorú treba zhodnotiť je ako sú rodiča finančne situovani. Pre niekoho je veľa sa skladať aj po 10 EUR, pre niekoho je ok aj 25 EUR.

belllinka
22. feb 2022

@mizu89 to vazne si myslis, ze by nejaka ucitelka nosila odznak “Najlepsia pani ucitelka”? Omg. Aj ta fotokniha je uplne odveci, pre ucitelku je to xy cudzich deti, ktore sa jej pod rukami premelu stovky, iste nebude vecer sediet pri krbe a spominat s fotoknihou na “pracu”.

terimon
22. feb 2022

Nakolko mam dve sestry učiteľky a uz len z rozprávania mam dosť, aké ťažké to majú s tymi deťmi a niekedy aj s rodičmi a co všetko pre ne robia, by som ako poďakovanie určite dala nejake poukážky (vieme ake platy maju ucitelia.... 😢 Keby da kazda mamka 3 eura pri 20 tich detoch ma ucitelka 60 evri za co si kupi kabelku podla chuti.Tak ak to ma byt darček z poďakovania,nech im to aj urobí radosť. Sperk,porcelán, kozmetika...... každý ma svoj vkus,tak nech si môžu vybrať samé - môj názor

slavkadi
22. feb 2022

My sme dali spraviť hrnček s menami deti. Ale videla som tiež pekný nápad - obrazok z kamienkov (každé dieťa nájde a prilepí svoj kamienok). Prípadne črepník s bylinkami a deti spravia zapich v tvare srdiečka a pozapichuju. Aby to bol spoločný darček.

danyelia
22. feb 2022

@belllinka Tak určite záleží aj od samotnej pani učiteľky, tá naša sa za fotoknihu každému poďakovala mailom, že to bol najkrajší darček, aký kedy dostala a dosť ju dojal, asi mala naozaj rada tie deti...ale chápem, nemusí to sadnúť každému 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dajulka01
22. feb 2022

Ja ako učiteľka MŠ zo svojej praxe som dostala raz od predškolákov teda od rodičov ako poďakovanie kvet antúriu bola pekne zabalená v takom peknom papieri (aby v podstate zakrylo črepník)… a k tomu taký závesný lampáš v ktorom bola sviečka…bolo to super to bol darček od viacerých rodičov potom čo deti dávali i indviduálne boli napr hrnček s nápisom najlepšia pani učiteľka…mydlovu ružičku… a pod..ale ta kvietka ma veľmi potešila aj kolegyňu mám ju v spálni a stále krásne rastie 🙂 …

cajomila
23. feb 2022

Ja som upiekla koláč, pekne zabalila do toho zakonpenzovala aj jemné kvietky.
Prišlo mi to také iné ako dať bonboniéru, lebo ten koláčik si všetky pekne rozdelia.
Raz som pani učiteľke robila drevený maľovaný tužkovnik a bola mega spokojná, že konečne bude mať dačo poriadne a nielen plechovky z konzeriev.

Ale dala by som kľudne niečo ako poukážku na masáž, do wellness, kozmetika, do kaviarne/ reštaurácie, do kníhkupectva...
Príde mi to taká odmena za vykonanú prácu.

cajomila
23. feb 2022

A hlavne by som dbala na to keď už vyberám dar, aby som dala obom pani učiteľka to isté v tej istej hodnote.

cajomila
23. feb 2022

Inak raz tu bola taká diskusia, že sa v škole rodičia nevedeli dohodnúť na dare pre učiteľku... jedny ( zamožnejší rodičia) chceli kúpiť čalúnené kreslo s podnožkom ( či ako sa to volá) dosť drahé, matné si spomínam, že spolu za niečo ako 300€.
Ina matka s tým nesúhlasila, od nervov a vlastného presvedčenia kúpila učiteľke vlastný rebelsky dar ako reakciu na to čalúnené kreslo...plastovú stoličku z IKEA za 10-15€.
Toto všetko dotrepali pani učiteľke na konci roka ako poďakovanie...tá z toho bola veľmi v rozpakoch, nevedela čo si s tým celým počať.
A hlavne asi aj cítila to napätie a súťaživosť medzi rodičmi🙄🤯🥴.

cajomila
23. feb 2022

A ešte si myslí, že ak už človek nevymysli nič lepšie tak ísť radšej pi klasike...darčekový kôš v ňom kvalitné víno, káva, bonboniéra...niečo čo fakt človeka poteší, lebo bežné si to asi nepodraje.
Peknú kyticu alebo trvalk ( naša učiteľka uprednostňuje trvalky do záhrady).

Určite lepšie ako dostať 20 samostatných rôznych kyticiek ( však reálne to ani nemá kam dať), 10 bonboniér, 3 hrnčeky s nápisom naj učiteľka...

mareka49
23. feb 2022

Ak spoločný tak určite poukážka.
Šperk mi príde veľmi osobný, to je také zvažujúce aj do buducna.
Ak má pani učiteľka 20 detičiek, tak poukážka za 50 eur mi príde OK.
Mozno viac, neviem úplne posúdiť.
A veci co sa spapaju a vypijú sú tiež fajn.
Takže balík kvalitných pochutin, káva čaj, čokoláda určite nič neskazi

mizu89
23. feb 2022

Ono ťažko.pocitaj s tym že učiteľky dostanú kopu darčekov na konci školského roka tj. každý rok (kvety rezané,v črepníku, bonboniéry, kávy, vína...) potom si to vždy delia.plus ešte keď niekto im dá sviečky s nápisom najlepšia pani učiteľka alebo čo,či poháre....takže sa im to doma kopí.a myslís si že si učiteľka spomenie na vaše deti.v tom kolobehu aj na ne pozabuda a od ktorého dieťaťa čo dostala.a ešte rátaj aké staré máte pani učiteľky.mlade sa potešia hoci čomu ale staršie tiež sa potešia ale kde ten darček položia tak tam stojí a sada prachom.my mame 4 učiteľky (vek asi 2 do 30r ďalšia 62,a cca55) tak si vyber kazdej sa niečo iné páči.priklad dostali tričká s nápisom asi pani učiteľka Martuška alebo len s menom.na jednej 62rocnej som to videla.nosila to tričko na ostatných som to nevidela.
Tak isto mám kamarátku a bývalú spolužiačku zo ZŠ je učiteľka v MŠ mala aj môjho syna teraz je momentálne na RD tá sa potešila hoci čomu.ked odchádzala na MD tak sme sa poskladali na sviečku a šálku s menami jej prvých žiakov a potešila sa a pije do teraz z tej šálky.takze asi tak niektora využije darček iná nie.

mizu89
23. feb 2022

Prikladám foto tričko s nápisom len zle vidno a kvety sladkosti na konci školského roka.takato kopa bola každý rok

mariannaroj
24. apr 2023

Dobry den🙂 Aj ja aj mamina sme ucitelky v MŠ a mozem potvrdit, ze mamina ma pred dochodkom tych hrncekov, sviecok, fotoramikov a sprostosti fakt mrte a luto jej to vyhodit, no realne na to fakt len sada prach alebo su v krabiciach. Ja ako "mlada" som sa prvemu hrnceku Naj pani ucitelka fakt neskutocne potesila a taka hrda som bola na seba :D, ale uz sa tych serepeticiek zbiera aj mne, takze zacinajucej kludne cokolvek, starsej uz omenej ..ono sa potesime naozaj vsetkemu, ale ak nechcete, aby sa vas darcek casom len prekladal z miesta na miesto, odporucam nieco prakticke. Za seba ako maminy tiez davame darcek (vlastne mojej kolegyni) DIÁR - ZAPISNIK S KALENDAROM na novy skolsky rok, ktory vyuzivame celorocne na poznamky a aktivity, je to super prakticke. Len pozor, bezne diare su od januara-december, kdezto len "ucitelske" su od septembra-august. Pre pani ucitelku v MŠ je NAJ "DIÁR PANI UČITEĽKY zo škôlky" hodte do guglu🙂 A inak, naozaj najkrajsi darcek su pre ucitelku slova, ktore jej do oci poviete zo srdca poviete, su zadarmo. Ja si tie uprimne mile pamatam dodnes🙂 Diar s uprimnym venovanim je preto TOP kombinacia;) Pekny den!