Dcérka v škôlke nespí

fanyke
3. okt 2023

Ahojte, viete mi niekto poradiť, čo robit v prípade, keď dcérka nechce v škôlke spať a čo je najhoršie nechce ani potichu ležať, začala si spievať a ruší deti. Stále jej dohovaram aby spinkala, že musí byť tíško ale nepomáha. Pritom doma poobede vždy spinká tak nerozumiem prečo tam nie. Dcérka bude mať 3r v decembri, ešte dobre nerozpráva tak neviem kvôli čomu nespí, čo jej tam vadí. Zlepší sa to? Nechcem ju vyberať naobed lebo sa chystám onedlho do práce.

sofia1979
3. okt 2023

@fanyke ani moja nespí snaží sa byť ticho bohužiaľ, ale už bude mať 5

sofia1979
3. okt 2023

@fanyke prečo by si ju mala vyberať nespí tak nespí má ticho ležať

vava_1994
3. okt 2023

Neviem čo je na tom zlé, ja som tiež že vraj nesprávala v škole a nič sa s tým neriešilo… akurát tak som len ľutovala časom na základnej, že by som si to rada vymenila😃

lienka.7
3. okt 2023

@fanyke to, ze nespi ani tak nevadí ako to, ze tam ruší ine deti. Ak to bude robiť (a bude to vadiť učiteľke), môžu ti povedať, že budeš po ňu chodiť na obed. Aj moja niekedy nespi (viem to, lebo potom doma odkvecne pred 20.00), ale zase ze tíško leží (povedala mi ucitelka).
Daj jej nejakú hračku, nech sa s nou hra a je tíško

fanyke
autor
3. okt 2023

@sofia1979 tak už ani ticho neleží

fanyke
autor
3. okt 2023

@lienka.7 vyskúšam no. Neviem fakt čo s ňou, vravela som učiteľka že kludne môže byť prísnejšia a rázne jej povedať že má ležať potichučky ale neviem zrejme im to nezaberá.

laurikalalinka
3. okt 2023

@fanyke nemusí späť,ani ja som ako dieťa nespala,ani moja dcéra,stačí keď bude len ležať.

ninusa221
3. okt 2023

Ja som tiež nespala 😀 ale keď som chodila na prax do mš tak po novom učiteľka dieťaťu dala hračky alebo daku aktivitu a dieťa kým deti spali sa hralo. Skús toto navrhnúť učiteľke

karmen118
4. okt 2023

@fanyke Mne deti doma nespali poobede asi od 2 rokov, v škôlke staršia odrazu začala spávať, ale syn má problém ako tvoja dcérka, len občas sa mu podarí zaspať - no tam to učiteľky riešia inak, aby nezobudil ostatných - lebo ak nezaspí tak on ani v tej postieľke nevydrží ležať, tak ho zoberú vedľa do triedy a tam sa potichu hrá/kreslí si/listuje si v knižkách, nemajú s tým problém - tak skús poprosiť učiteľku, či by sa tvoja dcérka mohla pri nej prebaviť potichu, kým ostatné deti spia.

thoughtfulweirdo
4. okt 2023

Maximum, čo ty môžeš urobiť, je doma jej to dokola vysvetľovať, dohovárať, maximálne sa môže spýtať učiteľky, či si môže dcéra doniesť vlastného plyšáka, s ktorým by sa hrala v posteli- tak sme to riešili my a celkom to fungovalo 🙂 hlavné riešenie ale zostáva na učiteľkách, lebo ony tam sú v tom momente a je to súčasť ich práce. Snáď nie sú obe čerstvo po škole bez skúseností? Moja dcéra tiež od začiatku nespávala, rušila, dovolili jej preto obľúbeného plyšáka, aby sa s ním zabávala a inak to vyriešili učiteľky tam. Ja som sa stále pýtala, či spala, či už je to lepšie a ony ma milo "zrušili", nech si nerobím starosti, že ony si to vyriešia. Ani mi na ňu nežalovali, keď počas spánku vymýšľala, len dcéra sa občas doma priznala, čo vystrájala, koho zobudila, koľkokrát vybehla z postieľky 🤭

fanyke
autor
4. okt 2023

@thoughtfulweirdo dcérka mi ešte nič také nepovie, vždy iba zopakuje ze bude tíško ležať, spinkať, má aj plysaka ale vraj si spieva počas spania🙈 dúfam že sa to zlomí a bude dobre a časom začne spať lebo poobede už vyzerá jak zombik 🤣