Dieťa nechce jesť v škôlke

michaelad97
20. sep 2023

Ahojte mamičky 💕
Mám synátora 3 ročného, prvýkrát v škôlke. Nikdy doslova NIKDY nemal problém z jedlom, zjedol vždy všetko. A dnes mi p. učitelka zdedila, že tam absolútne nič nezje. Keďže platím 50€ len za obedy, ako slobodná mamička to je pálka a preto si prosím rady 🙏🏽 Snažím sa mu vždy vysvetliť, ako dobre kuchárky varia, že aj iné detičky papajú a preto nech skúsi aj on ale maaarne. Nejaké rady?
P. S - pýtam sa slušne, tak prosím slušné odpovede 💕

januska12323
20. sep 2023

Pani učiteľka keď mu dá dve lyžičky ani tie nezje?

michaelad97
autor
20. sep 2023

@januska12323 povedala mi, že skúša, že max 1 lyžička a to je všetko.

naomielina
20. sep 2023

@michaelad97 a ako synček zvláda škôlku?....neplače v škôlke?....u nás bolo to isté...vôbec nechcela jesť, ale za všetkým bol stres z nového keďže je tiež prvýkrát v škôlke...trvalo to cca týždeň a pol, potom sa rozjedla tak, že si pýta duplu😁...možno len potrebuje čas, aby sa celkovo oboznámil s novým prostredím....deti to inak vnímajú a každé sa s tým "novým" inak vysporiadava.

zuzkaa1991
20. sep 2023

@michaelad97 moja nejedla 3roky 🙈do zacala ako 2.5r dp škôlky ako tak zacala.jest ked mala 4r ucitelka nech ponuka jednu dve lyzicky ochutnat..musi sa otukat dieta kedze ma velku zmenu v zivote

tosomja
20. sep 2023

@michaelad97 keď sa mu v škôlke páči, rád chodí, a ty pracuješ...bola by som rada, že má kde byť v čase, kedy ja pracujem. Keď nie je hladný, nech neje. Veď aj tak mu doma musíš dať jesť.
Keď nepracuješ, odhlas ho z obedov a nech chodí domov doobeda.

mamusa123456789
20. sep 2023

Možno by mala učiteľka zvoliť správnu motiváciu, nás synček v škôlke papa lepšie ako doma, dokonca aj jedlá, ktorých sa doma ani nedotkne

bajka16
20. sep 2023

Môj syn to isté. Nastúpil prvý krát do škôlky, nejedol nič ani olovrant, ani desiatu, ani obed nič. Po troch dňoch ostal chorý doma a dnes je to už tretí deň čo je v škôlke a včera začal konečne papať. Zjedol všetko. Chce to čas nič viac, hlavne ho nenúť ani ty ani učiteľky v škôlke. Nech si sadne s deťmi za stôl, keď nezje, nezje. On začne papať uvidíš.

januska12323
20. sep 2023

Spravte dohodu, každý deň dve lyžičky za mamičku a za otecka, zvyšok nemusí. Zrejme len reaguje na stres.

siska53
20. sep 2023

@michaelad97 asi to prehnane neriesit. Nasa prve mesiace tiez nejedla a dokonca ani pit nechcela. Preslo to. Je to len reakcia na zmenu.

simona20201309
20. sep 2023

@michaelad97 odmietanie Jedla len v škôlke alebo naopak len doma je forma manipulacie. Prestaň to úplne riešiť, nepýtaj sa ci zjedol, a to isté učiteľky. Žiadne prehovaranie, prosikanie... presne toto sa mu páči a to je presne jeho cieľ. Zaujal, točí sa okolo neho teraz xely svet. Riešia ho učiteľky, kuchárky, určite aj upratovačky, riešiš to doma s nim, s kamoškami, s celou rodinou... paci sa mu to. Mal dostatok pozornosti aj bez tohto divadla?
Učiteľky nech ho neorehovaraju- nechce? Neje. Neboj, rýchlo ho to prejde, ale musíte naozaj prestať upriamovst pozornosť na to jedlo.

michaelad97
autor
20. sep 2023

ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA RADY 🤲🏽🙏🏽🙏🏽

sunnyday216
22. nov 2023

@michaelad97 mozem sa spytat zlepšilo sa to s jedlom?
Ide o to ze syn tiez necche nic jest a je s tym problem ze potom tam nemoze spat lebo bude cely den hladny

michaelad97
autor
23. nov 2023

@sunnyday216 dobré ránko áno zlepšilo🙏🏽 no príde domov a je rovnako hladný ako keď nejedol😂