Je potrebné od 1.6.2020 do škôlky potvrdenie od lekára ?

renatka100
27. máj 2020

Prosim o info, kedze sa otvaraju skolky 1.6. je potrebne poslat potvrdenie do skolky ku prihlaske o zdravotnom stave od lekara?

katulienkax
27. máj 2020

netusim snad nie zatial nepisali ze treba ale neviem si to predstavit to by osobne muselo niekolko desiatok rodicov k lekarovi to by bola somarina na entu kvoli karantene

mirka17
27. máj 2020

@renatka100 podla mna tu splietaš 2 veci, teraz neviem či myslíš zápis prváčikov do škôlky na nasledujúci rok, ak myslíš to, tak potvrdenie od lekára nemusí byť na prihláške pri odovzdaní, ale je ho treba doručiť do konca juna, ak myslíš nastup škôlkarov od juna opať do škôlky, tak usmernenia museli poslať zo škôlky čo treba.
ja som dnes odovzdavala prihlašku do škôlky na nasledujuci školsky rok a bola som to potvrdiť aj u lekara, nevidím v tom problém ambulancia bola prazdna, vybavene za 30 sekund

kkkatkaaa
27. máj 2020

@mirka17 Presne ako píšeš. Pri znovuotvorení škôlky od 1.6.netreba deťom žiadne potvrdenie od pediatra. Prišlo to aj v pokynoch.

ajka0207
27. máj 2020

@mirka17 tak nasa pediatricka momentalne potvrdenia nevystavuje, kazdeho ma na urcity cas a objednat sa kvoli 30 sekundam je pre nu komplikacia, samozrejme nesuvisi to s otazkou autorky, do skolky momentalne ziadne potvrdenie netreba.

renatka100
autor
27. máj 2020

@mirka17
@kkkatkaaa
Myslim pre novych prvacikov, v pokynoch je uvedene ze treba dolozit do dvoch tyzdnov po otvoreni, pricom otvorenie je 1.6

kkkatkaaa
27. máj 2020

@renatka100 pre nových prváčikov? Nerozumiem. Ak je predškolák a škôlku už navštevoval, nepotrebuje žiadne potvrdenie od pediatra pri nástupe do škôlky po tom, čo bola uzatvorená kvôli korone. Rodič podpisuje prehlásenie o zdrav stave. Ak škôlku nenavštevoval, podáva teda prihlášku do MŠ, ani vtedy to potvrdenie momentálne nepotrebuje, potvrdenie doloží rodič do 2 týždňov od otvorenia škôlky. Silne pochybujem, že by nejaká škôlka v tejto situácii prijímala nové deti.

renatka100
autor
27. máj 2020

@kkkatkaaa ved od otvorenia skolky, asi sa nerozumieme, mysleli otvorenie az v septembri?

kkkatkaaa
27. máj 2020

@renatka100 už chodí do škôlky?

ajka0207
27. máj 2020

@renatka100 je dost mozne ze je to individualne v jednotlivych skolkach, my mame dolozit potvrdenie ku prihlaske po ukonceni nudzoveho stavu (co zatial nie je)

uzanka16
27. máj 2020

@renatka100 nejaká blbosť ja dávam mladšieho do škôlky, síce sú MŠ otvorené od 1.6. ale novy prvácik nastupuje až od septembra a vtedy sa dávajú tie potvrdenia od lekárov.

taga
27. máj 2020

@renatka100 ved ale 1.6. Sa skolky otvaraju pre deticky, ktore uz pred koronou chodili do skolky.. nie pre tie deticky, ktore az teraz davaju prihlasky a maju po prvykrat nastupit do skolky. Taketo deticky idu po prvykrat az v septembri a potvrdenie treba dolozit neskor, nepamatam presny datum, tusim do konca juna? Az potom pridu vyjadrenia ci vobec prijali / neprijali

uzanka16
27. máj 2020

Tak teraz som písala kamoške co je učiteľka v MŠ tak ak ma už matka v rukách oficialne na papieri ze je dieťa prijaté vtedy ma doniesť to dodatočne potvrdenie od lekára co sa vtedy nedával k prihlaske.Aspon že u nich tak majú.

renatka100
autor
27. máj 2020

Ma tri roky a do skolky este nechodil, vidim vsak, ze kazdy ma ine info, niekde je ze do konca juna a niekde po nudzovom stave, asi zavolam kompetentnym, dakujem vsetkym

renatka100
autor
27. máj 2020

@uzanka16 dakujem

mirka17
27. máj 2020

@renatka100 pozri si predsa webovu stránku škôlky, tam musia byť informácie ohladom prihlášok, my na našej stránke mame že do konca juna, a riaditeľka vychádzala z nariadenia mestskej časti.

renatka100
autor
27. máj 2020

@mirka17 nema stranku

mondolina
27. máj 2020

@renatka100
Ak ešte nebol v škôlke, ako môže nastúpiť teraz od 1.6🤔
Logické, že od septembra.

kkkatkaaa
27. máj 2020

@renatka100 ale v príspevku si uviedla, že pre,, nových prváčikov", preto to bolo také nejasné.

renatka100
autor
27. máj 2020

@kkkatkaaa ano zle sme sa rozumeli