Kde nakupujú potraviny do jedálne vašej škôlky/školy?

meluela
20. apr 2015

Mäso nakazené salmonelou z poľska sa v obrovských množstvách nachádzalo aj v jedálňach škôl a materských škôl: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/352568...
Zrejme sa do jedální nakupuje ten najväčší odpad.

Viete, odkiaľ pochádzajú potraviny vo vašej škôlke/škole? Zaujíma sa to to vôbec niekto? Majú rodičia možnosť ovplyvniť čo jedia ich deti?

lovepacal
21. apr 2015

To je MŠ 🙂 a jasle detské centrum Vlnka

simca06022011
21. apr 2015

@david93 ved mozu, treba ist na rodicko a prehovorit aj ostatnych rodicov (u nas bieda, dostavi sa tak 1/4) a dohodnut sa... vzdy sa da. U nas sa da 🙂 Aj ked je to financovane asi aj nejakym projektom. Ak by to nebolo, museli by rodicia zvysit platby na stravu, to je jasne ;)

Inak nechapem preco napr. rodicia nemozu nosit napr. ovocie/zeleninu... to je niekde aj predpisane? U nas nemozeme malej ani pitie priniest a mna ide porazit, lebo viem ze za cely den dokopy nic nevypije ak nema pred ocami flasu :( a napr. v lete nosime rovno zo sadov ovocie a kludne by sme odzasobovali aj par ovocnyhc dni.. ale ked nemozeme... hmm... v sukromnej skolke sme nosili rodicia co prislo a nebol problem 🙂

timea7
21. apr 2015

@simca06022011 tak to si na zlej adrese, ja múčne jedlá od detstva nenávidím, takže by som ich ani do úst nedala, nejem ani palacinky, buchty, rezance, žemlovku, ryžový nákyp....ale verím, že to niekomu chutí, tak ako mne rizoto, brokolica,špenát...

timea7
21. apr 2015

@lovepacal je zaradená do siete škôl? Ak áno, potom OK, podrobnosti som nečítala, na nete som našla detské centrum. Riadila by som sa podľa spokojnosti rodičov, ktorí tam majú deti a vlastného úsudku.

simca06022011
21. apr 2015

@timea7 ha to ani ja.... nic z toho co si pisala by som nezjedla ani omylom. Ale sulance su ina vec :P My ich sice ako prilohu k masu robime ale fajnota to je riadna 🙂 Inak su zo zemiakov zvacsiny, ale tak to je jedno. Jasne, kto to nemusi tak to nebude jest 🙂)) V restike by som si to neobjednala 🙂))

timea7
21. apr 2015

@simca06022011 tak vieš, ja som zvláštny zver, ja som si v reštike v živote ešte ani mäso neobjednala....ja frčím na zelenine, ovocí, syroch, jogurtoch, strukovinách, ale občas si dám aj mäso.

natalym
21. apr 2015

@timea7 Si môj typ, čo sa týka jedla. Ja tiež sladké, múčne nemusím.

timea7
21. apr 2015

@timea7 takže zaradení do siete škôl zrejme nie ste 😒 😒 😒 😒 ale za to si tu robíš reklamu....

timea7
21. apr 2015

@lovepacal takže zaradení do siete škôl zrejme nie ste, ale za to si tu robíš reklamu.... 😒 😒

timea7
21. apr 2015

@natalym ja som na internáte múčne jedlá dávala k dispozícii ostatným..
Inak, už si tu odpovedám sama sebe, nie je to nejaká diagnóza?! :D
Asi to bude tým, že pracujem a sem odbieham, asi by som mala s niečím skončiť...
Rozhodla som sa, že končím s prácou....:D

timea7
21. apr 2015

nakoniec sa tu ešte sama so sebou pohádam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 radšej už idem 😀 😀 😀 😀 😀 maminy nedajte sa zatlačiť do kúta, máte právo hovoriť do toho, čo vaše deti v škôlke konzumujú.

lovepacal
21. apr 2015

@timea7
Rozumiem, dá sa to zistiť... Myslím, ze je
A nie je skôr podstatne aký prístup ma personál ? Môžu byt zapísani kde chcú je to korupcny stať, ked deťom psychicky ublizia.... A neposkytujú co majú...

timea7
21. apr 2015

@lovepacal ja myslím, že nie, ale to je jedno, materské centrum by som brala jedine ako pomoc v situácii, keď mi dieťa nezobrali do materskej školy a ja musím nastúpiť do práce, aj to len na nevyhnutný čas. Aj tak by som asi volila súkromnú materskú školu a nie detské centrum, ktoré mi nič nemusí garantovať, nie je kontrolovateľné školskou inšpekciou ale ceny má podobné,ako súkromná MŠ. Ak sú tri deti na jedného dospelého, potom je už asi lepšie platiť opatrovateľku a vyhnem sa aj chorobám. Je to na zvážení každého, s korupčným štátom to nemá nič spoločné a prístup personálu si zistím skôr, ako podám prihlášku, lebo ako som už písala je rozdiel - štátna a štátna škôlka, súkromná a súkromná škôlka, o detskom centre by som uvažovala len v nevyhnutnom prípade.

timea7
21. apr 2015

@lovepacal ešte by som chcela dodať, že nie som majiteľkou súkromnej materskej školy, ani riaditeľkou žiadnej škôlky, aby to nevyzeralo, že neznesiem konkurenciu, naopak, všetko, čo pozdvihne úroveň MŠ na SK podporím.