Odvolanie proti neprijatiu dieťaťa do škôlky

baruska666
9. aug 2022

Ahojte. Poslala som žiadosť o prijatie syna do škôlky od januára 2023. No neprijali mi ho, nakoľko 3 roky bude mať až v máji, a ja musím nastúpiť do práce. Bývame v malej dedine, a prihlášku som posielala len tu u nás. Tak sme podali odvolanie v lehote. Ale na odvolanie som v podstate nedostala odpoveď. Neviete ako to je, ak mi neodpovedia do 30 dní?
Pre vysvetlenie, odvolanie som poslala 11.7.22 a prišiel mi potom od nich list, ale s dátumom 30.06.2022. V liste bolo kopec chýb, to ani nejdem rozoberať. A ďalšia zaujímavá vec, že prihlášku aj odvolanie som posielala ja, ale odpoveď prišla manželovi, dokonca keď som posielala prihlášku sme ešte neboli manželia 🤦‍♀️
Dakujem za rady.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baruska666
autor
9. aug 2022

@elizabet173 ďakujem. No v okolitých dedinách majú plno všade, odtiaľ sa deti hlásili k nám. Písali mi ze je malý 3ti v poradí, tak neviem, či naňho príde rada. Chcela som ho zaradiť do kolektívu skôr než pôjdem do prace... Na opatrovateľku žiaľ financie nemám a tu v dedine nikto ani také služby neponúka... Starí rodičia ešte pracujú 😔

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandymoore123
9. aug 2022

@baruska666 máte ťažkú situáciu. Držím palce. Nás čaká presne toto isté o rok.

luccija
9. aug 2022

@mandymoore123 ked je treti to je celkom fajn je sanca, ze po septembri to nejake deti vzdaju.To ste este na tom dobre u nas neberu ani 4 r.Chod osobne a uvidis casto povedia nech sa prides v septembri spytat.Budes mat rodicak, plat a muzov plat tych par mesiacov ho mozes dat aj do sukromnej ci najst opatrovatelku

baruska666
autor
9. aug 2022

@luccija len ja ho potrebujem dat do škôlky, najneskôr v máji, nie v septembri. 😔 Súkromné škôlky tu v okolí sú plné a opatrovateľky v okolí žiadne. Ja dúfam ze teraz od septembra nenastúpi nejaké deti, ktoré boli prijaté aj inam do škôlky a zoberú mi potom malého... Inak neviem...

luccija
9. aug 2022

@baruska666 myslela som tento september🙂ano, niektore zeny si to rozmyslia, alebo deti budu casto chore tiez som takto pustila miesto

79viktoria79
10. aug 2022

@baruska666 myslis,ze škôlka bude drzat miesto pre tvoje dieťa az do maja? o tom pochybujem,este keby si ho dala id januára,preto ti ho nezobrali na tie 2mesiace , bohužiaľ taka je realita uz niekoľko rokov,nema ti ho tie 2mesiace postrážiť niejti z rodiny,kamoska,suseda?

luccija
10. aug 2022

@79viktoria79 nezobrali ho, lebo ma 3 r v maji.Malokde beru mensie deti mozno v nejakej dedinke kde je malo deti a potrebuju udrzat skolku.
Ved, ak sa uvolni miesto vezmu ho teraz v septembri treti v poradi je fajn miesto.Alebo do januara to niekto vzda...

79viktoria79
10. aug 2022

@luccija ved jasné,ze berú od septembra,bud od tohto,alebo buduceho,a na dedinach su tiez skolky preplnené

baruska666
autor
10. aug 2022

Mam pocit ze nikto nečíta. Malého som chcela dať do škôlky teraz od januára 2023,nie od mája. A otázka bola skôr smerovana na to, že ak mi nepríde odpoveď na odvolanie, čo ďalej.

janica_
14. sep 2023

@baruska666 ako si dopadla? @79viktoria79 predstav si, zaplatila som prve skolne za september a malemu aj ostatnym co nastupuju budu drzat miesto. Aj do dalsieho skolskeho roka, takze nie vsade je rovnaka situacia.