Poraďte dobrú škôlku v Bratislave

ekinkala
27. feb 2013

najlepsie by bolo okolie ruzinov alebo petrzalka ale ak by bola nejaka super skolka tak dajte vediet moze byt aj inde v okoli Ba

ekinkala
autor
28. feb 2013

@dcstvorlistok a prepacte kde mate tu skolku?

dcstvorlistok
28. feb 2013

@lenka23 mysli pozitivne 🙂 mas potom urcite vyssiu sancu 🙂

clarita
28. feb 2013

@lenka23 To je v poriadku, nezáleží na bydlisku, záleží mi na spokojnosti rodičov a detičiek.

dcstvorlistok
28. feb 2013

@ekinkala prievoz

dcstvorlistok
28. feb 2013

@ekinkala novy rodinny dom da sa ku nam dostat pekne tomasikova mierova kastielska tym smerom alebo aj od pristavneho mostu po slovnaftskej alebo cez zahrady od cintorina ruzinov..... takze dostupnost petrzalka, rovinka, luzna, dolne hony, podd. Biskupice, vrakuna, ruzinov, trnavka a prievoz

saska2
28. feb 2013

tak ja mozem odporucit sukromnu MS FELIX - pri Racianskom myte, ako pisem, je sukromna, ale ma povolenie z Ministerstva skolstva, cize to nie je ziadne centrum, kde nemaju ziadnu zodpovednost, chodia im tam kontroly z hygieny,.... chodi mi tam uz druhe dieta, ta skolka ma obrovsku zahradu, triedy su velke, presvetlene, kazda ma samostatny vchod a svoju satnu. A ucitelky su tam neskutocne, uplne uzasne k detickam, kazda jedna, co tam je! kazdy den mi chodi na mail, comu sa venovali, co sa naucili - niekedy az sa mi nechce verit, co vsetko s detickami povymyslaju..

ekinkala
autor
28. feb 2013

@dcstvorlistok a vy tam robite co?

saska2
28. feb 2013

nie nerobim🙂, len som mala pocit, ze to musim napisat, ak sa niekto rozhoduje, nech sa ide pozriet, ja som sa o tej skolke dozvedela tiez len z internetovej diskusie, zato vy si tu robite zadarmo sama sebe reklamu..... a ta vasa otazka po tych vsetkych vasich prispevkoch mi pride dost nemiestna...

bambulka81
1. mar 2013

Baby, a viete mi poradit kde su skolky - pripadne nazvy skolok v BA v Ruzinove? My sme zo Sale ale robime obaja s manzelom v BA. Chceli by sme maleho zapisat v BA do skolky kedze nemame ho komu zverit rano a poobede. Predsa o 6tej ho nemozem brat do skolky a o 18tej pre neho chodit. platne by to bolo od 1.9.2014. dakujem

monika_tulipanik
1. mar 2013

@bambulka81 Dobry vecer 🙂 my sme nove opatrovatelske centrum na Trnavke v rodinnom dome..kapacita 15 deticike, v jednej triede maximalne 5..mame mensiu zahradku, samostatnu jedalnicku, vsetko zariadenie je nove...moznost vyuzitia statneho prispevku do vysky 230 eur. Podrobnosti v mojom profile..kontakt, webova stranka, vsetko 🙂 ..dakujem, Monika

sharmana
1. mar 2013

@bambulka81 bez trvalého bydliska v BA, ti dieťa s najväčšou pravdepodobnosťo do štátnej škôlky nevezmú, je tu hrozná situácia, problém je, aby sa dostali deti 3 ročné s trvalým bydliskom v BA a nie to ešte mimo bratislavské...

bambulka81
2. mar 2013

@monika_tulipanik Dakujem, popozerame vasu web-stranku s manzelom a pripadne dojdeme s malym sa kuknut na vasu skolku.

bambulka81
2. mar 2013

@sharmana no a to bude problem... na to aby sme sa prestahovali nemame a aby som si haldala tu za bozim chrbtom pracu aj to za 300€ to nehrozi... bohu zial :(

sharmana
3. mar 2013

@bambulka81 ja ťa úplne chápem, chápem ludí, ktorí tú bývajú od narodenia, že chcú umiestniť detičky v škôlkach v BA, ale aj ludí, ktorí sem za prácou dochádzajú alebo sa tu nedávno usadili.... Proste je to dnes tažké pre všetky mamičky, pretože babičky bud ešte pracujú, alebo bývajú daleko, takže im nemá kto s detmi pomôcť.
Hold každá vláda by chcela, aby sa rodili deti, teda hlavne tým pracujúcim ludom, ktorí aj niečo štátu odvádzajú, ale nič pre nich nerobí. Príspevok do 3 rokov dieťaťa je super vec, ked majú rodiny úvery, ale mali domyslieť aj čo potom, ked dieťa nepríjmu do štátnej škôlky.
Neviem prečo by nemohol byť príspevok až do 5.tich rokov, aby matky, ktorým pre nedostatok miesta odmietli umiestniť dieťa v štátnej škôlke, mohli ho umiestniť v súkromnej a len doplatili nejaký príspevok. Štát by na tom v budúcnosti len získal, predsa každá pracujúca matka aj odvádza štátu dane a odvody do poisťovní a určite by sa zvýšila aj pôrodnosť, ľudia by nečakali ako dnes s deťmi a nevypočítavali si, kedy jedno dieťa dovrši 3 roky, či ho umiestni do škôlky, aby mohli mať druhé dieťa a podobne... 😉

bambulka81
3. mar 2013

@sharmana Presne tak, suhlasim s tebou. Je to pre nas tazke, do roboty sa vratiti musim inak mi nebudu drzat miesto. Sukromna skolka ano kym nema maly 3 roky a potom? na skolku budem zarabat iba? sukromna skolka je ina ako statna a aj pristup je iny k tym detom. neni v jednej triede 30 deti a pani ucitelka nemusi mat hlavu na 30 casti a nemusi jej narast 30x tolko ruk. Ujo stat by mal zacat rozmyslat nad tym co chce od mamiciek a co im poskytuje. Takto budu mat deti iba ..... :( aj to v pocte 13.

monika_tulipanik
3. mar 2013

@bambulka81 budem rada 🙂 kľudne sa ozvite, nie je problém