Poznáte dobrú škôlku v Starom meste v Bratislave?

alicka1113
31. jan 2010

Maminky, prosím, poraďte mi dobrú škôlku v Starom meste Ba. Máte napr. niektorá skúsenosti s Beskydskou alebo s Myjavskou?

dai
1. feb 2010

ahoj alicka,
my zaciname chodit na palisady do nemeckej skolky - paci sa mi pristup uciteliek aj ich mnozstvo na pocet deti, jeden den som tam s malou stravila a som spokojna...maju velky dvor, ihrisko, na skolku nadvazuje skola , aj 8-rocne gymnazium... takze uvidime ( mala tam bola jeden den so mnou, druhy bez mna a uz teraz sa vypytuje kedy znovu moze ist do skolky )...

sutocka
3. feb 2010

Ja mozem neodporucat Medenu, von chodia velmi obcasne a v triede toho tiez vela nenarobia. Dvor maju o par vchodov dalej ale pouzivaju ho len ked je teplo.

lindda
4. feb 2010

cafko moj maly nastupuje o dva tyzdne do skolky pod hradom na podjavorunskej je to tam velmi pekne malo deti v triede 🙂

lindda
4. feb 2010

ale mam dost obavu maly zaspi iba so mnou je dost fajnovy na jedlo no neviem ako to dopadne sam sa este nevie obliect uz teraz mam nocnu moru s toho ...

sks04
4. feb 2010

my sme v sukromnej skolke na Drotarskej velmi spokojni

dianka22
4. feb 2010

Ja som od fachu, a mozem odporucit MS Timravina na Palisadoch

mirasierra
4. feb 2010

sutocka tu medenu si myslela Groslingovu ci je tam aj nejaka ina. O Groslingovej neviete nikekto aka je?

alicka1113
autor
4. feb 2010

Vďaky za rady všetkým. Dai, tá nemecká škôlka je súkromná? Tabakovu niekto nepoznáte?

sutocka
15. feb 2010

medena je trojtriedka na Medenej, Grosslingova je o nieco vacsia v areali ZS

alicka1113
autor
15. feb 2010

Lindda, a to je štátna škôlka či súkromná, že Ti malého vezmú teraz v strede roka?
Dianka22, a pracuješ v MS Timravina, či prečo ju odporúčaš, čo je tam dobré?

katrin
17. feb 2010

naši chlapci chodia na Javorinskú (presťahovali sa z Radlinského do areálu býv. jasiel). Škôlka je komplet zrekonštruovaná, areál je veľký, majú veľký dvor, kam chodia s detičkami. Každá trieda má vlastnú kúpeľku so 6-timi WC-kami, vlastnú kuchynku, veľkú herňu a oddelenú časť na spanie, vlastné šatne... Je to štátna škôlka, sme spokojní...

juliar
4. mar 2010

je problem dostat sa do skolky v starom meste?
je sanca ze tam zoberu aj dieta pod 3roky?
kolko sa plati v statnej skolke?
dik za kazdu radu.

nemate niekto skusenost so skolkou na sulekovej?

dai: ta nemecka je sukromna? asi ano, ked ti zoberu maleho este pred tromi rokmi.

katrin
16. mar 2010

Julia, mne zobrali chlapcov, 3 roky mali az v novembri, v septembri nastupili do skolky. Boli problémy, v iných škôlkach mi dali jasne najavo, že pokiaľ sú dvaja, tak nemám šancu.. Na Javorinskú ich zobrali viac-menej z takého dôvodu, že pôvodná škôlka na Radlinského mala len dve triedy a tu otvárali tretiu.

Dieťa Ti zoberú do škôlky iba v tom prípade, ak je samostatné, vie sa najesť, svoju potrebu vykonáva na WC, nesmie mať plienky (to bola podmienka v našej škôlke)...

Platí sa školné, v štátnych škôlkach: 12,68 eur/dieťa + stravné - prvý mesiac platíš dva mesiace vopred, potom platíš podľa toho, ako bolo dieťa prítomné predchádzajúci mesiac v škôlke (je stanovená denná merná jednotka, informácie by si mala nájsť aj na nete). Ďalej sa platí neviem, ako sa to volá, je to bývalé ZRPŠ - to zas záleží od dohody rodičov v tej ktorej škôlke - my platíme 50€/polrok/dieťa, na dve deti, ktoré máš umiestnené v škôlke sa platí 75€. Z tohoto sa platia všelijaké akcie detičiek

Čo sa týka Šulekovej, podľa viacerých ľudí je to taká "snobská" škôlka, ževraj, keď neprídeš v značkovom oblečení a na drahom aute, tak sa s tebou ani učiteľky nebavia... 😔 (nemám to overené, ale vždy, keď ideme okolo, tak tam iné autá ako BMW, Mercedesy a Audiny ani neparkujú 😀

juliar
24. mar 2010

katrin: dik.
vzhladom na to nase malicke cervene auticko nas na sulekovu nezoberu chva,chva 😀
este som sa chcela opytat ci je sanca dostat sa do skolky pocas roka. dcerka bude mat 3roky v marci. (o rok 🙂 )
idealne pre nas by bolo ak by nastupila v januadry. myslite ze je to mozne? treba sa chodit pytat do skolok?

katrin
26. mar 2010

Juliar, na tvojom mieste by som sa sla spytat tak v sept/okt., ked bude mat 2,5 roka.. Hlavne, vsetko zavisi od toho, aby bola samostatna (myslim, chodenie na toaletu, s plienkami neberu). Mne osobne povedali, ze mi ich v januari nezoberu (zobrali ich v septembri, az v novembri mali 3 roky). Viem, ale, ze niektore decka oficialne nastupili do škôlky v januári, ale rodičia platili od septembra školné. Podľa mňa, všetko závisí od riaditeľky danej škôlky...

jabadaba
31. mar 2010

Katrin, sa musim usmievat nad tym tvojim komentarom na adresu Sulekovej - neviem odkial mas tie zarucene info o snobizme tam panujucom a o ucitelkach co sa ani nebavia s nemajitelom draheho auta. My sme tam boli zo dva razy ohladom info, prihlasovali sme tam dieta a nikto sa nepozeral na akom aute sme dofrcali, riaditelka aj ucitelky mile a ochotne podat informacie. Ani znackove oblecenie nemame, nepotrpime si nan, a nik nas podla neho nesacoval. 😉

logout
12. apr 2010

ahojte, nepoznate niekto skolku na ul. 29. augusta? su tam 2 triedy slovenske a 2 madarske (je na krizovatke 29.augusta a Kriznej). nema niekto referencie? dakujem.

skybaby
11. jan 2012

ahojte chcela by som obnovit temu ... ma niekto aktualne skusenosti so skolkami na javorniskej, myjavskej a sulekovej?
@katrin
@juliar
@jabadaba

juliar
11. jan 2012

Ahojte. Tak naša Emmka chodila na Šulekovú (tento rok sme sa presťahovali, takže iba 7mesiacov). Prijali ju tam minulý rok v strede roka, pretože tam otvárali nové triedy a tak brali aj mladšie deti. Bolo to tesne predtým ako dovŕšila 3roky. Zo škôlkou som bola naozaj spokojná. Chodili sme do triedy ktorá bola úplne nová včetne vybavenia, ale myslím že aj ostatné triedy sú v dobrom stave. Majú pekné ihrisko, veľa trojkoliek a autíčok. Učili sa naozaj veľa básničiek, maľovali aj cvičili. Učiteľky mala rada. Je tam výborná pani riaditeľka. Každý deň sme nosili do škôlky čerstvé ovocie, ktoré im učiteľka rozkrájala. Každý mohol priniesť rôzne, takže to bolo pestré. Na jednej strane je to fajn že mali každý deň ovocie, ale bolo to trošku nepohodlné pre rodičov aby som vždy myslela na to aby bolo kúpené ovocie. Okrem toho moja dcérka jedla málo a pomaly, takže ktovie koľko sa jej ušlo 🙂 Ale bol to zaujimavý prejekt. Boli sme tam naozaj spokojné. (Aj ja aj malá). Ak máš nejaké otázky kľudne sa pýtaj.

katrin
12. jan 2012

@skybaby moji chlapci chodia na Javorinsku, celkom sme spokojni, ihrisko velke, triedy velke, kazda trieda ma zvlast kuchynku, kupelku, spalnu a hernu.... Skolka je cela rekonstruovana, lehatka na spanie sa zakupuju postupne nove, myslim, ze uz len v jednej triede su tie starsie z Radlinskeho. Zakupuju sa postupne aj nove skrinky do satni..... Vonku je velka zahrada, je to viac-menej v sukromi medzi domami, nie je tam rusna cesta. Ucitelky v pohode, nemali sme ziadne zle skusenosti doteraz, akurat, ked nasa skolka posobi ako zberna - to znamena, ze ostatne skolky su zatvorene a chodia tam "cudzie" deticky, ktore nie su zvyknute na ucitelky/skolku a pod... Skolne je 13,- EUR/dieta + strava, my platime za plny mesiac cca 50-eur za dvoch, ale platis dopredu, v pripade nepritomnosti odratavaju. "ZRPS" platime 50,-eur/dieta, ak mas dve deti v skolke platis 75,- eur.... Kludne sa pytaj, napisem aj viac...

jabadaba
12. jan 2012

@skybaby Ahoj, sme na Javorinskej a sme spokojni. Ucitelky ma dieta dobre, jednu ma velmi oblubenu a aj ona jeho. V podstate Katrin popisala ako to tam vyzera, niet co dodat. My sme riesili jedine stravu co sa stuzenych tukov tyka, minuly rok sme si nosili vlastne maslo, tento rok uz netreba, chlieb natieraju maslom. Uz len zostava dufat, ze na stuzenych tukoch nadalej nevaria tak ako predtym. Inak su aj kucharky v pohode, velmi prijemne. Obcas som videla, ze pomahaju s detickami.

skybaby
12. jan 2012

@juliar
@katrin
@jabadaba
Baby ďakujem za info,ja som si tak ujednotila sama pre seba, že prioritou sú pre mna milé učiteľky, trpezlive, laskave a čo nekricia na deti ... A aktivitivy čo škôlky ponúkajú ma asi až tak nezaujímajú, keď ju bude niečo baviť tak to budeme rozvíjať aj mimo škôlky. Povodne som bola najviac naklonena sulekovej, ale teraz rozmýšľam nad javorinskou, tam bude ešte do posledného ročníka chodiť neter a mala možno lepšie zvládne nástup do škôlky

jabadaba
12. jan 2012

@skybaby no s tym kricanim, uz som aj nakricat na deti pocula, ale nebolo to nieco co by ma zaskocilo. Je fakt, ze asi obcas tie ucitelky maju toho dost, ale este sa nam nestalo, ze by nam dieta akokolvek kriticky hodnotili. Ziadne privitanie s ponosami, kritikou ci inym negativnym vyjadrovanim na jeho adresu. A to je to co ma tesi, lebo sme zazili skolku, kde hned v prvy den po prvej tam stravenej hodine ucitelka neprijemna, a len spustila kritiku na chuda dieta, vtedy trojrocne, ktore dovtedy ani netusilo co to skolka je a co sa tam od neho ocakava. A uz komentare aky problem s nasim dietatom bude a pod. Tak toto pre mna bol impulz, ze nie sme na spravnom mieste. Toto sa nam na Javorinskej este nestalo. Tam s nasim dietatom problem nemaju v nicom. A aj tu drobnostku co sa obcasnej vyberavosti v jedlach tyka sme porieslili poziadavkou dieta do jedla nenutit. Ony sa aj snazia nenutit, ale verbalne pobadaju a to sa mne nepacilo. Ale vsetko sa da vydiskutovat. Zatial sme sa stretli so slusnostou a prijemnym vystupovanim.

filomena
12. jan 2012

@skybaby my byvame v tom okoli (sulekova,javorinska,myjavska) a minuly rok mi maleho nezobrali ani do jednej z tych skolok, kedze nemal do konca augusta 3 roky, ale skusit to tretba, mozno budes mat viac stastia.

juliar
13. jan 2012

Nas na tu Sulekovu tiez v septembry nezobrali. Vlastne nikde kde sme sa hlasili 😝 Mali sme stastie ze v ten rok pristavovali a otvorili tie nove triedy. Prijali nas koncom novembra. Dcerka mala 3 az v marci. V tedy zobrali vsetky deti co boli na zapise a zatial sa nikde neumiestnili. Ale inak by sme sa tak skoro do skolky isto nedostali.

bleble
13. jan 2012

Ja mozem doporucit DC Plné radosti z osobnej skusenosti

lolka
15. jan 2012

@juliar nevies mi poradit - alebo ine mamicky - ci by mi zobrali dieta na Sulekovej aj v polroku ? dcerka bude mat vo februari o rok 3r., tak ci by mi ju zobrali od januara (cize asi mesiac pred dovrsenim 3r.).
Pozeram sa uz teraz na skolky, lebo som pocula, ze ak chcem dat dieta o rok do skolky, tak ho musim uz teraz dat zapisat.....hm
😅
dakujem

skybaby
16. jan 2012

@filomena a kam chcete ísť tento rok?
Inak baby ďakujem Vám všetkým za info, nasa prvá voľba bude javorinska 😉
@lolka to som ešte nepocula že by pomohlo hlásiť sa o rok skôr, ale veď uvidis čo ti povedia

filomena
16. jan 2012

My sme ho dali nakoniec do sukromnej ked ho do statnej nevzali a tak sa mu tam paci, ze ho tam asi nechame....

filomena
16. jan 2012

@lolka minuly rok sa to tak urcite nedalo, prihlaska bola na konkretny skolsky rok, t.j. Minuly rok brali prihlasky na skolsk rok 2011/2012. Oni vezmu dieta aj od januara ak maju miesto - a tam je prave problem, ze miesta zaplnia uz v septembri....