Sexuálna výchova v škôlkach

luciana157
8. feb 2016

Maminky pisem sem pretoze ma zaujima ci aj vaše deti su v skolke nejakým spôsobom oboznamovane so sexuálnou výchovou alebo tym ako pridu deti na svet.moja dcerka (5 a pól roka) mi dnes povedala ze v skolke maju knihu ktorú si listujú a su v nej nahi muž a zena a ako sa vyvíja bábätko od bodky po veľké babo...malinka to takto podala nakolko vyraz spermia nepozná.zostala som zarazena nakolko som nečakala ze ozaj take nieco pride aj do škôlok po neúspešnom referende.vobec ma nezaujima názor matiek ktoré chcú otvorené tomu ze budu vštepovať svojim deťom od útleho veku do hlavy veci na ktoré maju este cas.ja svoj názor na to vytvorený mam,len ma zaujima ci je toto uz v škôlkach bežne.dakujem za každú jednu odpoved.

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
8. feb 2016

@moni244 deti sa bavia o vzniku človeka aj v katolíckych škôlkach, presne tak isto, ako v iných, aj tie deti totiž majú starších súrodencov, kamarátov, od ktorých sa to dozvedia. Nie je možné deti "ochrániť" pred takouto informáciou, aj keď si to veľa rodičov myslí. a možno by boli veľmi prekvapení, čo všetko sa preháňa hlavičkami tých päťročných.....vajíčko, plod v tele matky je proti tomu nič.

susanne6
8. feb 2016

ahoj, aj ja som pani učitelka v škôlke a neboj sa, žiadna sexuálna výchova tam nie je....maximálne téma o bábätku, jeho narodení (ktoré sa podá veľmi citlivo) a ver, že rozoberať s deťmi ako vniká penis do vagíny žiaden pedagóg v mš nebude 😀 . Ak by to aj bolo príkazom, nerobila by som to...ale to je môj názor. Tiež si skôr myslím,že ide iba o vývoj bábätka v brušku, a tá bodka je uhniezdené vajíčko a jeho postupný vývin. Chápem, že nahotinky muža a ženy ti nerobia problém, ak ide čisto o vzdelávacie info pre predškoláka, tak neviem, prečo sa tu ostatní do teba navážajú :(

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
8. feb 2016

@luciana157 ja ti tvoj predsa tiez neberiem, normalne som sa opytala, kedy si take nieco planovala povedat svojej dcere.. ze aky vek je podla teba vhodny na oznamovanie takejto temy..

a ospravedlnujem sa za tykanie, ale na forach je bezne, nebudem to menit..

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
8. feb 2016

@luciana157 ale v uvodnej otazke nepises ani slovo o tom, ze by tvoja dcera videla nejake obrazky aktu medzi muzom a zenou - pises, ze tam je nahy muz a naha zena a babo od bodky.. co chapem ako dve nahe postavy a vyvoj plodu, nic viac nic menej..

ale ok, je to cisto tvoja vec, nebudem odbocovat od tvojej otazky, ci su take knizky v skolke mozem povedat az v septembri..

najjednoduchsie by asi bolo to rozobrat s ucitelkou..

timea7
8. feb 2016

@luciana157 keď si knižku ani nevidela, tak ako ti tu niekto môže odpovedať či takú knižku v škôlke majú? Zajtra zisti a spýtaj s učiteliek, lebo takto píšeš len svoje predpoklady, nevieš nič konkrétne. V encyklopédiách, ktoré sú určené pre deti nie je ničím výnimočným, že je tam zobrazený plod v tele matky a jeho vývoj.

pribinak
8. feb 2016

@luciana157 tvoja dcera sa ta este neopytala ako prisla na svet?

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
8. feb 2016

@luciana157 no ale bud si jej povedala blbost a skor ci neskor bude od rovesnikov konfrontovana a bude si Asi pripadat trapne, alebo si jej normalne povedala o co ide, nie?

timea7
8. feb 2016

@luciana157 videla si knihu v kníhkupectvách, nie tú v MŠ, napíš zajtra, toto je len na úrovni tvojich domnienok. Inak, odkiaľ si nabrala presvedčenie, že tvoje dieťa má na takéto informácie ešte čas? Najmä keď si napísala, že je rozumovo zrelšia. A kedy je vlastne ten vhodný čas? Ja som skutočne veľmi prekvapená, že to dávno všetko neovláda, nemyslím sexuálny akt, ale o vývoj plodu od jeho počatia po narodenie. Deti, najmä v jej veku sa bežne bavia o rodení, hrajú sa na pôrod, "dojčia" bábiky, veď majú často mladších súrodencov, alebo maličké deti v rodine, je len prirodzené, že sa pýtajú.

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
8. feb 2016

@luciana157 máš informáciu o tom, že toto opisovala učiteľka tvojej dcére? Ona ti to takto opisovala? Tretí krát píšem, spýtaj sa zajtra učiteľky, požiadaj ju, nech ti ukáže tú knihu a môžeme pokračovať v diskusii. Ja osobne som nikdy nepočula o tom, že by zrovna toto opisovala učiteľka v škôlke deťom aj s obrázkami. Síce to zopár detí vo veku tvojej dcéry dávno vie, ale s tým nič nenarobíš, ak sa to dozvie od nich.

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea7
8. feb 2016

@luciana157 s detailným opisom sexuálneho aktu nemám skúsenosť ani ako učiteľka, ani ako mama. Obrázky nahých mužov a žien, vývoja plodu v tele matky nie sú ničím výnimočným a ani neviem, prečo by mali byť.

pribinak
8. feb 2016

@luciana157 akosi nie som ochotna uverit, ze ucitelka v ms detom hovorila, ze treba zasunut stoporeny penis do vaginy a muz musi ejakulovat
Ak ti ucka povie, ze toto I'm hovorila, tak daj adresa skolky, nech sme v obraze

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre
8. feb 2016

@luciana157 netusim ake knizky si si pozerala v knihkupectvach, ale tie ktore som listovala ja ziaden detailny "medzikrok" neobsahovali, take nieco je mozno zobrazene az v knizkach, ktore su urcene pre skolakov, nie skolkarov.. pochybujem, ze by sa v statnej skolke nachadzala kniha urcena pre starsie deti..

pribinak
8. feb 2016

Co ti dcera vlastne povedala, ze videla obrazok naheho muza a zenu a vyvoj babatka?
Ci I'm ucitelka vysvetlovala akt ci co?
Lebo sa trochu uz stracam v tejto diskusiu

pribinak
8. feb 2016

Vsak ale celu diskusiu riesis sex medzi m a z

luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciana157
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pes123456
8. feb 2016

proste chceš aby ti sem prispievali rovnako prehnane pohoršení ľudia a kydali ste spolu na škôlku
priznaj to