Súkromná škôlka s rešpektujúcim prístupom - Bratislava

gayano
25. jún 2020

Ahojte, zacinam vyberat skolku pre malu, ale stracam sa. Moj ideal je lesna skolka ( filozofia, pristup, aktivity ), ale 2 vyhliadnute (logistika) maju plno a asi aj budu mat vtedy, ked to bude pre nas aktualne. 3 r. ma v decembri, ale neviem ci v 3, alebo neskor - zavisi od mojho zamestnavatela, ako sa bude tvarit🙂. Takze hladam alternativy. Hladam skolku s respektujicom a laskavym pristupom k detom, kde deti travia vela casu vonku, ucia sa o svete inak ako z kniziek a divadielka, s vlastnym dvorom , zahradou( lesom🙂), kde netlacia na vykon a pilu. Nepotrebujem, aby mala v 6 hovorila plynule po anglicky, spanielsky a rusky, vedela plavat 3 sposobmi, citat , atd. Samozrejme nie som proti zaujmovym aktivitam, ale nie je to moja priorita. Skor by som sa tesila, keby napr. vedela pomenovat a zvladnut svoje pocity, vediet, ze z lipy a materinej dusky je fajn caj a je v poriadku povedat nie. A ze by nemusela chodit o sebe rozmyslat, ak by urobila nieco "zle", ale mali by iny sposob "korekcie"( skusenost z tetajsej navstevy jednej skolky) .
Lokalita - BA - ruzinov, nove mesto, kramare a mozno aj stare mesto. A este aby som neplatila 700 € 🙂
Viete mi poradit baby, ci som moc narocna 🙂?

gayano
autor
26. jún 2020

@barcinka13 tak som kukla, prelustrovala a to je ONA....aj keby traktory padali 😊 vdaka, tuto som vobec neregistrovala.

barcinka13
27. jún 2020

@gayano to som rada 😉

veryhappy
16. júl 2020

Nepozerali ste fantasticku skolku? Maju aj fantasticku predskolu v Ruzinove a aj fantasticku zakladnu skolu uz vo Vrakuni.

cyrila
18. okt 2020

@danica2711 mozete mi prosim podat blozsie info o skolke gastanko prosim,stahujeme sa do Ba,lesne kluby su ozaj blizko mojmu srdcu,realne skusenosti s tymi skolkami neviem najst ani odporucania,jedine tu sa spomina aspon gastanko,dakujem

danica2711
19. okt 2020

@cyrila stránka www.lesnyklubgastanko.sk im momentálne nefunguje, asi preto, že sa presťahovali do iného priestoru a ešte to nemajú celkom upravené, nafotené... Ale je to tiež v Rači, kúsok od kúpaliska v Knižkovej doline, pokiaľ viem, všetko ostalo, ako bolo, učiteľky tie isté, prístup super, vychádzky do lesa denne, vegetariánska kuchyňa (veď neublíži). Viac podrobností neviem, chodili tam deti bývalej kolegyne, s ktorou sa naďalej stretávam, deti sú už školáci, ale občas sa idú ešte do škôlky pozrieť, hlavne cez prázdniny - asi aj to je dôkaz, že sa tam mali dobre

veryhappy
19. okt 2020

@danica2711
@cyrila onimaju teraz tuto stranku https://www.akoles.sk/
A hladaju do prveho rocnika 🙂.
My tiez zvazujeme buduci rok 🙂

danica2711
19. okt 2020

@veryhappy díky za info

cyrila
19. okt 2020

@danica2711 dakujem krasne za Vas cas,dost mi to pomohlo

kast
17. jún 2021

@gayano Prosim vas, kam ste nakoniec sli do skolky? Dakujem pekne

gayano
autor
17. jún 2021

@kast zatial sme skoncili v monte pri patronke. U slecny sme chceli nepriamo urychlit odplienkovanie, kedze v lesnej uz musela byt bez . My sme s nou ziadne nocnikove nacviky nerobili, ale nechali to na nu. Ale.ked 3 mes pred nastupom este nebola, tak sme spanikarili a dali ju zatial do monte, nech odkuka - ale aj tam uz sla odplienkovana nakoniec. Wildkind je stale v hre, chceli by sme od augusta, ale uvidime, ako sa to vyvinie. Ideme tam na skusobny den, uz sme boli v septembri, ale to je dlha doba, vtedy sa jej pacilo, Len teraz uz.ma nejake vazby aj v monte ,trochu sa prestupu obavam . Fajn je aj tato, nie je to.lesna, ma inu filozofiu, ale v lese su dost a sprievodkyne su naozaj skvele a s respektujucim pristupom.

skorpionica
10. sep 2021

Ahojte. Tiez zvazujem malu prelozit do takejto skoly, viete mi prosim niekto kto ma skusenost napisat orientacnu sumu za mesiac? Nech viem ci to je v ramci mojich moznosti, ci ma zmysel vobec hladat. Dakujem

eestimlha
10. sep 2021

@skorpionica ceny su rozne, od cca 300e a viac

skorpionica
12. sep 2021

@eestimlha dakujem za info 🙂

9nikusha9
18. okt 2021

Ahojte, mate prosim link na tu Lesnu školku o ktorej píšte? Nie Gastanko. Prípadne nejaká iná Monte školka okrem Hummelky? My byvame na Kolibe a pracu mam Digital Park tak niečo poceste tiež hľadám.

gayano
autor
21. okt 2021

@9nikusha9 ak myslis tu na kolibe, nech sa paci 🙂 - https://www.waldkind.sk/?page_id=71

catmartina
7. máj 2022

@gayano prosim a kolko stoji skolne v gastankovi? Nikde na nete to neviem najst,,dik

gayano
autor
8. máj 2022

@catmartina ahoj, netusim , tiez sa mi to vtedy nepodarilo najst. Ale plis minus ako v inych lesnych, tam.velky rozdiel nebude.

skorpionica
10. máj 2022

@catmartina do gastanka chodili kamoskine deti, dvojicky a za jedneho platila 250

pantina007
9. sep 2022

@danica2711 rozmyslam nad touto skolkou, mate prosim aj osobnu skusenost? Vdaka 🙂

pantina007
9. sep 2022

@danica2711 ta. Egetarianska kuchyna je povinna v gastankovi? Dakujem

kast
9. sep 2022

@pantina007 Sme clenmi Gastanka a vege strava tam nie je

pantina007
9. sep 2022

@kast vdaka a mate tam prosim dietatko?

danica2711
9. sep 2022

@pantina007 osobnú skúsenosť nemám, chodili tam deti mojej sekretárky, takže som si o tom veľa vypočula, zopárkrát som tam bola. Všetky skúsenosti boli pozitívne, chalani to tam mali strašne radi. Vtedy mali vegetariánsku stravu, ale dnes majú chlapci 14 a 12 rokov, takže skúsenosti sú už také "postaršie"

rybka2021
28. jan 2024

@gayano dobry den
Napisali ste to akoby som to ja pisala 🙂
Teraz to mame aktualne a hladam pre nase 3 rocne.
Mozem sa spytat ako ste sa napikon rozhodli a s ktorou skolkou ste boli spokojna?
Dakujem

kast
28. jan 2024

@pantina007 Ano, mame tam syna 3 roky. Ak mate nejake otazky, kludne sa pytajte.

barborakarin
3. apr 2024

@rybka2021 prosim našli ste vhodnú škôlku? Prave to riesim a uz panikarim aby bolo dieta šťastne a spokojne