Trávenie voľného času po škôlke

2. máj 2021

Ahojte.
Chcela by som sa vas spytat, ako travite volny cas s detmi.
Mam takmer 4 rocneho syna, zacal chodit do skolky. Byvame na dedine, od malicka s nim chodim na ihrisko takze ma urcity okruh kamaratov s ktorymi je v skolke v jednej triede. Od kedy je v skolke, je mi vzacnejsi cas s nim a poobedia sa snazime travit spolu. Byvame v dome takze bud sme na zahrade, ideme s manzelom do mesta na zmrzlinu alebo chodime starym rodicom, ktorych ma velmi rad. Proste sa snazime si uzit chvile aj v rodinnom kruhu. Problem vsak je, ze v podstate vsetci jeho kamosi chodia kazdy den s rodicmi na ihrisko. Fakt tam travia kazde poobedie aj 2-3 hodiny a hraju sa spolu. Potom sa v skolke o tom rozpravaju, dohaduju sa co tam budu robit a mam pocit ze syn sa pomaly dostava na okraj, kedze tam s nimi tak casto nebyva. My chodievame tak raz za tyzden.Tak teraz neviem, mam tam zacat s nim viac chodit alebo co... mrzi ma to za syna ale zase nechcem aby uz teraz uprednostnoval kamaratov pred rodinou. Ako travite poobedia vy?

syslik81
2. máj 2021

moja v 4 uz zacala skolu takze take starosti sme nemali .. ale po skole sme tiez chodili do parku - nemala tam spoluziacky takze si nasla ine deti ... tu su velke prarky kazdy den ine deti ... nomyslim ze keby si ten tyzden rozdelila obden park obden rodina tak siu happy vsetci .. ak budes dieta nosit po rodine stale omrzi ich skor ako kamosi .. a rodinne mozete mat aj vikendy ... ja ako dieta som tiez travila vela casu s deckami .. a niako to moj vztah s mamou ci otom nenarusilo .. dieta si tolko nepamata ako ty .. a mat zabavu je preneho viac ako sediet s rodinou na zmrzline

zooeynka
2. máj 2021

Opytaj sa syna kam chce ist viac....

autor
2. máj 2021

@syslik81 este aby som to uviedla na pravu mieru. Ked sme u nas doma na dvore, hra sa so susedmi, nieje len s nami. Bud su ich decka u nas alebo on u nich. Ale oni chodia do inej skolky, nie do nasej dedinskej

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
2. máj 2021

tak pokial je aj s inymi detmi a nielen bratranci a rodicia etc tak do parku nemusite ak sa vam nechce.. 4 roky je dost na to aby povedal ze sa mu tam a tam nechce ... v skolke nemaju aj tak tolko casu rozoberat kto co robil vcera ci bude robit zajtra ..su to eti po minute nevedia co rozpravali 😀 tvoj aspon nema stereotyp a viac deti mu da do zivota viac moznosti a skusenosti ako uzavreta bublina zo skolky

amelie2017
2. máj 2021

Moja dcera konci o 17.,maju presny cas, nemozem ist po nu skor. Vacsinou to robim tak, ze po skolke ideme na 20 min na ihrisko, ktore je hned vedla. Ak je tam niekto z triedy, chvilu sa pohraju, ak nie, hra sa sama a ideme prec. Ak nic nemam, ideme na ine ihrisko, ktore sa mi paci viac, ale casto treba ist nieco kupit, vybavit, tak po 20 min ide so mnou. 2 krat do tyzdna ku babke, lebo mam kurz.
Ak s nim nechces chodit na ihrisko kazdy den, nechod. Aj tak mi pride divne, ze sa 4 rocne deti takto dohaduju. Vacsinou si ani nepamataju, co mali na desiatu.

autor
3. máj 2021

Dakujem za odpovede.
Syn by na ihrisko tiez najradsej chodil kazdy den. Ma teraz take obdobie ze su zrazu pre neho kamarati najdolezitejsi na svete. Ja to chapem, je to dalsi krok v jeho vyvine. Tie decka maju uz proste svoju skupinku, ktorej on chce byt sucastou. Len mne sa to zda proste prehnane, aby s nimi bol denno denne cele doobedie v skolke a potom cele poobedie na ihrisku. Preto som sa chcela poradit, z vasich skusenosti ako to je. Ze ci deti ktore su spolu cele dni, automaticky potom "vyclenuju" deti, ktore s nimi tolko volneho casu netravia.