Papanie 3,5-mesačného bábätka

28. máj 2023

Ahojte. Mám 3,5m predčasniatko. Papalo 140ml, zmenila som mlieko včera a odvtedy mi nezje toľko. Len 100max 120ml. Mali ste to aj vy tak že po zmene mlieka spapal menej? Je to normálne ale volať pediatrovi zajtra?

autor
29. máj 2023

Nikto nič????

ella1234
29. máj 2023

Každé mlieko je ine a ma trošku inu kaloricku hodnotu (niektore je z plnotucneho mlieka atd atd). Nevolala by som kvoli tomuto pediatrovi.

autor
29. máj 2023

@ella1234 bojím sa že by mi neschudol alebo nepriberal

levandulova111
29. máj 2023

Ja predčasniatko síce nemám, ale mali sme to isté, pri zmene mlieka vždy spapala iné mililitre. Ale chápem tvoje obavy a kľudne zavolaj doktorke, veď pre to je tu, aby nám aj poradila, aby nás ukludnila.. Radšej zavolaj, bude ťa to stáť možno pár centov z kreditu/paušálu, ale aspoň sa nebudeš musieť zbytočne trápiť, čo ak... 😊

autor
29. máj 2023

@levandulova111 a u vás sa to potom upravilo na to staré vypité množstvo alebo už ste potom stále papali pomenej? Aké mlieko mu dávaš prosím ťa?

levandulova111
29. máj 2023

Upravilo, ale zmenou ďalšieho mlieka, dokopy sme mali tri značky postupne... A mlieko? Bohužiaľ žiadne 🙈 odkedy začala papať prikrmy, odmieta mlieko, napína ju z neho 🙈 máme batáty, výživy od 4.mesiaca, mrkvovo zemiakový krém, krémová hrášková polievka, brokolicovy krém, prvá nemliecna kaša od Sunar, banánová mliečna kaša na dobrú noc, s ničím nemá problém, krásne prospieva, dr je spokojná a malá je spokojná tiež, hlavne je napapaná a šťastná 🙈 má 5 mesiacov... s prikrmami som začala v 4.mesiacoch, nedalo sa pozerať na tú vodu čo mala v plienke, ako každú hodinu chudatko hľadala papať, aj napriek tomu, že mlieko píla po 170ml... Teraz kaká pekne, už nevyhľadáva, ozaj až keď je hladná...
Mlieko jej sem tam ešte skúšam dávať, ale to nula bodov... mala to z lekárne France Lait1... To jej chutilo najviac... Ale už ani to 🤷

ella1234
29. máj 2023

Jasne chápem ale asi je este skoro robit zavery...pockaj este aspon den dva a hlavne stolicu sleduj ci mu mlieko vobec sadlo lebo to sa podla mna pediater bude pýtať ako prve.

levandulova111
29. máj 2023

Ale tiež som tu našla diskusie, keď som hľadala či je v poriadku papať menej mliečka, že niektorým mamičkám papali deti ešte aj v 6. mesiacoch len 120ml... Pokiaľ bábätko prospieva a nemá problém so stolicou a nie je očividne hladné aj po mliečku, nemyslím si, že by tam bol nejaký problém v tom, koľko spapá 😊
My sme sa trápili, jej otec má takmer 2 metre a vyše 100kg, zje všetko, čo nezje jeho, a malá to má zrejme po ňom, síce malá po narodení rozmery a váhu normálnu, ale rastie dosť rýchlo, aj nohu má veľkú 😅 aj oblečenie dávame väčšie, než by mala mať na svoj vek... Hladoš a papáč veľký je z nej 😊

autor
29. máj 2023

@levandulova111 a čo so stolicou? Kaká každý deň. Ide mu to trochu ťažšie, má ju tvrdšiu ale to ju mal aj pred 3 dňami, teda pre zmenou mlieka.

levandulova111
29. máj 2023

Pokiaľ ho to nebolí, tak by to snáď mohlo byť ok... Moja má takú akokeby plastelínu 😅 žiadne suché, tvrdé, ani riedke, také "normálne", aj keď si dá viac zeleniny, tá obsahuje vlákninu, čiže to ma vtedy také redšie trošku, ale iba vtedy a bez bolesti 😊
Ale keď si chces byť istá, zavolaj kľudne doktorke, tá ťa viac ukľudní, tvoje dieťa pozná lepšie ako my tu na MK... 😊