Obliekanie dieťaťa do fusaku

14. nov 2023

Ahojte maminky,
som mamou prvý krát a mame našu prvú zimu 😃 mam ešte ležiace, nesediace dieťa no už ho musím dať z vaničky do športovej časti lebo vo vaničku ma už miesta ltt a to bez fusaku, chcem sa ale opýtať čo obliekať pod fusak do športového kočiara ? Aj pod fusak sa dáva bunda ? Alebo pod fusak obliecť vrstvy napr. dlhé body, punčochy na to nejaky teply mikinový/flisovy overal a tak do fusaku ? Samozrejme čiapka a možno nákrčník/kukla?

cookie29
14. nov 2023

zalezi aky mas fusak, kocik, ake je pocasie, teplota, vietor 🙂 hotova veda. Ale vazne, my sme mali sportiak relatvne kryty a fusak vysoky. My sme davali casto merino oblecenie, dietatko zvycajne lepsie znesie miernu zimu ako prehriatie. a ja som pouzivala hodne flisovy overal. Ale teda u nas vanicka vydrzala skoro 9 mesiacov. Ber to tak ze dietapotrebuje zvycajne o jednu vrstvu viac nez ty.

autor
14. nov 2023

@cookie29 ďakujem za odpoved, takze ma zmysel kupovať aj to merino oblecenie ? Lebo je drahsie predsa a ďakujem pôjdem ešte kupit aj flisovy overal.
My bývame na západe Slovenska, vyzerá to tak že nebude extra tuhá zima ale chystáme sa do Tatier kde to bude poriadne tuhá zima a sneh, tam by som zrejme pod fusak mala dať ešte aj bundu zimnú či ? 😄 ach keby mi vedela povedať či je jej zima 🙏🏼😂 ocenila by som

timea301196
14. nov 2023

Tak ja bývam na Orave a ked je sneh obliekal klasicky ako vín plus fusak. Keďže bývaš tam podľa mňa stačia tepláky body mikina overal

lucia13022023
14. nov 2023

Ja by som dala zimný fusak, leginy/tepláky body a na to overal, nie extra hrubý ak ho nebudete vyťahovať z kočíka, a kukla/nakrncik/čiapka.
Mne syn chodil takto, tiež západ Slovenská čiže mínusy moc nehrozili🤣

cookie29
14. nov 2023

Merino oblecenie a merino samo o sebe je termoregulacne. Ale malemu babatku by som kupila asi z druhej ruky, alebo rastuce, lebo rastie rychlo 🙂 ale ono vazne zavisi od pocasia. Tu je rozdiel par dni, sice uz kusok vacsie babatko, ale na jednom stacil hruby svetrik s barancekom vnutri a na druhej ma pod tym hruby overal, snezilo, fucalo... Inak ja co sa fleesovych overalov tyka, nedam dopustit na Hatley, kupovala som kedysi cez C&A tusim a fakt top na miernejsiu zimu a daju sa prekryt nozicky aj rucicky.

https://www.hatley.com/us_en/products/dinosaur-...