1,5 ročná po mliečnych výrobkoch trochu odgrcne

elisa171
13. feb 2019

Zdravim maminky, uz som to sice konzultovala aj s doktorom ale opytam sa aj tu Vás..moja malá ma 1,5 roka a posledny mesiac, nie vzdy ale väčšinou ked spapa cez den nieco mliecne ( jogurt, termix, mlieko)..tak po chvili vygrcne asi tak za dve tri lyzicky..take vodnate s čiastockami skysnuteho mlieko..teraz neviem ci moze mat nejaku alergiu alebo je to tym ze beha hore dole a proste vyjde z nej to co je tam navyse..lebo napriklad ked spapa polievocku alebo ovocnu vyzivu tak nič..len pri mliecnych vyrobkoch..mate niektora podobnu skusenost?

monismie
13. feb 2019

moze byt, ze tie mliecne vyrobky su mu tazsie na zaludok tak preto sa mu to stava iba pri tom. ale radsej by som sla k doktorke nech zoberie krv pre istotu ci nema alergiu na laktozu napriklad

ufatess
13. feb 2019

Tak môže mať proste len alergiu na mlieko

elisa171
autor
13. feb 2019

Lenže keď vypije mlieko ráno tak jej nič nie je a to vypije celú fľašu doktor povedal ze keby to bola alergia tak by jej vadilo aj to ranajsie mlieko

lubik87
13. feb 2019

@elisa171 alergia sa neprejaví len grckanim to by si videla sú to kŕče plynatosť hnačka ...podľa mňa jej chuti zhltne aj veľa vzduchu a grgne aj s natravenym jedlom..dávaj menšie porcie

elisa171
autor
13. feb 2019

@lubik87 mame aj atopicky ekzem..som citala ze aj tak sa prejavuje alergia na bielkovinu

diewcatqoo
13. feb 2019

@elisa171 ahoj. Moj syn ked bol uplne malicky, mal alergiu na bkm. Mali sme to potvrdene od lekárky. Podla lekarky tato alergia zvykne po case vymiznut a kazala mi, ze po roku mam postupne skusat zavadzat nieco mliecne. Ked som zavadzala mliecne veci, tak nieco toleroval v pohode, nieco vygrcol, z niecoho sa vysypal... doteraz nemoze niektore druhy jogurtov, tvaroh a tvarohove termixy. Kravske mlieko som sa este neodvazila dat pit. Maly ma dva roky.
Co sa tyka ekzemu, nebadala si zhorsenie po mliecnych veciach? Alebo nemala obcas riedku stolicu? Syn mal prave taketo priznaky - ekzem a obcas riedku stolicu. Nikdy neplakal, ze by ho bolelo brusko, nemal problem s plynatostou. Doteraz si nejake zhorsenie po mlieku nevidela? Ako dlho uz vygrciava mliecne veci?

lubik87
13. feb 2019

@elisa171 máš mnoho ja by som vyskúšala dať menej moja má.12 mesiacov a vie do seba napraskat aj dva zvolenske jogurty potom si ešte 13 krát grgne a z toho polovicu svojho vygrcne..liečila sa na reflux tak ja to pripisujem.k tomu plus prepchata ...ak má mala aj atopický tak to skús riešiť nejakými testami ale zmysel to nedáva keďže pri mlieku to nerobí a pri jogurte áno...práve kyslomliecne výrobky sú lepšie stráviteľné....

lubik87
13. feb 2019

@elisa171 máš mnoho ja by som vyskúšala dať menej moja má.12 mesiacov a vie do seba napraskat aj dva zvolenske jogurty potom si ešte 13 krát grgne a z toho polovicu svojho vygrcne..liečila sa na reflux tak ja to pripisujem.k tomu plus prepchata ...ak má mala aj atopický tak to skús riešiť nejakými testami ale zmysel to nedáva keďže pri mlieku to nerobí a pri jogurte áno...práve kyslomliecne výrobky sú lepšie stráviteľné....

elisa171
autor
13. feb 2019

@diewcatqoo a no zvykne mat redsiu stolicu a mam teraz v aj taky pocit ze sa jej aj ten ekzém zhoršuje

elisa171
autor
13. feb 2019

@lubik87 spravila to raz aj po mlieku keď som jej ho dala pred spaním aj vtedy vygrcla

lubik87
13. feb 2019

@elisa171 čiže ti vygrcne len mliečne výrobky mlieko...čajík nie? Nikdy? Prípadne vodu , džús

elisa171
autor
13. feb 2019

@lubik87 nie stalo sa nám to zatiaľ len pri mlieku jogurte a termixe

diewcatqoo
13. feb 2019

@elisa171 a ako dlho ty uz takto zvracia po mliecnych vyrobkoch? Mlieko jej davas kravske ci umele? Ekzem sa vseobecne v zime v chladnom pocasi zhorsuje.. ale predtym si nebadala suvislost so zhorsenym ekzemom po mliecnom jedle? Alebo riedka stolica po mliecnom?

elisa171
autor
13. feb 2019

@diewcatqoo je to teraz posledný mesiac mlieko dávam kravské

katka2021
19. sep 2019

@elisa171 U nás to bolo tak isto.. hlavne po jogurtoch.. doktorovi som to povedala vtedy.. povedal, že mám skúšať iné jogurty... Bola som nevedomá.. o alergiách som nič nevedela... Dnes má dcérka 7 rokov a alergiu na bielkoviny kravského mlieka a intoleranciu laktózy... Dodnes si to vyčítam... 😞

bibistec
19. sep 2019

@elisa171 k atopicky to je typicky prejav alergie.ajmy sme to mali ale v testoch vyslo az po tretom roku ked uz tych mliecnych vyrobkov prijimala viac po vysadeni zmizol ekzem.ale traviace problemy nemla