2-týždňová bolesť hlavy a lieky nezaberajú .

leameleg
1. jan 2020

Ahojte Mamulky chcela by som sa opýtať ci ste sa s týmto niekedy stretli. Už 2 týždne vkuse ma neskutočne boli hlava. Lieky veľmi nezaberajú. Bola som už 3x na pohotovosti kde mi povedali ze to môže byť z chrbtice. A jeden krát z toho má poslali na neurologickú pohotovosť kde ma lekár pozrel a to len mi urobil vyšetrenie kladivom a ako reagujem. Povedala som mu aké mam príznaky, že ma páli hlava a občas mám tlaky vzadu. Povedal mi ze takéto niečo spôsobuje aj tetania. K neurológovi idem 20.01.2020. Neurológ na pohotovosti ma trosku upokojil ale stále som z toho nervózna, že sa to ne zlepšuje :(väčšinou mam pálenie na ľavej strane. Tlak mam nízky, krvné testy základné mam úplne v poriadku.

fokuska
1. jan 2020

@leameleg Nemas nahodou pasovy opar? Babka mala dlho bolesti hlavy, vsetky vysetrenia ok - neurologia, ortopedia atd. Nakoniec zistili, ze ma pasovy opar - mala len mininalny vysev - nasadili jej antivirotika a rychlo jej bolesti presli.

sunny8
1. jan 2020

Ahoj .. skús vyhľadať niekoho kto sa venuje čínskej medicíne .. ja som tiež šla k dr pôvodne s bolesťou hlavy nakoniec som skončila s tabletkami od žalúdka a diétou .. zistila to podľa farby jazyka .. čiže žiadne bolestivé vyšetrenie a trvalo to pár sekúnd .. môže to byť aj "zoči" kde človek doslova umiera na bolesť hlavy aj pálenie uhlíkov mi viackrát pomohlo (predtým som na to neverila) .. môže to byť aj ten nízky tlak aj z chrbtice aj z prechladnutia dutín .. príčin je xy ..

leameleg
autor
1. jan 2020

@fokuska fu pásový opar to nie a ako sa vlastne prejavuje nikdy som sa s tým nestretla

leameleg
autor
1. jan 2020

@sunny8 už mi aj žalúdok napadol. Uvidím co mi povie neurológ. Ale vraj nemám si namýšľa[ vážne diagnózy.. Tak neviem. Nikdy som problémy s hlavou nemala. A zoči verím ale tie nemám

leameleg
autor
1. jan 2020

@sunny8 aké si mala bolesti? Niečo podobné ako mam ja?

juliet86
1. jan 2020

@leameleg skus skocit ku kvalitnemu fyzioterapeutovi

leameleg
autor
1. jan 2020

@juliet86 vyskúšam ďakujem 🙂

sunny8
1. jan 2020

@leameleg práve ano presne také bolesti .. a hovorím teda doktorke že žalúdok ma nebolí a nezvyknem mať problémy a ona že to nemusí bolieť .. a naozaj par dňoch čo som brala tabletky ma bolesť hlavy prešla

fokuska
1. jan 2020

@leameleg Sposobuje to rovnaky virus ako kiahne. Kiahne vraj druhykrat nedostanes, ale mozes to mat vo forme pasoveho oparu.
Ja som ho vtedy chytila od babky.
Su to malinke vyrazky alebo pluzgieriky, zacervenane - jeden vedla druheho a su "v pasoch". Mozu sa tiahnut od krku, cez chrbat, hrud, brucho, po bokoch. Zvyknu svrbiet, boliet a moze ta aj velmi boliet hlava.
Pogoogli o tom a skontroluj sa poriadne ci nemas niekde vysev.

leameleg
autor
1. jan 2020

@fokuska ďakujem si zlata zatiaľ som také nepostrehla ale vygooglim. Lebo je to dosť nepríjemná bolesť

leameleg
autor
1. jan 2020

@sunny8 niekedy som mala vred na žalúdku ale pre liečili sa to no uvidím ak bude ok neurológia skúsim gastro. A aké lieky ti nasadila.? Lebo mňa tak páli že mám pocit až chladu a krk tiež je na tom podobne

simonah73
1. jan 2020

no a ked Ti povedali, ze to moze byt z chrbtice, masaz chrbta si neskusala?

leameleg
autor
1. jan 2020

@simonah73 zatiaľ nie ale keď si napríklad len ja prejdem po krku no nenormálne ma krk boli.

majamat
1. jan 2020

@fokuska pasovy opar nechytis od nikoho, vznika z prekonanych kiahni. v nervovych zakonceniach sa aktivujevirus vplyvom stresu, oslabenej imunity a pod. a spusti sa pasovy opar. cize to ej neico, co mas v sebe a deieme to tam a caka, kedy sa to moze spustit. samozrejme niektorych ludi to nepostihne nikdy. chytit mozes len kiahne, ak si ich nikdy nemala. no naopak z pasoveho oparu sa moze neikto iny nakazit len kiahnami,a k ich nemal. pripadne su tusim aj pripady opakujucich sa kiahni, ak sa pri prvej infekcii evytvorilo dost protilatok.

majamat
1. jan 2020

@leameleg no tako povedat co to je. bolest hlavy je tak vseobecny prejav, ze len vysetrenia ti daju odpoved na niektore otazky. aj ked na 100% to iste nie je. no neboj sa, stale je tu moznost, ze casom to odoznie a uz nikdy nepride. aj toto sa stava. no drzim palce, ench sa to vyriesi.

majamat
1. jan 2020

este mi napadlo, mozno aj ORL by nebolo zle, ak by sa ti nepolepsilo. v tejto oblasti byvaju niekedy skryte zapaly. krv ti brali? to CRP by nebolo zle skontrolovat a teda aj ine parametre. nikdy nevies. bolest hlavy moze mat pricinu v akomkolvek inom vnutronom organe. tvoje telo takto moze reagovat.

leameleg
autor
1. jan 2020

@majamat Ďakujem ti majka .. mna aspon upokojilo to ked mi povedal ze kym vnimam , a reagujem nevidim dvojmo nemam sa coho bat. tak uvidime ale clovek je uz niekedy z toho vsetkeho na nervy kedze sam nevie pricinu a tych moze byt ozaj vela

leameleg
autor
1. jan 2020

@majamat CRP mi brali to som mala v poriadku 🙂

fokuska
1. jan 2020

@majamat Mna sa lekarka pytala ci som bola v kontakte s niekym s kiahnani alebo oparom, lebo prave opatovny stret s virusom to mohol "aktivovat". Moze sa to spustit aj ako pises len vnutorne, oslabenou imunitou, ale vysvetlila mi, ze aj stretom s chorym.

leameleg
autor
1. jan 2020

@fokuska fu tak toto by mi ani nenapadlo .. takze si sa liecila antibiotikami ?

fokuska
1. jan 2020

@leameleg Nie, antibiotika su na bakterie. Pasovy opar sposobuje virus, cize som brala antivirotika. Zabrali, bola som na kontrole a odvtedy som ho uz nemala.

slavkasobanska
1. jan 2020

Ahoj no to mávam aj ja , pred vianocami som skončila na pohotovosti tiež neurologii , všetko oki vyšetrenia , maká som aj strašne závrate Dali mi infúzie , pár dni odych a ako prišlo , tak odišlo , netráp sa , daj si urobiť vyšetrenia ešte ucha , krcna chrbtica ,údajne sa niekedy tie bolesti ani nedajú presne diagnostikovať z čoho sú , nech sa ti polepší

leameleg
autor
1. jan 2020

@slavkasobanska aa urobili ti kompletné vyšetrenia? Mne len kladivo a ako reagujem:( pálenie mam hlavne na ľavej strane temena

leameleg
autor
1. jan 2020

@fokuska tak to ma teší no uvidím čo povedia mne :(

slavkasobanska
1. jan 2020

@leameleg áno urobili mi krvné vyšetrenie , CT mozgu , kladivkom aj na ušnom som bola s nevedia z čoho , mam si dať vyšetriť cievy ešte a chrbticu , dáli mi lieky s čipky a už dobre , je to veľmi nepríjemne take bolesti mávam to často

miskaz
1. jan 2020

@leameleg zuby osmičky vám náhodou nejdú?

leameleg
autor
1. jan 2020

@miskaz nie zuby nie

leameleg
autor
1. jan 2020

@slavkasobanska a co ti nato pomáha lebo mne ani flektor ani nič :(

slavkasobanska
1. jan 2020

@leameleg ja neviem, príde mi to že ani lueky nepomáhajú tak cvičím na krčnú chrbticu a neriešim to už , ako prišlo tak odišlo , ale tie dni sú hrozné keď mi je zle

leameleg
autor
1. jan 2020

@slavkasobanska takže to máš to isté ako ja :( viem normálne fungovať aj všetko len ta bolesť je strašná :( tak ja už ozaj nechápem čo to môže byť.. Hlavne si nič nenahovaram a uvidíme aké výsledky budú. Aj ty si mala už v hlave tie najhoršie veci ako ja?