Abstinenčné príznaky po vysadení cigariet

13. feb 2022

Ahojte tretí deň nefajčím a zatiaľ to zvládam celkom dobre... predtým som fajčila aj krabičku denne. Ale začala ma pobolievať hlava nie je to nič hrozné ale zaujíma ma tie ktoré ste prestali fajčiť aké ste mali "absťaky" ??😄 a ako dlho to trvalo kým ste sa dostali do takého bodu že ste nemysleli tak často na cigaretu? 😄 Ďakujem

elizabet173
13. feb 2022

nikdy som nefajčila, ale tlieskam ti a veľmi držím palce, aby si to ustála. Môjmu otcovi to trvalo takmer rok ☹, ale absťáky nespomínal, možno ho hlava bolievala, neviem. Po roku mu začal cigaretový dym veľmi smrdieť. A po roku tiež vysypal eurá, ktoré by bol dal na cigarety a ktoré hádzal do takej dózy (občas ich zamenil za papierové, aby ich nebolo vedro) a išiel na dovolenku k moru. Skús aj ty, je to fajn motivácia. Ešte raz držím palce. 🙂

dadis
13. feb 2022

Nie je problem prestat, ale nezacat. Najma ti bude chybat cigareta v situaciach, kde si automaticky siahla po cigarete...ale da sa to zvladnut...moji obaja rodicia zvladli prestat a to boli tiez dost silni fajciari. Otec ako stavku s kamaratom, obaja, uz to je vyse 30 rokov nefajcia a mama cca pred 20 rokmi, ked chceli kupit auto, ocino dal podmienku, ze jedine, ak sa bude splacat z "cigariet"...tak sa zatala a prestala a to mala cca 45 rokov a fajcila cca 1.5 krabicky denne. Som im obom vdacna, ze to vtedy spravili, dnes by tu uz mozno ani neboli, kvoli zdravotnym rizikam, ktore fajcenie priamo zvysuje.

kikakri
13. feb 2022

Tiez som fajcila krabicku denne. Zo dna na den som prestala, u mna iba nervozita, tak cca 2 tyzdne. Nefajcim 6ty rok, ani raz som odvtedy nemala chut, ani sa mi nesnivalo o tom.

jani321
13. feb 2022

Ja som mala asi tyzden-dva taký zvlastny tlak na pľúcach. Inak najhoršie bolo nahradiť ten zvyk cigareta-kava. Určitý čas som aj kávu vysadila, aby ma to nelákalo. Nefajčím už skoro 5. rok.

autor
13. feb 2022

@kikakri ja som prestala tak že som ráno vstala a povedala že nefajčím 😄 akože chuť na cigu ani tak nemám iba občas niečo robím a poviem si že si pôjdem zapáliť a pritom nemôžem ale to asi časom prejde a zvyknem si že nefajčím 😄

autor
13. feb 2022

@jani321 ja chvalabohu kávu nepijem takže mám o problém menej😄😄

mirkava
13. feb 2022

Miesto cigarety si urob 5 drepov, alebo uvar fajný čajík 😉😊. Držím palce

nina_ra_584
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
23. máj 2022

Ja som tiež prestala, už to budú dva mesiace. 🙂Gratulujem. Vydrž.mna tiež bolela hlava, potom pľúca, potom nespavosť. Mení sa to každú chvíľu. Ja som si doma nechala cigarety a povedala som si že si môžem kedykoľvek zapáliť ale ja nechcem. U mňa to fungovalo aj keď som prestávala pred rokmi.taky ten pocit že to je moja voľba, že si môžem dať hocikedy ale nedám si. A nikdy som si nedala. Iný pocit by bol keby som doma nemala ani jednu a mala by som chuť si zapáliť. To by bola panika, a skôr by som tomu podľahla

kendy76
12. aug 2022

Bude rok čo som si nezapálil. Fajčil som 25 rokov 35-40 denne. Musel som prestať zo zdravotných dôvodov aj ked mám plúca čisté ako ľalia (rontgen). Zároveň sú tie cigarety už strašne drahé. Prvé týždne boli ťažké, ale vždy ked som si chcel zapáliť tak som jedol slané tyčinky. Aj ku káve. A ono to fungovalo. Nechodil som medzi fajčiarov a bar či krčma boli kôli kovidu zatvorené.. To tiež pomohlo. Chuť na cigaretu mám aj po roku ale nie až takú veľkú aby som si zasa zapálil. A cigaretový dym mi začal smrdieť, fajčiarov obchádzam na 30 metrov 🙂. Takže dá sa prestať fajčiť a tým čo chcú prestať držím palce. Nedám už tabakovému priemyslu zarobiť ani cent. Radšej si kupujem parenicu, tak pekný deň.

matesko89
2. jan 2023

@catalin no ja som tak isto na tom

rol76
2. jan 2023

Ja ked som v roboťe,aj krabičku vyfajčím.Takto odbúrávam stres.Alkohol nepijem.Ale ked som doma bud na dovolenke,alebo som chorý,tak nefajčím,max tri kusi denne.Teraz som do 9-ho januára doma,od 22-ho decembra,a nevyfajčil som zaťial ani jednu krabicu cigariet.Mám dni,ked si nezapálím celý deň,a nevšimol som si žiadné absťáky.Som stresový fajčiar,či ako to mám definovať...

kendy76
2. jan 2023

@rol76 Ano, sú taký ľudia čo si zapália iba príležitostne či ked nemusia tak nefajčia. Alebo fajčia iba na oslave atd. Takým to "v dobrom" závidím lebo mne to nikdy nešlo. Jednoducho asi si len ten "stresový" 🙂

rol76
3. jan 2023

Nefajčil som vôbec,kým som pil príležitostne,na zábavách,alebo na discotékách cigarety.Ale pred 8-my rokmi som úplňe prestal piť,ale začal fajčit...Asi ťelu chýbá vždy niečo,čo ho ukľudňije,alebo neviem.