AD Dulsevia

lenna_bernadette1
22. máj 2021

Chcem sa opýtať kto má skúsenosť s AD Dulsevia 30 mg 1 krát denne že ho bral aj počas celého tehotenstva lebo začalo účinkovať ešte len mesiac pred otehotnením predtým 2 iné AD a stále bolo zle bolo už dobre a tak sa stalo že čakám bábätko a tak som sa bála ich vzdať aj tak mi počas tehotenstva bývalo zle myšlienky a tak kôli hormónom s bábätkom a teraz mi lekár kázal vysadiť 2 týždne pred pôrodom ale ja nechcem lebo mám kamarátky čo mali vysadené a po pôrode hneď ešte horšie peklo prežívali to nechcem už zažívať a priateľmi kohút ani nič nechcem lebo sa bojím chcem sa tešiť s bábätká starať sa a nie prežívať bludy preto nechcem nechať lieky niekto máte skúsenosti s tým že ste si nechali lieky dieťa bolo ok aj po pôrode aj vy ? Chcela by som vedieť len tí čo vedia nie taký vo mi len zhoršia stav tým že začnú dačo obviňovať len Boh vie čo som prežívala a preto nepotrebujem nejaké komentáre ktoré mi nepomôžu len skúsenosti kto si prežil vie ďakujem

lenna_bernadette1
autor
22. máj 2021

@lenna_bernadette1 a chcem sa ešte spýtať keď ich beriem teraz počas aj po pôrode chcem nič som nestihla ako lieky tu Dulseviu tak môže byť dačo dieťatku máte skúsenosti tie vo ste brali lieky dačo bolo deťom áno tak prosím dajte mi vedieť !!!
Lebo lekári má tlačí do visadenia preto že čo všetko môže byť bábätku prosím napíšte keď viete vlastné skúsenosti ďakujem zo srdca

duracellko
23. máj 2021

ty mas depresiu s psychotickymi priznakmi? -pises, ze mas bludy, kazdopadne ako tehotna MUSIS byt pravidelne sledovana psychiatrom a MUSIS ho kontaktovat s uvedenymi problemami -skodlivost lieku na plod -urobila si to? mne bolo asi pred desiatimi rokmi lekarkou oznamene, ze kombinacia dulsevia plus tehotnost nie je skodliva - overila si si to u svojho lekara, ci je to platne? MUSIS byt sledovana aj po porode z dovodu rizika psychozy - si o tom svojim lekarom informovana?

lenna_bernadette1
autor
23. máj 2021

@duracellko šak to všetko preto že som čakala dlho na vyšetrenie a prišli myšlienky vo debili lekári nemajú čas ešte ťa ani nikde nezoberú keď ti treba a potrebuješ pomoc a zbytočne stresy ja som to mala tak bohužiaľ a tak sa mi zhoršilo na myšlienky :(( len tie lieky mali zabrať hneď keď len 2 týždne som žila s tými bludami a tak som začala brať lieky rok a pol nič nepomohli ani elicea ani Sertralin a tak som vysadila bolo mi ok ale o tri mesiace zase na prd tak mi dala Dulseviu tak po troch mesiacoch lepšie bolo ako na myšlienky a tak ale to lieky mi zhoršili mne tak až nebolo teraz hocičo a to viem že pre bábätko z hormónu tehotenským vo viem že mi bolo dobre už tak po 3 mesiacoch tehotenstva mi bývalo nedobre :(( altakze hormóny z tehotenstva to su ja to poznám a viem sledujem sa takže mi je jedno jak doktor a všetko :(( o všetkom doktor vie všetko som riešila samozrejme a nikto nevie mi nič povedať preto tu pisem kto má skúsenosť to je všetko lekárom sa nedá všetko povedať no všetci sú a robia paniku načo to dobre mne je ok nikto nevie čo som si prežila a bez liekov som fungovala rok a som bola aj cestovala s tým všetkým takže a im len povieš že máš takú myšlienku a už by ťa poslali dakde mám na to nervy samozrejme ja som toľko vydržala tak vydržím a serem lekára keď robí stresy mne to netreba Boh je somnou a to mi staci od svojich blízkych som nemala podporu a som tu vďaka iným blízkym ľuďom ktorý má viac chápali bo ostatný len robia s teba debila ale ja za to nemôžem že som citlivá a zažila som si vo som zažila svojou hlúposťou čo budem hovoriť tak je ako je a všetko je tak ako na byť ale to nemusím tu riešiť len chcem povedať všetko riešim sama a sama musím riešiť preto som tu chcela nájsť niekoho čo vie prežil tu skúsenosť ako to je všetko toto chcem len odpoveď nie aby ma kritizoval všetko to čo ste mi písali som riešila a ako som videla reakciu doktora tak radšej som už potom nič nehovorila lebo zbytočne som videla ako na vidí tak radšej nič som mu už nehovorila načo zomna nikto nebude robiť ....preto aj kamoška tak nedá sa im všetko povedať a už viem musím si dávať pozor !!!! Bo nemám chuť zase iné lieky vo tie lieky len zhoršujú všetko to viem si to všímam že hocijaké myšlienky také som predtým nemala bez liekov takže nech mi nikto nehovorí nič o Tom bo ja sa poznám a tiež ešte ja som bola na farmacetologii v ba tam sa špecializujú na to ako lieky pôsobia na dieťa a všetko tak,s viem od lekárky že pre dieťa môže byť nepokojné a povedala že i tak to nie je také ako keď ženy berú drogy takže všetko som zisťovala takže na to ma nikto upozorňovať nemusí ha sa len pýtam či má niekto skúsenosť že bral lieky aj počas aj po pôrode a ok dieťa to je všetko ja som všetko najlepšie spravila ako som vedela má rozčuľuje keď ma niekto upozorňuje na niečo čo som malé dieťa ja viem čo je treba a moju zodpovednosť viem tiež také tak