Aká je najlepšia masť na bradavky?

drobec_l
16. apr 2014

Ahojte žienky , chcem sa vás spýtať , som 36 tt taška do pôrodnice ako tak zbalená, chýba mi len masť na bradavky . Neviete mi nejakú poradiť o ktorej ste s vlastnej skúsenosti presvedčená že je dobrá ? 🙂

jaja1979
16. apr 2014

@drobec_l Urcite bepanthen, ten mozes pouzivat stale. A ked ti zvysi, tak aj babatku na zadok. 🙂

m_ij_ka
16. apr 2014

@drobec_l bepanthen 🙂

katkaa123
16. apr 2014

mne sa tiez bepanthen uzasne osvedcil

darina1952
16. apr 2014

@drobec_l ahoj, určite sú najlepšie masti Avent na bradavky a z DM-ky BabyLove na bradavky - nemusia sa pred dojčením zmývať, rovno si môžeš dieťatko na natreté bradavky priložiť. 😉

drobec_l
autor
16. apr 2014

Ďakujem vám moc ;) Už chcem mať všetko nachystané chýba mi už len toto 🙂

marmete
16. apr 2014

Materské mlieko 😉

drobec_l
autor
16. apr 2014

@darina1952 No tak teraz asi musím len vyskúšať heh 🙂 Ktorá masť bude vyhovovať viac 🙂

drobec_l
autor
16. apr 2014

Ešte viem , že Kalciová masť sa používa na bradavky , len som čítala niekde , že ju museli sťiahnuť z predaja , ani neviem z akého dôvodu

libka1
16. apr 2014

mne nepomahala ani jedna, vyskušala som všeličo (hadam 4 druhy), potom mi svagrina poradila Multi-Mam Compresses náplaste, u nás ich ani nemali tak manzel utekal do ineho mesta a musim povedat ze tie boli snad zazracne.. to bola okamzita ulava pre mna, velmi mi pomohli, mozem len doporucit... boli drahsie, ale stali zato... no ale mna uz vtedy boli bradavky ako slak, tak mozno tebe naozaj pomoze jedna z tych masticiek ako babylove, bepanthen...

drobec_l
autor
16. apr 2014

@libka1 No musím len asi vyskúšať ktorá mi bude sedieť a ktorá bude dobrá 🙂 Ale ďakujem aj tebe, Vám za radu ;)

jamelia
16. apr 2014

ja som pouzivala lanolinovu masticku Multimam - nemusi sa to zmyvat 🙂

monik412
16. apr 2014

@drobec_l ja som pouzivala Avent.odporucili mi to v porodnici.nemusi sa umyvat pred kojenim.ine kremy sa musia najprv umyt.a mala bola na prsniku kazdych 30min.tak som nic ine nerobila len natierala a umyvala.potom mi laktacna poradila Avent.

heni79
16. apr 2014

@drobec_l
Určite skús tú z DM Babylove. Zloženie je to rovnaké ako Avent. Ibaže o dóóóóósť lacnejšie. 😀 Síce aj menšia tuba, ale zas dáš za to 2 €. Neskôr môžeš používať materské mlieko. 😉
Výhodou je, že sa nemusí umývať pred dojčením.

monik412
16. apr 2014

@heni79 jej super.o tej som nevedela.urcte kupim aj ja tu z Dm.ked sa nemusi umyvat lebo viem ze ta Avent je strasne draha.okolo 15€ stoji.a do porodnice staci aj mensie .ja som stoho Aventu pouzila mozno polovicu a potom som to vyhodila lebo to bolo uz po zaruke.

katarinkalm
16. apr 2014

ja som vyskúšala 4 maste aj materské mlieko, stále som mala bradavky dopraskané a boľavé .... pomohla mi jedine táto:
http://www.multi-mam.sk/lanolin.php
.... mala som aj náplaste na bradavky tejto značky, neboli zlé, ale táto mastička mi pomohla oveľa viac, naozaj ju veľmi odporúčam, ja by som už inú ani nekupovala. Predávajú ju v lekárni.

heni79
16. apr 2014

@monik412
Veď to, Nevyužiješ to celé a čo potom s tým. A použiteľnosť je tuším max. 20 mesiacov. Ja som tú malú z DM využila celú, postupom času. 🙂

monik412
16. apr 2014

@heni79 presne.dobre vediet ze je nieco take.ja som tu Avent planovala kupit tu na MK.naco kupovat novu a drahu.ale ked budem niekde blizko Dm-ky tak si ten krem pojdem kupit.

drobec_l
autor
16. apr 2014

@heni79 Určite skúsim akurát sa chystám na nákup menší tak zájdem aj do Dm nech to už mám všetko po kope a nech to mám nachystané 🙂 A ešte keď vravíš že je dobrá , a aj lacná tak už neváham 🙂 ďakujem

luuckka
16. apr 2014

@drobec_l ahoj najlepsia je kalciova mast a nieje ani draha lepsie povedane calcium pantothenat urcite nekupuj bepathen vobec nezabera je zbytocne predrazeny malej na zadocek tiez moc nezaberal mala som strasne bolave bradavky vyskusala som viacero masti preto hovorim jednoznacne calcium

katkaes
16. apr 2014

Jednoznačne MULTIMAM alebo AVENT,stojí síce okolo 15 eur ale oplatí sa,navyše pred kojením netreba umývať 🙂

hatapkagb
16. apr 2014

@drobec_l pouzila som vselijake kremiky a nakoniec mi svokra poradila daj si na ne neslane maslo,obycajne maslo,naozaj zabralo,je to mozno smiesne al e uz som neplakala a maslo zabralo

fideska
16. apr 2014

@drobec_l ja som pouzivala len calcium pantothenicum, nemozem sa vobec stazovat. Hned, ako zacali byt bradavky podrazdene, som ich po kazdom kojeni ponatierala. A nebol ziadny problem.

heni79
16. apr 2014

@drobec_l
Ono je to zložením naozaj to isté. Mám ju pred sebou (ja som si kúpila už druhú, ale už príliš nevyužívam 😅 ). Obsahuje lanolín a vitamín E a pred dojčením netreba umývať.
Je to taká malá krabička, v nej tuba, Babylove Mama
Burst-warzen-salbe (30 ml)
😉

lorela
16. apr 2014

@drobec_l Každá spomína "určite skús" 🙂 a ani ja nebudem výnimka 😉.

Náplaste Multi-mam Compresses sú zázrak, ktorý ti hojí bradavku priam na počkanie a pred očami.

Mne vôbec nepomáhalo materské mlieko, ani Bepanthen, ani lanolín, ani kalcium. Nehovoriac, že tieto maste ma niekedy dosť štípali, a pred dojčením ich treba zmývať.

drobec_l
autor
16. apr 2014

@hatapkagb Tak toto som ešte nepočula , ale vačšina rád od staršej generácie je na nezaplatenie . A ak bude treba určite si spomeniem na tvoju radu 🙂

drobec_l
autor
16. apr 2014

@heni79 Akurát som prišla z DMky aj s mastičkou tak uvidíme ;)

drobec_l
autor
16. apr 2014

A ešte sa vás opýtam , masť na zapareniny aká je najlepšie ? 🙂 Okrem bepanthenu 🙂

tilly
16. apr 2014

uz to tu bolo spomenute, najlepsie je materske mlieko... treba si ho trosku "vytlacit" a potriet okolie...

heni79
16. apr 2014

@drobec_l
Sudocrém - ako prevencia
Ak už vzniknú, potom treba niečo silnejšie

heni79
16. apr 2014

@tilly
Materské mlieko je naj, ale kým nabehne (nie vždy je to na prvý deň), je potrebné niečím to ošetriť, aby sa predišlo prasklinkám. Preto je veľká masť zbytočná, lebo ju potrebuješ pomerne krátko. Hoci, celé je to individuálne. Ako všetko. 🙂