Aké lieky vám pomohli pri Covide?

15. dec 2021

Ahojte prosím vás aké lieky vám pomohli pri covide? Sestra je pozitívna má zatiaľ ľahký priebeh a príznaky stratu čuchu a miernu stratu chuti, upchatý nos a zahlienené hrdlo s miernou bolesťou hrdla a občas si zakašle kašeľ má skôr vlhký. Čo vám pomohlo na ten kašeľ a hrdlo? A môže sa brať od bolesti a zvýšenej teploty ibalgin pretože sestre Paralen a lieky s paracetamolom veľmi nezaberajú a niekde sme počuli že ibuprofén by sa nemal brať. Ďakujem 🙂🙂

vanda323
15. dec 2021

Infuzia až mne osobne

majulino
15. dec 2021

Teraz mali moji rodicia a brat. Dostal sirup od kaslu stodal, nalgesin od bolesti ( strasne ho boleli ruky a nohy ako pri chrípke) vitamin D 2000, a do nosa mal quix ci ako sa to píše. Teplotu nastastie nemal

lienocka44
15. dec 2021

nam dr. predpisal hned antibiotika a od bolesti tabletky Novalgin, vitaminy C,D,Zinok a na kasel, do nosa klasika

vikusjk
15. dec 2021

@lienocka44 a zabrali vam antibiotika? Lebo covid je virus a na virusy antibiotika neucinkuju, napriek tomu som uz velaktrat pocula, ze lekar predpisuje atb na covid

natalia1619
15. dec 2021

@vikusjk atb nie su na covid, ale pri covide su casto bakterialne infekcie preto atb davaju lekari

7eliska7
15. dec 2021

Ibalgin môže, ja som brala tiež - povedala mi lekárka. Dokonca že mám striedať Ibalgin a Paralen. Na hrdlo mi moc nepomohlo nič bolelo ma asi týždeň, kloktala som soľ, florsamil, strepsils nepomohol. Naparovala som sa. Tiež som mala ľahký priebeh. Potom to postupne po týždni preslo. Pravdaže ešte vitamíny D, C,Zinok.

liljana
15. dec 2021

zavolat dr, nahlasit covid, nech vam predpise lieky cez telefon a vyberiete ich v lekarni. Ktore lieky, to tu uz bolo viackrat, staci prejst nedavne diskusie.

liljana
15. dec 2021

@vanda323 Do infuzie v nemocnici namiesaju ucinne atb, antivirotika, viteminy, ktore nie su bezne dostat v lekarni. Opakovane cez kanylu. Na domacu liecbu sa pouzivaju tabletky, su setrnejsie. Doma si nikto nebude opakovane pichat injekcie a rozpicha si ruky.

macekovam
15. dec 2021

Lenka by ti mal predpísať azitromycin.. Je to antibiotikum aj antivirotikum..este lepšie sumamed... To je to iste len na 6 dní.. Mne predpísala lekárka azitromycin.. A kúpila som si isoprinnosine

autor
15. dec 2021

@macekovam a prosím vás isoprinnosine je na predpis?

macekovam
15. dec 2021

Mala som predpis ale platí sa 15 eur... Sa mi zda

anulienka30
15. dec 2021

ja som mala tiez taky priebeh ako opisujete. davala som si aspirin C. ten mi pomahal

erosmal
15. dec 2021

my sme mali azitromycin, erdomed, c-čko, d-čko, zinok-selen, imunoglukan, probiotika a mala som kupeny už dlhšie groprinosine- z polska tam je volnopredajny.
A treba striedat paracetamol a o 4 hodiny ibuprofen, mne ani jedno nezaberalo.. možno na hodinu o pol stupňa a potom zas 38,5°C, ani zabaly studene.. treba vydržať, po tyždni to prešlo.

henriettv
15. dec 2021

My sme mali asi pred týždňom celá rodina, vrátane mňa a ja som v 21tt, otec a brat mali horúčky vysoké až do 40°c, lekár im napísal ATB, inomed, calcium, vitamín D 2000- ten užívali asi 3tbl denne zo začiatku, selén,zinok, vitamín C, erdomed, brufen od bolesti a Paralen od horúčky, s tým že striedali Paralen a brufen. Ja som mala teploty len asi 2-3dni okolo 38,5, spočiatku som bola bez ATB len som užívala Paralen, potom už mi lekár napísal ATB lebo som mala zapálené celé hrdlo,ja doteraz kašlem jak starý hrniec a som dosť zahlienena. Mama to prešla bez ATB, len s inomedom a teplotami tiež tak ako ja, postupne sme stratili všetci chuť a čuch. Výber ATB určite nechaj na lekára, pozná ťa najlepšie a tak isto vie ako správne nastaviť medikáciu spolu s ostatnými liekmi, hlavne nepanikáriť a nebyť v strede. Veľa odpočívať a piť veľa tekutín, to je veľmi dôležité.

zuzanastano11
15. dec 2021

To je podla dr.Sucha...ked som si nasadila tie davky vitaminov a mineralov uz na druhy den som sa citila lepsie...cuch som dlho nemala aj chut,mozno aj mesiac...skore uzdravenie

zuzanastano11
15. dec 2021

@zuzanastano11 na hrdlo je dobra propolisova tinktura...10 kvapiek rovno do ust 3x denne

mila19
15. dec 2021

Ahoj, moj otec aj so zenou (otec je rizikovy a ma 60) prekonavali covid s tabletkami isoprinosin tiez brali na teplotu paralen a samozrejme ivermectin. Na vykasliavanie pouzivali erdomed. Doktorka im predpisala aj ATB - Klacid.
Oni mali aj plucne chlamydie (otcovi sa to obnovuje) cize tie Atb su opodstatnene pretoze tie chlamydie mozu byt latentne a ori oslabeni organizmu zase zosilneju.
Ku covidu sa vyjadrili, ze prejavy ako silna chripka ale ze hodne bolestive ochorenie boli vsetko aj chlpy. Nasi kamosi 40 nici presli tym za 4 dni aj bez atb, nasi sa davali dokopy aj 2 tyzdne.

vanda323
15. dec 2021

@liljana To ano jasne že nie. Mne ale dali len dva krát magnosolv a bolo po Covide

janulicka24
15. dec 2021

Ono je to rozne, co komu pomoze, ale nejake tie antibiotika, ak je zle, vela vitaminov a od bolesti Cetalgen, ten je dobry, obsahuje aj paracetamol, aj ibuprofen a to je podla mna dobre kombo. A tiez je dobre ak je nadcha nadparovat sa 🙂

marecek1988
14. mar 2022

Mne predpísala doktorka SUMAMED môže to mať nejaký vplyv na výsledok PCR? nakoľko som si robil len doma AG ten vyšiel pozitívny

adrianaadriana
26. júl 2022

@macekovam Dobrý deň chcem sa opýtať keď ste brala sumamed mohli ste brať aj lieky od bolesti ako je napríklad Novalgin Ibuprofén a vitamíny c d zinok mohlo sa to miešať znášalo sa to s Tými antibiotikami lebo práve beriem Sumamed