Aké následky bude mať vyoperovanie štítnej žľazy?

mimka54
25. aug 2009

Ahojte, mam znizenu funkciu SZ a uzliky na nej, moja lekarka hovori ze ju treba vyoperovat. Ale neviem si predstavit ake dosledky to moze mat. Preto sa obraciam sem, ci sa tu nenajdu podobne "pripady" 🙂 Dakujeeeeem

jankohrasko
19. feb 2017

@laurika25 nebola som tam 1/2 roka, mam vypisany papier na operaciu, lieky uz neberiem..
Ja mam tiez na lavom ku, mam kutik taky prepadnuty..

laurika25
19. feb 2017

@jankohrasko takze ani lieky.neberies ziadne? A aku mas poruchu stitky?

jankohrasko
19. feb 2017

@laurika25 hyperfunkciu

laurika25
19. feb 2017

@jankohrasko prosim ta a ake si mala posledne hodnoty? Takze nemas ani ziadne priznaky hyper? Mozno ani nebudes.musiet ist na.operaciu

jankohrasko
19. feb 2017

@laurika25 nepamätám si, aké som mala posledné hodnoty... mala som dosť vysoké hodnoty, brala som thyrozol, ale už neberiem.. musím ísť dr. teraz v marci... Dosť som pribrala, tak neviem... Uvidí sa 🙂

laurika25
19. feb 2017

@jankohrasko ja som tiez pribrala z thyrozolu,asi 5 kg za 2 mesiace.

pacolinka
13. mar 2017

Ahojte, je tu niekto po operácii sz?

katy31
13. mar 2017

@pacolinka Ahoj, áno, je nás tu viac, čo potrebuješ?

marecita
13. mar 2017

@pacolinka ano ja presne 2 mesiace po operacii

pacolinka
14. mar 2017

Ahojte, moja dcéra je týždeň po. Prosila by som pár informácií:
1. Zo stihleho dievčatka je žena v 7. mesiaci tehotenstva...,dokonca aj mlieko jej sem tam kvapne.
Je to normálne?
2. Nasleduje rádioterapia, držali ste bezjodovu diétu? Veľa toho na nete nie je. A niektoré info o potravinách sú na rôznych stránkach úplne odlišné....
Budem vďačná za akúkoľvek informáciu.

katy31
14. mar 2017

@pacolinka Ak som to správne pochopila, tak dcéra pribrala? Aj mne sa to stalo, po operácii som začala priberať.... a priberám aj teraz... ale to je zrejme hormonmi a liekmi, to sa vraj môže neskôr upraviť. Koľko rokov má dcéra? Ja som práve po ukončení rádioterapie, po jóde, zajtra to budú tri týždne, čo mi ho dali. Lekár Vám dá zoznam potravín, ktoré môžete pri bezjódovej diéte jesť. Mne z toho vyšlo nasledovné, ovocie /okrem kiwi/, zelenina, mäso, zemiaky, ryža, chlieb som si piekla sama, aj kysnuté koláče ovocné.... .-) a soliť soľou bezjódovou... Inak sa nesmie nič jesť, všade je soľ... Ak budeš chcieť, mám nejaké jedlá pofotené... a tie, čo som si robila, boli celkom chutné... mne teda diéta vôbec nerobila problém.. mne akurát syr veľmi chýbal...

pacolinka
14. mar 2017

@katy31 ďakujem veľmi pekne,
Dcéra má 21. Skôr by som povedala, že je naliata s vodou. Narástlo jej bruško. Je náladová. Neberie zatiaľ žiadne lieky-hormony. Tŕpnu jej nohy, ruky. Stále pije šumivé calciove tablety. Tie pomáhajú.
Zajtra sa ide objednať na rádioterapiu.
Chcela by som sa opýtať, himalajska soľ je vhodná? Bežne v žiadnom obchode ani so zdravou výživou som nejodidovanu soľ nenašla.

pacolinka
14. mar 2017

@katy31 môžem sa opýtať kde ste bolí operovana a kde na radioliecbe?

katy31
14. mar 2017

@pacolinka Nám v Košiciach hovorili, že himalájska nie je vhodná, ale viem, že dostať niekde aj himalájsku nejodidovanú. Skúste zohnať nejodidovanú soľ v lekárni. Ak by ste nezohnali, napíšte mi adresu, pošlem Vám z Košíc... Ja som bola operovaná v Košiciach, aj na rádioliečbe tu.

pacolinka
14. mar 2017

@katy31 dcéra bola operovana1.3 v Šaci. Do Košíc chodila od 14 rokov do školy a aj teraz tam pôsobí. Soľ by si šla kúpiť, poprosím adresu.

katy31
14. mar 2017

@pacolinka Kto ju operoval? Aj mňa operovali v Šaci... Soľ kúpite v každých potravinách Fresh... pri soli.. sú aj nejódované...

pacolinka
14. mar 2017

Pán primár Veme.
Ďakujem, fresh potraviny som obišla... Neviem prečo.
Ďakujem Vám veľmi pekne za ochotu.

pacolinka
14. mar 2017

Maximálna spokojnosť.

katy31
14. mar 2017

@pacolinka On je úplne skvelý, on operoval aj mňa... tak sa nebojte, bola v super rukách, prejde jódom a bude všetko ok... 😉

pacolinka
14. mar 2017

@katy31 Ďakujem za povzbudenie.
Aj Vám prajem veľa zdravia.

jankalis
15. mar 2017

chcem sa opytat mali ste niekto po radiojode problemy so slinnymi zlazami?

janahrivnakova
15. mar 2017

Ja som po operácii štítnej žľazy asi cca 4 roky. Mala som zvýšenú funkciu, brala som lieky na zníženie ale stále bolí nejaké problémy...Hormóny mi skákali, nevedeli to dobre nastaviť. Nakoniec sa doktor rozhodol že ju dáme von. V podstate všetko je okej. Beriem 100 Eutyrox...Do konca zivota...
V júni som porodila dcérku, na tehotenstvo to nemalo žiadny vplyv.

katy31
16. mar 2017

@jankalis ja mám malý problém a to ten, že neviem vychutnať chuť jedla... cítim,č o jem, ale je to iné, ako bolo, ako keby som mala jazyk spálený... Ešte v nemocnici mali inú chuť napr. káva, mliečne veci, ale nie je to nič hrozné. Dnes mi lekár vravel, že by to malo prejsť, ale mal pacientku, čo rok behala kvôli slinným žľazám na vyšetrenia... a potom to prešlo samo.

jankalis
18. mar 2017

Ja som mala v oktobri 2015 operaviu stitnej zlazy,nalez bol papilarny karcinom a tak v novembri radiojod,jedna davka stacila...v aprili 2016 mi zacala opuchat lava cast tvare od ucha smerom k licu vzdy ked som nieco zula,po dojedeni opuch odoznel,mysleli si ze ide o kamienok v priusnej slinnej zlaze ale sono nic neukazalo,po mesiaci tazkosti ustupili a potom v septembri 2016 tie iste tazkosti opuch po jedle ale pod sankou na krku...po obchodeni niekolkych ORL lekarov som sla do RK kde mi operovali stitnu a tam na sone v podsankovej slinnej zlaze nasli nejaku hrcku utvat,v decembri mi teda vyoperovali podsankovu slinnu zlazu ale nalez bol OK,islo o cysticke rozsirenie vyvodov...lekar sa vyjadril ze slinne zlazy mozu but po radiojode poskodene ale je nezvycajne ze uz po jednej davke...potom som si spatne spomenula ze pri tom radiojode sme museli cmulat ten citron lebo nas upozornovali ze kednsa dostane do slinnych zliaz opuchnu nam tak asi nieco na tom bude,tak som chcela ci niekto nema podobnu skusenost 🙂

pacolinka
31. mar 2017

@katy31 dobrý deň, chcela by som sa opýtať, používali ste iba tú soľ z lekárne, alebo sa môže použiť aj nejodidovana soľ? Alebo je tu založená téma kde sa rieši tato diéta?
Ďakujem

katy31
3. apr 2017

@pacolinka bezjodova sol moze byt ak z potravin, ne

pacolinka
4. apr 2017

@katy31 ďakujem za odpoveď, nenašla som v žiadnom obchode takúto soľ, iba v tescu bez pridania jódu-morsku. A tá nie je vhodná. Používam iba tú z lekárne. Asi tu diétu beriem príliš vážne...

katy31
4. apr 2017

@pacolinka napiste mi Vasu adresu, odkial ste... poslem Vam, u nas to maju aj v potravinach...

katy31
4. apr 2017

@pacolinka ja som nasla velmi malo tem na bezjodovu dietu, skor sme si tu povedali medzi sebou, ak mate nejake otazky, napiste...

laurika25
4. apr 2017

@certicake ahoj, ja som.presne dopadla ako ty....studena sprcha, ocakavala som,ze,ked.som sa tam uz dostala, ze to bude stat za to odpoved znela, ze mi.moja endo vsetko vysvetli...mozno si bola v lubochni u toho, co ja.