Aké ste mali prejavy pri kameňoch v žlčníku?

14. máj 2023

Ahojte aké ste mali prejavy pri kameňoch v žlčniku (tie mám diagnostikovane)?
Môže ma bolieť ster hrudníka občas aj na ľavo?
Stretli ste sa aj s pálením rebier na oboch stranách? Pripadne bolesti v okolí pupka…

wevusska
14. máj 2023

Mňa bolieva žlčník vždy pod pravým rebrom, prípadne vyžaruje až do chrbta ale stále v tom mieste napravo.

autor
14. máj 2023

@wevusska to ma boli toez. No niekedy v strede

wevusska
14. máj 2023

Môže to dráždiť asi aj žalúdok 🤷🏻‍♀️

autor
14. máj 2023

@wevusska ty už máš po opke?

wevusska
14. máj 2023

Nie, ja som na nu zatial nesla, lebo som o tom vela citala a vsetko ma za aj proti. Zlcnik je zasobaren zlce a ked ti ho vyberu, bude vytekat priamo do creva, moze ho drazdit a vzniknut rakovina. Rovnako ale moze vzniknut aj zo zlcovych kamenov, takze je to asi za jedno 😀 ale som si povedala pokial nemam nejake zachvaty, tak si ho necham. Upravila som stravu, nejedavam tazke mastne jedla ani cerstvu papriku a takto fungujem uz niekolko rokov. Ak sa to zmeni, nebudem vahat nad operaciou.

gaaaa
14. máj 2023

Mňa začalo pichať,bolieť na pravej strane,vyrážalo mi to pod pravú lopatku,potom už aj do hrude ani dýchať mi nedalo a potom už všade.Prvý takýto záchvat aj posledný hneď ma objednali na operáciu.

autor
14. máj 2023

@gaaaa ako ti je po opke

autor
14. máj 2023

@wevusska no ja sa snažím tiež ale záchvaty mávam

gaaaa
14. máj 2023

Bolo mi dobre,ani som nevedela,že som bola na operácií mesiac na prisnejšej diéte potom som postupne pridávala stravu.Len predtým ako začal covid som dostala také bolesti ako keď som mala žlčník. Keďže chodím na gastro som to povedala dr.hneď mi spravil gastro a povedal mi,že mám pieskovisko v žlčových cestách. Kazal mi piť veľa tekutín o 3 mesiace som išla na kontrolu a odvtedy dobre.

elinosar
14. máj 2023

Mna bolelo vsade. Cele brucho, rebra a cely chrbat. Ani dychat som nemohla. Cele mesiace som netusila ze je to zlcnik kedze mi bolest nevyzarovala len pod pravym rebrom ale uplne vsade

vitacalcin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
14. máj 2023

Bolesť pod pravým rebrík, niekedy až do chrbta. Po operácii úplne bez bolesti

autor
14. máj 2023

No veď mna boli už všetko v právo naľavo v strede aj chrbát. Preto zisťujem vi sa stretol niekto s tým že ho to boli v ľavo

sissy27
14. máj 2023

Mna bolelo pri zachvatoch vsetko, ako pise @elinosar
Ani sediet, ani lezat, ani stat… ako tak som zvladala ked som pomalicky chodila, lenze zachvaty vzdy v noci a teda to zas som nevladala…
Po operacii sa mi okamzite ulavilo, este som sa poriadne neprebrala z narkozy a uz som sa citila milionkrat lepsie. Ale teda posledne tyzdne pred opkou uz boli bolesti konstantne.

laurikalalinka
14. máj 2023

@wevusska zaludok boli v strede v tom trojuholníku až po pupok,pravá strana pod rebrom pichľavá bolest je žlčník,bolest vyráža do zadnej časti krížov,na ľavej pankreas,a vpravo dole nad vaječníkmi,slepé črevo už prežité,a 2 veci z toho vyoperované

autor
15. máj 2023

@laurikalalinka viem ako kde boli ale jedna sa mi o to či ti môže bolieť aj zo žlčnika?

laurikalalinka
15. máj 2023

Pálenie rebier nemyslím,to mi príde skôr ako od chbtice...

andrea78
15. máj 2023

Mna bolievalo na hrudniku, akoby som tam mala zapichnuty noz a niekto nim tocil a vyrazalo mi to na opacnej strane v chrbte. Vtedy problem s dychanim, nevedela som sa pre bolest normalne nadychnut , niekedy palila aj zaha, niekedy som aj zvracala. Zacalo mi to v tehotenstve, trvalo viac ako rok kym diagnostikovali kamene, stale nevedeli co mi je, riesili srdce, az po zmene lekara hned na sone videl kamene, medzitym casom sa mi zachvaty upravili, nemavam ich, krv je v poriadku, ziadne zvysene zapalove ani ziadne ine hodnoty poukazujuce priblem zlcnika, ozve sa mi velmi velmi zriedka, na operacii som nebola doteraz. Stravujem.sa normalne, mne problem jedlo nerobilo, mozem zjest cokolvek ,,zakazane,, , zachvat mi vyvola nadmerny stres, extremne rozculenie, nadmerne psychické podrazdenie, co sa nestava casto, no obcas zivot aj tazke situacie prinesie. Vasinou to v tom pripade uz vopred citim, taky tlak a bodava bolest uplne hore pod hrudnym kosom, medzi lopatkami, nenecham to rozbehnut sa, vtedy hned riesim tabletami no-spa. Ja som nemala nikdy take tie typicke bolesti, ake sa pri kamenoch udavaju. Ano, viem o rizikach, na operaciu som mala som/mam ist.

pink_lady
15. máj 2023

@laurikalalinka nemusí to tak byt, taky pankreas boli najviac v strede v okolí pupka, utrobne, v lavo moze boliet aj slezina, hrube crevo, zaludok, aj zlcnik tam moze vyrazat, oblicka, ...

zuz0110
15. máj 2023

Mna trochu pobolievalo cca v strede pod rebrami po istych jednach. Ale nechcelo sa mi to riesit. Az som cca pred 2 mesiacmi raz zacala vracat a nevedela som 4 dni udrzat nic v sebe. Isla som na urgent a tam zistili, ze biliarna pankreatitida (cize kamen vycestovat do pankreasu a ten sa podrazdil). Takze zlcnik musel prec, lebo pankreatitida ma mohla aj zabit a zvykne sa opakovat. Takze ja som nerozmyslala, ci pojde von alebo nie. Skor som netrpezlivo cakala, ze kedy.

laurikalalinka
15. máj 2023

@pink_lady mňa ked boli pankreas tak na ľavej ma pichá a pri zlcniku som necítila nič zistilo sa to náhodne pri usg,len som mala prehánky po každom jedle

lulu2014
15. máj 2023

@gaaaa ahoj. Prosim ta ako ti na to prisli? Sono, hadica?! Dakujem

lulu2014
15. máj 2023

Mna bolievalo pod pravym rebr. oblukom stred pod hrudnikom a tahalo sa to dozadu na chrbat pod pravu lopatku. A ked uz bol echt zachvat tak cely okruh pod rebrami . Poloha mi nevyhovovala ziadna. Pomohla vzdy infuzka na pohotovosti. Pri poslednom uz ani ta nie. Az ATB infuzky….. a potom operacia. Ale mne sa jeden kamen uz zasekol v stene zlcnika- a ten zevraj robil najvacsiu sarapatu.

gaaaa
15. máj 2023

@lulu2014 Ahoj.Hadicou.

pink_lady
15. máj 2023

@laurikalalinka urcite moze aj tam. A kde presne ta picha? Co máš s pankreasom?

lulu2014
15. máj 2023

@gaaaa dakujem. 😊

laurikalalinka
15. máj 2023

@pink_lady na ľavom časti pod oblúkom rebier,mám lipomatózu,pankreatické enzýmy mi nepracujú

autor
16. máj 2023

Používali ste nejaké lieky? ;) dúfam že po opke prejde aj bolesť chrbta