Aké sú vedľajšie účinky chemoterapie v tabletkovej forme?

ticko
12. júl 2019

Zdravím prosím vás berie niekto chemoterapiu v tabletkovej forme? Aké sú vedľajšie účinky?

arcticcode
12. júl 2019

Pise sa na kazdych liekoch. Najcastejsia bude asi bolest brucha, sracka a grcanie

ticko
autor
12. júl 2019

@arcticcode zaujímavé každý vravy ináč no uvidím asi keď to vyskúšam ani neviem aké mi dajú iba viem ze sú 3 druhy

ildiko36
12. júl 2019

@ticko ahoj moja dcera to brala 2 roky..sandimun neoral s kortikoidmy..kortikoidy 4roky postupne vysadzali..na to na co sme to potrebovali pomohlo..hned po tyzdny dcera 10kg pribrala ale to od kortikoidov..zadrziava vodu v tele..neziadajuce icinky sme mali nadmerne ochlpenie ma cel tele..pritom sme cakali vypadavanie vlasov😏po ukonceny liecby s kortikoidmy mala epi zachvaty ale z toho vyrastla...cysta v prsniku..potom sa to vstrebalo teraz ma v druhom hrcku😏..cele 2roky nemohla ist na slnko hrozilo jej rakovina koze a lynfatickeho systemu..ked deti boli chore v skole ostala doma a zdomu sa ucila a chodila na skusky..mala 9rokov..ale kazda liecba zavysi aj od choroby..ked chces viac napis mi internucpostu

ildiko36
12. júl 2019

@arcticcode to sme vobec nemali..skor depressia kvoli vzhladu..nadmerne ochlpenie ..kazdy tyzden sme jej holili cele telo aj tvar😣teraz ma 18 uz je to vporiadku..ked prestala liecbu ochlpenie zmyzlo aj schudla

ildiko36
12. júl 2019

@ticko inak ako chemo v tabletkovej forme je setrnejsie bio liecba..len sa k tomu dostat🙄nas 2roky oblbovala doktorka ze dostaneme..pol roka maju platnost vysetrenie pred bio liecbou..nahovorila nas..ked som s tym suhlaila len vyhovorky..12 deti predvamy caka..tyzden ako sa mala skoncit platnost som odisla do Blavy na minesterstvo zdravotnictva..hod.hladali nasu ziadost kym nahlasila ta pani nasa ziadost tam ani nie je😔..na druhy den som isla do Bystrici a som pred ludmi na chodbe spitala dr..co s nasou liecbou..to iste..musime cakat 12 deti caka pred namy..ale som ju zjazdila na chodbe ako oblbuju chorych ze som bola na ministersvte..dobre ze neskolabovala..a ze ako si to dovolim..o tyzden sme mali liecbu vybavenu..

cacianka
12. júl 2019

Svokra.trochu jej byva blbo tak uziva vecer a v noci to prespi.ale tak ako su rozne diagnózy tak su aj lieky a iny organizmus

mogaa
12. júl 2019

@ticko záleží aký druh chemoterapie dostanete.....každá chemoterapia má iné nežiaduce účinky, rovnako na každý druh nádoru je určené aké druhy chemoterapie sú účinné.....sú chemoterapie kde ani neviete že nejakú beriete - a aj také kde je vám celkovo zle celé dni....každá chemoterapia je v podstate jed ktorý ničí rakovinové bunky, len problém je že nielen rakovinové ale aj tie zdravé.....Zväčša sú NU nechutenstvo, strata chuti jedla, zvracanie, hnačky, citlivé sliznice, strata vlasov....je to rôzne, záleží akú chemo vám dajú a rovnako ako ju príjme váš organizmus....

ticko
autor
12. júl 2019

@ildiko36 áno verím vám určite to bolo hrozne aj ja čakám a zdá sa mi ze môj život sa kráti alee už hádam to bude aj mne hovoria ze treba čakať

1andrea111
12. júl 2019

@ticko ako sa máš?

ticko
autor
12. júl 2019

@1andrea111 ahoj dá sa ďakujem čakám na chemo a ty ako?

ticko
autor
12. júl 2019

@mogaa áno chápem a ďakujem za info

ticko
autor
12. júl 2019

@cacianka vďaka

queen_mary
12. júl 2019

@ildiko36 dobry den, tie ziadosti schvaluje poistovna. Ministerstvo zdravotnictva s tym nema nic spoločne

mogaa
12. júl 2019

@ticko prajem veľa zdravia a šťastia a veľa veľa síl.....veľmi dôležité je posilňovať imunitu (betaglukány, mrkvovo-cviklové šťavy,polyoxidonium či iné doplnky na podporu imunity)piť veľa čistej vody alebo čistiacich čajov aby sa to svinstvo (chemo)vyplavovalo....ak bude málo krviniek treba to riešiť doplnkami na podporu krvotvorby napr.Hemoplus alebo transfúziou...

ticko
autor
12. júl 2019

@mogaa ďakujem

cacianka
13. júl 2019

Kde sa liecis ? Nou?

ticko
autor
13. júl 2019

@ticko áno MUDr Palacka

ticko
autor
13. júl 2019
cacianka
13. júl 2019

@ticko pracujem tam

ticko
autor
13. júl 2019

@cacianka áno super ako co? Ak sa smiem spýtať

ildiko36
13. júl 2019

@queen_mary ale ziadosti tam posielali vtedy..dr mi povedala.... a ta pani co ma na starosti v ministerstve mi povedala ked viem nazov liecby tak mi to schvali ..ale som nevedela nazov..to sa vsetko odohralo pred 9.r..

cacianka
13. júl 2019

@ticko papiere 😇.ak by si potrebovala niečo zistit ozvi sa.protekciu vybaviť neviem ale pátrať ano.
Alebo podporiť a drzat za ruku😉budem sa tvarit ze papierujeme

ticko
autor
13. júl 2019

@cacianka to fakt bože ani nevieš aká som rada ze tam pracuješ píšem i.p ak môžem

ansovi
28. júl 2020

@ticko beriem tabletkovú chemo a vôbec žiadne vedľajšie účinky . Občas hnačka a večer už vyčerpaná , no normálne fungujem , pracujem , venujem sa deťom . Úplne v pohode

ticko
autor
28. júl 2020

@ansovi môžem vedieť o akú diagnózu ide prosím aj ip