Akné v dospelosti

jozef044
18. jan 2023

Ahoj , volám sa Jozef a mám 23 rokov
Asi do veku 21 rokov som mal akné sporadicky a veľmi som to neriešil no za posledný rok sa mi to veľmi zhoršilo hlavne na čele a v zadu na krku .
Od tej doby som vyskúšal už asi všetko od peelingov cez detoxikačné masky a všetky tieto podobné kozmetické prípravky, navštívil som kožného lekára (bez výsledku) , prestal som konzumovať alkohol, mliečne výrobky, obmedzil som sladkosti atď . Mám mesiac kedy mám v porovnaní z minulosťou krásnu pleť ,cítim sa sebavedome a myslím si že mám už pokoj . No potom sa to vrati a dva mesiace zasa vyzerám ako obluda aj keď som vobec nič nezmenil .
Preto prosím o radu čo ďalej aby som už navždy zbavil môjho problému.

Ďakujem

veronika_sk000
18. jan 2023

@jozef044 mozno by to mohlo byt hormonmi 🤷 ale co s tym, neporadim, ja mam tiez akne, u mna je to mix hormonov a mliecnych vyrobkov so sladkym

zuz987123
18. jan 2023

Bola som na tom podobne. Pomohla mi levanduľová voda. Zatiaľ sa akné nevrátilo 🙂

bea299
5. dec 2023

@jozef044 Len náhodou sa mi otvorila táto stránka, tak možno pomôžem. Celé roky som mala problémy s akné. Sušila som to, vyskúšala krémy, tabletky..... Vždy len na chvíľu pomohlo.... Teraz mám pokoj, sem tam trochu upchatý pór. Pomohla mi rádiofrekvencia u kozmetičky, ktorá prehrieva pleť, potom mi spraví prístrojové čistenie najprv raz za dva týždne, teraz už len raz za dva mesiace. Pleť čistím len prípravkami s olejom, používam kokosový olej miesto krému na noc , čo by ma kedysi ani nenapadlo, tak skús.....predtým som riešila hormóny aj stravu, teraz nič z toho nesledujem a je to super, Bea