Ako bojovať proti depresii?

lucia851
8. okt 2023

Ahojte ako mám už bojovať proti tomuto hnusnemu ochoreniu Lieky beriem ale ako príde jeseň sa mi pohorší

zizi4433
8. okt 2023

@lucia851 Ahoj 🙂 skús čaj zo žltého horca. Takáto zmena obdobia je ťažšia pre každého, nie to ešte pre človeka s depresiou. Skúsiť taktiež chodiť čo najviac von, slnko je aj keď je pod mrakom. Slnko potrebujeme aby sa tvoril melatonín. Máš v poriadku trávenie a hormóny?

lucia851
autor
8. okt 2023

@zizi4433 slnko vytvára serotonín a nie melatonín.Melatonin je hormón spánku ktorý vzniká večer.

kejtryn01
8. okt 2023

@lucia851 ahoj a ako sa stravujes? Treba si precitat knihu od medicalmedium. Vela ludi sa pomocu zmeny stravy po precitani knihy vyliecilo ;) a nie len z depresie ale aj rakoviny a podobne. Strava je zaklad a uz su bez liekov

micusa2222
8. okt 2023

@lucia851 musíš brať lieky, ako ti lekár predpísal...samozrejme dobrá strava, veľa pohybu, programu..žiadne samovoľné užívanie..lebo sa ti pohorší...depresiu neyliečiš bez liekov...

deti95060810
8. okt 2023

@micusa2222 prečítaj si príspevok od
@kejtryn01 ... vraj aj rakovina sa vylieči zmenou stravy nielen depresia....😉

kejtryn01
8. okt 2023

@deti95060810 nikto nepisal ze nie su potrebne lieky.. ale je velky rozdiel ked niekto ma problemy a stravuje nezdravo mekac a zapije to colou.. a takto funguje niekto roky nemoze ocakavat ze bude zdravy. Uz do beznych potravin dokonca aj detskych je pridavany glutaman ( niekdy sa to nazyva ako Aroma) co sposobuje rakovinu a rozne choroby ako aj napriklad depresiu. Treba si citat v obchode zlozenia potravin a vyhybat sa im a zaradit vela ovocia a zeleniny. Kto ma chut pchat do seba cely zivot lieky nech sa paci. A cudovat sa ze sa stav zhorsuje. Nikto nehovori ze napriklad na rakovinu nieje potrebna liecba ale velky uspech tvori strava ;) ale zbytocne to tu rozpisovat kto je na pokraji sil so zdravym a uz nema co stratit si tu knihu precita a pomohla niekolkym ludom z mojho okolia z roznych ochoreni a su vylieceny bez liekov 🙂

lucia851
autor
8. okt 2023

@micusa2222 beriem tak ako mi naordinoval ja viem že bez liekov to nedám

lucia851
autor
8. okt 2023

@kejtryn01 ja sa stravujem normálne žiadny mekac ani kola a depresia sa mi teraz vrátila kvôli stresu v práci ktorú som nezvládla

deti95060810
8. okt 2023

@lucia851 stres je nebezpečný...

kejtryn01
8. okt 2023

@lucia851 to som dala len ako priklad. Urcite ak nepoznas pozri si knihu co som pisala vyssie. Viac ludi jej nerozumie lebo ta strava je zlozitejsia hlavne preto aby to bolo vsetko spravne ale ak chces poslem ti kontakt jednej slecny co sa tomu venuje sama sa vyliecila pomocou stravy a tej knihy z vela chorob. Chodila len po nemocniciach a uz je zdrava a ma za sebou zastup ludi co pomohla. Ono si vela krat clovek mysli ze sa strvuje zdravo ale zlozenie potravin je katastrofa v dnesnej dobe a aj tie zdrave bio su odpad..ma recenzie od ludi aj s depresiou ze su na tom uz skvele 🙂

0silvia0
8. okt 2023

@lucia851 co to bola aka praca? Dala si vypoved?

micusa2222
9. okt 2023

@deti95060810 určite..neexistovali by ľudia s rakovinou,,keby to šlo tak ľahko...

januelik
9. okt 2023

Ak ti mozem poradit, skus Martina Lajprika na youtube, jeho videa ma dali trosku do poriadku

natusqa123
9. okt 2023

@lucia851 zaoberaj sa niečím co ta baví cestuj, upratuj ,proste sa zamestnaj .musíš to zvládnuť lebo teraz prichádza zima a človek viac času budeme tráviť vo vnútri tak veľa šťastia

lucia851
autor
9. okt 2023

@natusqa123 keď som v depresii nedá sa mi ničím zaoberať som hrozne unavena a boli ma stále hlava

natusqa123
9. okt 2023

@lucia851 tak možno máš migrénu. Musíš nájsť dôvod prečo tak ti je viem o com píšeš to isté som mala..Vďaka Bohu od kedy beriem AD sertralin 0.50 mg na den .od psychiatra tak sa mi stav zlepšil ktomu beriem aj neurol 0.25mg na den jednu tabletu

lucia851
autor
9. okt 2023

@natusqa123 migrénu nemám mňa boli hlava už mesiac takže buď to je zo psychiky alebo z chrbtice

natusqa123
12. okt 2023

@lucia851
@lucia851 aj to je možné môže byť príčina aj nedostatok tekutín alebo spanku