Ako bolí helicobacter?

31. jan 2021

ahojte,
chcela by som sa spýtať, mám dlhšie bolesti brucha a žalúdka, až do chrbáta, po každučkom jedle, ale aj mimo neho, sú to dosť bolestivé stavy, ostré bolesti, najprv to boli krče, potom bolesti ( hnačky nemám, občas ma napína na zvracanie), bolieva ma pichá ma hlava vpredu od toho žalúdka.
Tak som si kúpila test na helico a vyšiel slabá druhá čiarka, čiže pozitívny, bolo tam napísané.
AKo vás bolel helicobacter ? Tiež ste tak šaleli od bolesti ako ja a nič ste nejedli,alebo to je ešte niečo vážnejšie? Doktor nevedel a nevedel povedať pričinu poslal ma na sono nič tam nebolo, zobral krv na zápal, vraj nemám zápal. Takže zápal žalúdka úplne zamietol. Ostala som teda v boji sama. Objednala som si teda mastichu na to, jem ju dva dni, ale nepomáha mi to. Ako vás bolí helicobacter ? Schudla som už aj dosť, nejem takmer nič, nemôžem, lebo okamžie mám príšerné bolesti, bolí ma to aj ked som hladná, aj ked sa najem, aj v noci aj všade, kde vás to boli? Mna uplne všade a strieda sa to, okolo pupuka, vpravo, vlavo, dole, hore. ide mi sibnúť z toho, a doktor, sa na mna díval, že čo riešim akože, ani atb mi nedal.

adula12
2. feb 2021

celiakia nie je len psenica. je to vsetka obilnina a ta sa nachadza vsade. nie len v rozkoch 😀 to su cestoviny, keksiky, vsetko "sackove", polotovary... treba ist na gastro, bez toho nezistis nic.

jajusa85
3. feb 2021

Fu tak neviem mne praveze ta bolest isla vzdy z jedneho miesta presne som vedela ukazat ze kde ma to boli.

autor
3. feb 2021

prišli mi akurát vysledky, pankreaticka elastaza a zapalovy marker zo stolice- vsetko vyslo negativne...tak ja uz potom nechapem :/ aj krv- negativna na zapal...doktor nevie,co so mnou :(

jajusa85
3. feb 2021

Tak asi ti ostava len to gastro.

ajsha123
3. feb 2021

Neviem, prečo mi beha po rozume Cronova choroba. Jednej mojej známej prišli na to v skorom štádiu, este sa to dá liečiť... Neviem viac poradiť, keďže si anonym

autor
3. feb 2021

@jajusa85 dakujem pekne :( nic ine som ani necakala, nevedia zistit, kt. toje organ a ja mam stale bolest nalavo akoby pod prsnikom a nizsie, a od pupka nalavo a nic sa neukazalo na stolici ani krvi :( je to divne

caterine
16. máj 2021

Ahoj este mas problemy? Zistili ti z coho to bolo?

srnka79
21. okt 2021

kazdeho inak, kazdy moze mat ine stadium, mnozstvo ludi ho ma a nema priznaky. ja sa trapim 7 mesiacov, opakovane sa mi vracia, bolelo to ako cert, aj liecba antibiotikami - skoro som nedokoncila, tak mi bolo zle, mesiac dobre a naspat, uz neviem, co robit. co je ale podstatne - da sa zistit velmi jednoducho a rychlo - test u obvodnej (treba zistit, u mna to tak je) alebo na gastre zo stolice - do 4 dni mate vysledok, nasledne aj tak riesit na gastre, ale ci pomozu, tazko povedat. Mne zatial nepomohli, este skusim mastichu, organovu silicu a ak ani to nezaberie, tak som v koncoch a budem musiet hladat ineho gastroodbornika. Je to otrasny zivot a pomerne nakladny, nervy v kybli... ps: ako ste dopadli vy? podarilo sa vyriesit problem? drzim nam vsetkym palce...

mnamko
21. okt 2021

Treba sa objefnat ns gastro na hadicu,inak ti helikobactera nezistia lebo ti musia zobrat vzorku zo zaludka.Mala som to iste musela som brat vela tabletiek,10 dni 4x3 tsbletky,strasne a probiotika,ale len chvilku bolo fobte tak este mastichu som si nadadila a po vybrati Hylak kvapky celu fladticku som vybrala

haljanka
27. júl 2023

@lilke
@srnka79
Viem, ze je to starsia tema, ale skusim. Ako sa mate? Pomohlo vam nieco?

lilke
27. júl 2023

@haljanka synovi sa helikobakter nevrátil, je to už 7 rokov. Masticha mu pomohla.

srnka79
28. júl 2023

@haljanka tak ja som sa trapila s tymi kombinovanymi atb 3x a po tretej davke sa robila kontrola a uz ho nezistili, zato atb ma uplne rozobrali a trapila som sa dalsie 2 roky s nasledkami. Mne alergolog prisiel z krvi aj na pravdepodobnu hit, takze aj tabletky na to som skusala a dietu. Bolest brucha sa mi vratila, vyzeralo to podla priznakov na zlcnik, ale sono nepreukazalo nic, tak zas len patrat a trapit sa, az som to nakoniec vzdala s lekarmi a skusala alternativu - caje, bylinky atd... ja neviem, co z toho zabralo, ale naposledy som uzivala tablety kapucinku vacsiu, co je prirodne atb a niekde pocas toho ma prestalo boliet brucho. Takze netusim, ale uzivam si stav, ze sa mozem najest. Btw, mam aj problemy s hormonmi, stitkou, cize celkovo vylucovanie zliaz a je velka pravdepodobnost, ze to cele spolu suvisi a jedno ovplyvnuje druhe. Preto uz nepatram po konkretnej veci, ale beriem to komplexne - strava, pohyb, nestresovat sa, neponocovat, atd... uvidime, dokedy to bude relativne ok. A inac, my musime mat nieco v rodine, pretoze rovnake problemy ma momentalne aj 70rocna teta a uz sa s tym tiez trapi zo 2 roky, zaludok, reflux, bolesti, nemoze nic zjest, diety a lieky, stitka, atd... aj ujo a sesternica to mali. Takze ten helicobacter bol asi uz len bonus k tomu - na oslabeny zaludok sa proste premnozil... tak drzim palce vsetkym a len dodam, ze cele to moze mat povod niekde inde, kedze vela ludi ma hp a nie kazdemu sa premnozi tak, ze robi problemy...

haljanka
28. júl 2023

@srnka79 Ďakujem pekne za odpoveď. Mohla by som Ti napísať súkromnú správu?

srnka79
28. júl 2023

@haljanka kludne, len tu teraz chodim skor namatkovo, niet casu🙂