Ako dlho trvá liečba trombózy?

dolinka
12. aug 2006

ahojte vsetci co mate ci nemate akekolvek skusenosti s trombozou, jej liecbou, ci uz tykajuce sa vas osobne, alebo z pocutia.. ja som to schytala po porode a teraz sa liecim.. rada by som si vymenila s vami o tom poznatky a rady.. ako dlho trva liecba, sposob liecby, kojenie, dalsie tehotenstvo,...

majkamiky
24. jún 2016

@tomasko27 nie v nemocnici doma som lezala

veve10
5. okt 2017

@roxam23 Ahoj. Dufam,ze po tak dlhom case si este na MK. 🙂 Nebudem sa rozpisovat o zdravotnom stave (tromboza LDK, fragmin 1rok,teraz navrhli vessel due), iba ma zaujalo,ze si brala tie dve kynazy (natto a tu druhu na s). Mas teraz s odstupom casu dojem,ze to moze zaberat? Mozu sa brat pocas dojcenia a to hlavne-kde si ich kupila? Vdaka.

roxam23
6. okt 2017

Ahoj, este som tu 😉 no neviem ci si citala vyssie spominane, ja som mala tiez trombozu ldk, 1 rok som pichala fraxiparine, potom uz nic len natto aj serapeptazu a moj cievny, ozaj vyborny odbornik mi potvrdil ze ludia po prekonani takej masivnej trombozy (od brucha az po koleno) maju trvale nasledky... ja dnes pravidelne cvicim, picham fraxik a kompresivne pancuchy nosim preventivne len v rizikovych situaciach (operacia a let lietadlom), noha neopucha a som v pohode, osobne si myslim ze mne konkretne to pomohlo...

roxam23
6. okt 2017

@veve10 zabudla som ta predtym oznacit, kupovala som ich inak cez net podla toho kde bola lepsia cena, u nas v pn bola serrapeptaza zohnat aj v lekarni kde mali rozsireny sortiment prirodnych veci...

veve10
6. okt 2017

@roxam23 Ahoj, vdaka. Ja som tiez mala trombozu od slabiny (trochu aj v bruchu, ale to sa im nedalo pozerat, lebo som bola tehotna) a komplet celu nohu az po clenok-hlboke zily a na lytku aj povrchove zily. Prepac, ale ty si este stale pichas fraxik?? Ci asi si to spojila s tymi pancuchami-ze obe iba v rizikovych situaciach. A krcove zily ti z trombozy nevysli? A na doppleri ti povedali, ze mas ciste zily, komplet rekanalizovane, alebo mas rezidua? A peptazu s kinazou beries non-stop, navzdy?Ci? Milion otazok, prepac. 😉 Dik. 🙂

roxam23
14. okt 2017

@veve10 Nie nie, ja uz nic neberiem, len teda v rizikovych situaciach, lietame lietadlom kazdy rok aj som uz absolvovala mensiu opku a pancuchy plus fraxik som vtedy nasadila a vsetko ok ;)
Zily mam aj rekanalizovane aj zvysky trombov nejake mensie mam, ale nastastie chlopne neposkodene, preto mi noha neopucha tak je to fain...
Ja momentalne neberiem nic len detralex, ale napr po opke by som si znovu nasadila peptazu aj kinazu... co sa tyka krovych zil tie nemam, len teda na tom postihnutom stehne sa mi nasledne po trombo take tie metlicky urobili ale nie vela... s kludom sa pytaj, jasom tiez vsetky info hladala ktore sa dali 😉
Tebe robili aj vystrenia na maythurnerov syndrom a geneticke mutacie?

roxam23
14. okt 2017

@veve10 a este dolezity je pitny rezim, na to si davam velky pozor, od trombozy pijem vela, hlavne v lete, ale to isto vies ze je potrebne 😉

veve10
15. okt 2017

@roxam23 ahoj. Dik za odpoved. Akurat v poslednej dobe zacala byt dcerka narocnejsia a vravela som si, ze nestiham pit. Ano, testy robili, ja mam bohuzial geneticku mutaciu, resp. tych mutacii mam dokonca niekolko. ☹ Lenze mne ostali aj vyrazne varixy. Naposledy mi vsak na doppleri povedal Dr.ze nohu mam uplne rekanalizovanu, co bol pre mna maly zazrak. Musim pozhanat tu kinazu s peptazou.

katarinabadz
1. okt 2018

Dobry den, chcela by som vas poprosit o vyplnenie odtazniku pre moju doktorsku pracu.Dakujem
https://drive.google.com/open?id=1R-oNJgRu-Ld-X...

nellka21
5. jan 2019

Ahoj, po sekcii mi zistili trombózu v lytku (zatiaľ) ešte ma len čaká vyšetrenie na angiologii. Na hematologii mi povedala Dr že mám stav zhorseny odkedy som odišla z nemocnice ddimery mam 4.65 neviem sa v tom vyznať keďže som sa o trombózu nikdy nezaujímala. Nasadila mi fraxi 6a8 o deň striedať a detralex 2x denne. Ma s tým niekto skúsenosť? Veľmi sa tej trombózy bojím. Nosím aj pančuchu. Mam male babo a vždy ma prepadne ľútosť a rozplačem sa hned keď sa prizriem na toho človiečika 😓.. Dá sa to preliecit? Bude to OK?

veve10
7. jan 2019

@nellka21 neboooj, bude to ok. Dolezite je pichat si cele 600nedelie fraxik, pripadne si ho pichat dovtedy, dokial povie hematolog. Ten ti bude pravidelne robit krvne testy. Postupne by sa ti mala zila rekanalizovat-to ti bude sledovat angiolog sonografiou zil. Kym si pichas heparin (fraxiparine, fragmin, clexan), tak by sa ti nemalo nic stat (v zmysle plucnej embolie). Fakt sa nestrachuj a nemysli na nic ine iba na babatko, kojenie a mojkanie. 😉 Budes v poho.

nellka21
8. jan 2019

@veve10 ja sa snažím myslieť pozitívne ale čo sa týka môjho zdravotného stavu tak už som si v pôrodnici prežila svoje taky prípad ešte nemali, a čerešničkou bola trombóza keď som odchádzala z pôrodnice.. A každá zla sprava je pre mňa koniec sveta.. Asi to potrebuje čas alebo co.. Ale veľmi málo ľudí to v okolo ma a niet sa s kým poradiť vieš.. Je to deprimujuce

veve10
11. jan 2019

@nellka21 ani ja nepoznam nikoho s trombozou, ale MK je takych bab plny. Neboj, urcite mali kopec komplikovanych pripadov a tromboza v 600nedeli je tiez dost casta. Ja som dostala brutalnu trombozu od slabiny dole v 4.mesiaci tehu. Sli sme dlho autom, vraj mozem byt rada, ze som neumrela. Nasledne mi hematologicka robila z krvi genetiku, udajne urcite vyjde negativna. No co mylis? Pozitivna-mam geneticka trombofilnu mutaciu protrombinu a akoby ta nestacila, mam este asi 3 dalsie mutacie (mthfr, pai/gai, faktor IX..) veci o ktorych som ani netusila, ze existuju. V 39tt sa moja dcera otocila dole nohami...a tak, ze sekcia. Prednosta vsak dostal napad, ze lepsie bude skusit ju v bruchu pretocit, lebo sekcia je vraj negativna na spravny vyvoj dietatka (blbost). Nakoniec po stresoch jak hovado to bola sekcia, mam uz 2 rocnu krasnu dcerku, o par tyzdnov idem na operaciu zily, lebo mi ostala taka velka krcova zila po tej tromboze. Ale ked pocuvam ludi okolo seba, kazdy ma nieco a tak sa nestazujem, resp.sa snazim na to nemysliet. Su aj omnoho horsie veci. Neboj, to su hormony, teraz sa to na teba vali a velmi to prezivas. Tromboza pominie a bude dobre. Tes sa z babatka a snaz sa na to nemysliet. Doktori sa o teba postaraju (len si najdi hematologa a angiologa, oni uz vedia co robit). 😉

nellka21
12. jan 2019

No robili mi znova testy na hematologii a výsledky boli relatívne v norme, bola som aj na angiologiu tam mi Dr povedala ze tam nič nevidí, že sa to muselo rozpustiť aj keď za týždeň sa jej to zdalo veľmi skoro, o dva týždne mam znova odbery na tie vrodené trombofilne stavy ci co, tak som zvedavá ako to dopadne.. Ešte nič nie je vyhrané.. Picham si stále inj a mam prejsť na ten warfarin, ale znova sa nemôžem dopátrať co môžem a co nie pri tom lieku, aké potraviny, bylinky, lieky, šport, či môžem raz za čas pohár vina alebo vo.. No nič

nellka21
1. mar 2019

Baby nechcem brat warfarin je to hnus, serapeptazu možno vymeniť za warfarin? Dá sa to? Vymení mi to hematologicka? Ci bude s tým problém

mimamima1
2. mar 2019

@nellka21 Ahoj. Mne angiologicka predpísala warfarin ale hematolog mi to zmenil na xarelto.

mimamima1
2. mar 2019

@nellka21 Ja som si pichala fraxiparin potom mi angiologicka povedala, že potom keď si dopicham fraxiparin mam si začať dávať warfarin medzi tým som bola na hematologii a zmenil mi warfarin na xarelto. Odkedy mam trombózu normálne papám všetko čo som jedla aj predtým.

nellka21
3. mar 2019

@mimamima1 mne hematologicka povedala ze iný liek mi nepredpise lebo na ten typ co mam ja je iba warfarin.. Podľa mňa je to blud bludný.. Neverím ze ostatné lieky sú na niečo iné.. Sak trombóza je trombóza a ci riedi krv warfarin alebo to xarelto napr tak je to jedno nie?..

mimamima1
3. mar 2019

@nellka21 Presne tak aj ja si myslím. Ja mám hlbokú žilovu trombózu dedičnu.

veve10
9. mar 2019

@nellka21 ahoj. Mne warfarin nedali-je to tiez podla mna trocha svinstvo-to uz si radsej pichat Fraxik (u mna Fragmin). Mne dali Vessel Due a uprimne ani ten extra neberiem, lebo ani hematologicka sa netvari, ze ho musim extra brat (inac som v liekoch velmi dosledna). Navyse, ak kojis, tak warfarin urcite nie. Rozpustenie trombozy trva dlho...pol roka aj viac-podla toho aka bola velka. Ked ti este nezistili ci mas vrodeny trombofilny stav, tak naco ti chcu dat warfarin? No-ja som mala tazku trombozu a mam geneticku trombofiliu-mutacii aspon 4 druhy a warfarin mi nedali.

nellka21
10. mar 2019

@veve10 no ja si radšej ufen pichať inj.. Myslela som ze tabletky budú menšie zlo ale je mi po nich horšie nehovoriac že vlasy mi z toho padajú jak o závod 😪.. A mne sa podľa angiologicky rozpustil tromb rýchlo, a výsledky na trombofilne stavy už mám týždeň ale sestrička mi ich odmietla už dvakrát povedať, raz ma odbila telefonicky že mi povie keď prídem na odber a keď som tam bola tak mi nepovie lebo nemá čas na to ze je veľa ľudí 😠.. Tak som odišla a nevedela nič. O výsledok quicku som volala tak mi to odvrkla za 10sek a stihla som zachytiť že štyri dni mam brat pol tabletky a ďalej neviem a buchla s telefónom.. No už mám nervy aj na ňu.. Idem v pondelok za Dr, a dúfam ze ma neodmietne zobrať lebo už im tam vynadam sak mi neoznámili diagnózu už 3x a ani hodnotu INR som sa nedozvedela 😠.. Nemám trombózu roky rokuce aby som si to vedela dat do kopy.. Liečim sa na to necelé dva mesiace a i to mam kusé info a musím sa pýtať kadetade..

veve10
10. mar 2019

@nellka21 ako brat warfarin netusim. Nerozumiem tomu pristupu u lekara-ja si vzdy dohodnem so sestrickou termin, pridem a vezmu ma. Je samozrejme statna-hematologicka. Chodis bez objednania? Inac ja som brala aj serrapeptazu-po porade s hematologickou. Povedala, ze ked si prestanem pichat Fragmin, nech kludne skusim. Ja som sa citila rovnako (ani lepsie, ani horsie-stale dobre...mne bolo ok aj pri Fragmine, vlasy mi vypadali brutaaaalne-normalne polka hlavy-ale to sa hovori, ze padaju aj po porode, tak neviem ci to bolo to, alebo ten Fragmin. Pri prvom dietati mi zdaleka tak nevypadali), netusim ci serrapeptaza robila nieco pozitivneho s krvou...ja mam vysledky uz dlhsie v poriadku. Uprimne povedane neviem na zaklade coho sa Dr rozhodne indikovat Warfarin-tvoj pripad mi pripada rozhodne menej vazny, ako moj a u mna warfarin vobec nezvazovali. Len ten vessel due mam.

nellka21
11. mar 2019

@veve10 ja som tiež rozmýšľala nad serapeptazou ale neviem ci na to moju Dr pre hovorím, a ako dlho sa to ma brat? Dlhodobo? Čítam dobre ohlasy na ňu a hlavne je to prírodný produkt. No moja trombóza začala na 4.65 d-dimeroch co bol 4nasobok a ako vravím dúfam ze ma neodbije aj dnes a dokonca Dr nie len sestrička, ja som stresmen od prírody 🤨 a potrebujem mat vo všetkom jasno, ale myslím ze každý by bol z toho ná nervy keby mu nechceli povedať výsledky ani poriadne komunikovat

veve10
11. mar 2019

@nellka21 ja som brala 1 skatulku serapeptazy tusim. Viac som nebrala, netusim totiz ci to ma nejaky efekt. Ja som mala pri tromboze 5,50 d-dimery-schvalne som si to teraz kvoli tebe mrkla. 😉 testy na genetiku trvaju aj vyse mesiaca, mne ich prvykrat v nemocnici pocas hospitalizacie na trombozu urobili zle (zabudli na niektore, totalne odflaknute) a tak ich potom uz hematologicka ku ktorej som zacala chodit urobila precizne-mam aspon 4 gen.mutacie. Testy si potom urobila rodina-mam to po mame, ta ma 2 deti a dovtedy o nicom netusila. A to chodievali tiez autom na dlhe cesty. Stale mi nie je jasne, co to mas za lekarku. To je hematologicka? Ako ta moze odmietnut, ak sa objednas? Ci u vas sa neobjednava? Ozaj-rodila si v Presove? Ak ano, u koho?

domiborovska
5. aug 2021

Ahojte, sice su tu starsie prispevky, ale snad ste niektore este aktivne - kedy vas prestala tromboza boliet?
Ja som brala Xarelto od 3.6.2021, dnes som bola po 2 mesiacoch na kontrole, tromboza je rozpustena, ale teda mna to lytko dost pobolieva, s pancuchou chodim od rana od 7mej do vecera do 21 (nezalezi kolko stupnov je vonku), ak vecer po sprche chodim bez pancuchy, vydrzim tak 30 min, potom ma boli cele lytko...takisto ak cez den postavam (pozeram deti na treningu, vydrzim tak 5-10 min, potom sa radsej prechadzam). Dr. mi uz dnes vysadil Xarelto, dal mi Detralex na 2 mesiace, ze by mala bolest uplne zmiznut..

majiskoo
5. aug 2021

@domiborovska ahoj, ja mám diagnostikovaní trombozu v lýtku po sekcii od 11.5.2021..pred mesiacom mi na kontrole povedali že mám už cievu rekanalizovanu, nosím podkolienku, ešte picham clexane a užívam detralex ale presne ako ty, bolesti v lýtku mám. Najmä vecer alebo ak po sprche nemam pančuchu. Ďalšia kontrola ma čaká na konci augusta tak som zvedavá čo mi na to povie. Zaujímavé je že mňa to začne vždy bolieť v chodidlo a následne je to akoby svalovica na tom lýtku

zuzulkamr
5. aug 2021

@domiborovska
@majiskoo
Dievčatá nepotešíme ja som už 8 rokov po a pobolieva nie tak ako na začiatku ale pobolieva

majiskoo
5. aug 2021

@zuzulkamr och...a to stále? Alebo po nejakej záťaži? Lekári na to vravia čo? To bude už navždy?

zuzulkamr
6. aug 2021

@majiskoo záťaž ci nie, aj tak pobolieva

tinsssss
5. nov 2021

@roxam23 ahojky, neviem či si ešte aktívna, ale skúsim 🙂 mala som tiež rozsiahlu trombozu v ľavej nohe, rok a pol som pichala clexane, teraz mi nasadili vessel due, chcem vyskúšať aj tí nattokinzazu, ty si ju brala už počas liečby antikoagulantami, či až po ich vysadení. Rozmýšľam, či sa to môže súbežne, pýtala som sa aj mojej dr, ale tá sa na tie enzýmov vôbec netvári nadšene, že nie je veľa štúdií atď. Ale ja to chcem vyskúšať. Ďakujem 🙂 aaa ešte mi napadlo, to vyšetrenie na MT syndróm si si vydupala sama? Alebo tá poslali, lebo mne to nerobili a všetko nasvedčuje tomu, že by som to mohla mať.