Ako dlho trvá schválenie žiadosti o invalidný dôchodok?

petra158
25. sep 2019

Dobry vecer, vie niekto ci po spisani ziadosti na invalidny dochodok je stanovena doba dokedy ma posudkovy lekar stanovit termin na posudenie zdravotneho stavu? Podala som ziadost pred 2 mesiacmi a stale nemam termin na posudkovu. Dakujem

marce63
26. sep 2019

@petra158 Môže to trvať dlhšie, podľa aktuálnej situácie na SP. Spätne ti ID doplatia k dátumu podania. Ak ide o dlhodobý stav, môžeš žiadať o doplatok min. 2 roky spätne.

kofola83
26. sep 2019

@petra158 Sociálna Poisťovna má na každé podanie 60.dní a dochodok sa dá priznať aj 3.roky spätne záleži od diagnozy a od odtoho aky je posudkový lekár

zlatica99
26. sep 2019

@petra158 tak ako ti tu už baby napísali. Treba len čakať a ak ti ho schvália, tak ti to potom doplatia všetko.

slavkasobanska
26. sep 2019

Ahoj ja som čakala vyše roka , závisí od socialky koľko majú žiadosti a lekárov

petra158
autor
2. okt 2019

@slavkasobanska ahoj rok si cakala od podania ziadosti kym ta pozvali k posudkovemu lekarovi?

suesue1983
2. okt 2019

My sme čakali rok a mesiac od podania žiadosti

slavkasobanska
2. okt 2019

@petra158 ahoj áno keď nie viac ale rok minimálne

kofola83
2. okt 2019

@slavkasobanska asi tažko na každe podanie ma socialna poistovna 60.dni a može to predlžit na dalsich 60.dni maximalne

slavkasobanska
2. okt 2019

@kofola83 to má, ale tak som čakala lebo nemali lekárku , kým prišla nová

kofola83
2. okt 2019

@slavkasobanska Tak to si nemala čakať to je ich starosť ide o tvoje posúdenie a tvoje peniaze predsa oni s ludmi robia ako keby boli na špagáte ja čakam vždy 2.mesiace a potom idu stažnosti to nie je normalne aby nevedeli sa rozhýbať

savmebej
2. okt 2019

@kofola83 to je jedno doplatia to spätne

kofola83
2. okt 2019

@savmebej To je pravda Mne doplatili 3.roky spätne len toľko nervov čo to stálo a len odvolania a stažnosti ale nakoniec dali netreba sa dať

savmebej
2. okt 2019

@kofola83 poznam to,presne netreba sa nechat odbit

slavkasobanska
2. okt 2019

@kofola83 no možno u vás to je inak , moja švagriná si dala žiadosť pred 2 rokmi a ešte ju nepredvolali ...ale držím palce

petra158
autor
2. okt 2019

Tak to je hrozne ze to tak dlho trva, niektora z vas si davala ziadost v BA? Akoze z coho mam zit, zo vzduchu??

petra158
autor
2. okt 2019

@kofola83 komu si pisala staznosti? Na socialku? Riaditelovi? Mala si aj pravnika? Alebo ako sa to riesi ked mi to napriklad zamietnu? Inak kolko dni dopredu pride list ze mas termin k posudkovej? Ja by som chcela vycestovat do zahranicia k rodicom do tepla, zima mi robi velmi zle, nemozem vychadzat z domu, tak si neviem predstavit, ze budem celu zimu sediet zavreta v byte a cakat na pozvanku k posudkovej

kofola83
3. okt 2019

@petra158 na socialnu poistovnu a predmet prečo podavam stažnost a na koho napr. na posudkovu lekarku som davala aj no chodi predvolanie tak tyzden dopredu teraz mi prislo a na dalsi tyzden idem na ustredie kde bude aj znalec

mogaa
3. okt 2019

@petra158 si ma pobavila že z čoho máš žiť😅😅nooo z ID veru nevyžiješ....pozri si podľa diagnózy koľko max.percent ti môžu dať podľa tvojej diagnózy.....na všetko sú tabulky....navýšiť % môžu max.o 10%ak sú pridružené aj iné zdrav.problémy....

kacenocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacenocka2
30. jan 2020

@kofola83 kedy sa má žiadať o vyplatenie spätne 3 roky? Zadávali ste to v žiadosti ci potom keď to už bolo schválené že vám jepriznané?
Ďakujem

lucinkaboz
9. sep 2020

Ja som cakala v PN rok, cele vybavovanie 2,5 roka

slavkasobanska
9. sep 2020

Poprad tak cca 2 roky

sana611
2. júl 2021

@marce63 a kedy mozem prosim vyziadat spetne ja mam od narodenia a 2 krat som ziadala minuly rok mozem si spetne vyziadat ci ako to je cakam na rozhodnutie

kakakina
29. jan 2023

@slavkasobanska nežartuj ja som podávala v septembri, v novembri mi volali vyžiadali ďalšie papiere, a zas čakám. Takze sa mám obrniť trpezlivosťou . Podávala som v Poprade

misienka123
29. jan 2023

Ja som davala žiadosť v marci a v auguste mi prišlo rozhodnutie 🙆maju mať na to 60 dni,ale vraj počas covidu toho veľa mali.
Tie co máte dlhodobejsie,chodi sa každé 2 roky pred komisiu s novymi nálezmi?

kacenocka2
29. jan 2023
slavkasobanska
16. feb 2023

@kakakina ahoj no ja som cakala dlho, tak drzim palce

slavkasobanska
16. feb 2023

@misienka123 ahoj psychicka diagnoza kazde 3 roky a ostatne 2 roky