Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako má vyzerať menštruačná krv?!

trojmamka
15. apr 2013

Ahojte ako ma vyzerat vlastne klasicka menstruacna krv??Zrazeniny,mnozstvo atd.A neviete aka.ma.byt vyska endometria po cykle??Neviem.to vygooglut nejako.A este jedna otazka je normalne,aby lekar pri vnutornom.UZV nevidel,ze maternica ma.za.sebou 3 porody?

soldi
15. apr 2013

@trojmamka poslem foto? 😀
na to nie su ziadne tabulky. niektorym zenam narastie sliznica mensia, inym vacsia.
akurat sa traduje, ze pre uhniezdenie vajicka by mala byt aspon 8mm.
a fakt netusim ako by lekar na sone mohol vidiet, ze kolko krat si rodila 😕
jedine, ze by maternica bola ako strom. za kazdy porod jeden letokruh 😀

alka221
15. apr 2013

toto je co za otazka?? 😀 mas za sebou tri porody a pytas sa takuto koninu,ze nevies ako vyzera krv? ale zda sa mi,ze lekar raz nieco hovoril o tom,ze sa nejako da rozoznat zena co rodila a zena co nerodila..ale neviem to naisto @soldi

stanislavao
15. apr 2013

a toto je co zas za kravinu???? to sa uz vazne niektore maximalne nudite a neviete, aku koninu dna by ste sa este opytali. tie 3 deti su vase?

mariankamk
15. apr 2013

klasicka MS krv je cervena, ci bledo, ci tmavo, je to indi-vindi... moze mat zrazeniny ale nemusi... vacsinou, cim vyssia sliznica, tym skor sa mozu zrazeniny objavit, ale nemusia - opat indiviadualne...
menstruaciou nie je hnede, ruzove alebo velmi slabucke cervene spinenie - ak staci tenucka intimka... ked uz treba prejst na vlozky/tampony a vymenit ason raz denne, uz je to MS krvacanie...
u mna, ked som chodila na ultrazvuk po MS, mavala som sliznicu 4-6mm, ale tesne pred nou tych 8-12mm...
gynekolog nezistit pocet tehotenstviev, iba vie, ci dana zena este nerodila alebo rodila... zisti to podla stavu krcka maternice... krcok u zeny po porode sa uz nikdy neuzatvori tak ako u nerodicky... kym u nerodicky ma pravidelny tvar, s pravidelnou "dierkou" v strede, u rodicky uz je tento otvor zvrasneny, vacsi...
napr. to dobre ukazuje tento obrazok:
A - nerodicka
B - rodicka