Ako pomôcť pri pití ležiacemu pacientovi?

lelinka611
16. jún 2021

Hľadám nápad , ako pomôcť. Ide o ležiaceho pacienta, ruky bohužiaľ veľmi slabučké takže si vyžaduje pomoc pri pití druhou osobou. Je leto, sú horúčavy a rada by som vymyslela niečo aby sa mohla táto osoba napiť aj sama keď bude potrebovať.
Napadlo ma vrecko so slamkou, (používajú to turisti v ruksakoch) problém je, že veľmi nedokáže ťahať slamkou.
Dievčatá máte niektorá podobnú skúsenosť? Poraďte prosím 😇

katkamatka7
16. jún 2021

@lelinka611 gáza a v nej vata. Namočiť vo vode a potierať ústa, opakovať, nechať ho stlačiť si ju v ústach

lelinka611
autor
16. jún 2021

@katkamatka7 z toho sa nenapije, tiež jej to nechať samej na ústach by som sa asi bala. Hmm
Ja potrebujem niečo s čím sa dokáže napiť sama, bez pomocí 😩

katkamatka7
16. jún 2021

@lelinka611 Bežne sa to používa. Zabezpečiť niekoho, kto bude pri nej, aspoň na návštevu, skontrolovať každú hodinu. Ak nebude mať vodu.....

tncka
16. jún 2021

@lelinka611 je to leziaci pacient,takze vzdy pri nom asi niekto bude co mu vie s tym pomoct,nie? Nejake pravidelne intervaly podavania pitia to vyriesia. A okrem toho,je vnutri,v byte,dome,takze zas az taky problem tam nevidim,teplota vo vnutri a to prezeniem bude max.26st.

katkamatka7
16. jún 2021

@lelinka611 To vrecko so slamkou dať hore, aby keď potiahne, voda stekala nadol.

klip0
16. jún 2021

@tncka my sme v byte len na druhom poschodí, slnko k nám svieti tak do desiatej maximálne potom celý deň nie a máme 28,5 stupňa

lelinka611
autor
16. jún 2021

Ma zabezpečenú starostlivosť , stále je kontrolovaná.
Ide len o ten pocit šťastia “napiť sa sám “ cely život bola naučená piť potroške a veľmi často ..

lelinka611
autor
16. jún 2021

Prosila som len o rady ako by sa mohla sama napiť, či niečo neexistuje čo je jednoduchšie ako ťahanie zo slamky ..

mogaa
16. jún 2021

@lelinka611 samého/samú ju asi aj tak nemôžeš nechať a ak tak nie tak dlho aby jej niekto pri pití nepomohol....menší pohár a odstrihni zo slamky....ak ani to nepôjde, tak 0,5lflašu Lucky a prehoď sosáčik z Rajca aby sa dokázala napiť a do flaše len trochu vody a cez deň dopĺňať......

klip0
16. jún 2021

@lelinka611 a keby jej takú nejakú fľašu zo sosacikom čo netečie upevnite do nejakého držiaku blízko tváre a len by vlastne ťahala keby chcela piť ?

mogaa
16. jún 2021

inak tá 0,5l flaša Lucky a ju nedáš plnú, tak je lahučká, sosáčik zmeň za taký aby sa jej z neho dobre pilo.......

lelinka611
autor
16. jún 2021

Mala aj malinku flašku, ešte do nedávna bolo všetko ok. Toto bolo jedine čo ako tak zvládla, flašku bola ľahučká a vody v nej malinko (stále sa dopĺňala aby nebola ťažká ). Vrchnak bol tečúci, ťahanie robilo problém . No žiaľ už aj toto je ťažké. Nezdvihne si ju už k ústam.

lelinka611
autor
16. jún 2021

@klip0 musí tiecť , nevedela ťahať

klip0
16. jún 2021

@lelinka611 a nejaká detska fľaša čo tecie po prevráteni ale nie prúdom ale tak akurát ? A ten držiak že by ste nejak tak vymysleli že napr potiahne za šnúrku a fľaša sa nakloní ?

katkamatka7
16. jún 2021

Určite využiť gravitáciu.

77daniela77
16. jún 2021

V Brnenskej nemocnici sme mali hadicu vedenu z flase,asi treba prisposobit vysku kam ju polozit.....

tncka
16. jún 2021

@klip0 🥵to vazne az tolko? Napada ma jedine nejaky stojan s vreckom na vodu a tenkou hadickou ale v praxi neviem ci nieco take zozenies ☹

sslobodnamama777
16. jún 2021

peg sonda.

mariejenka
16. jún 2021

@lelinka611 to je tak citlivé a mile ze chces pomôcť, vymyslieť spôsob. No ked si sama osoba už nedokáže,pre vysilenie dat k ustam flasu, nakloniť a napit sa...asi to uz nepojde...
Robim v dss,som rhb sestra a toto som mala na dennom poriadku,kazdy z nás personálu,v lete prvé co, pomôcť s pitim, ktokoľvek, kedykoľvek opýtať sa klienta,a pomôcť. Ak je to tak aj u tvojej znamej/známom, prípadne ma pomoc individuálne, buď kľudná,aj ked viem ze ti ide o to,aby sa ten človek napil sám. No ked to uu nejde, radsej voliť pomoc. Stalo sa aj nam uz ze sa kliet tak nadychol nešťastne vody,ze sme ho museli kriesit🥺

lelinka611
autor
16. jún 2021

@mariejenka ďakujem krásne za tuto správu 😇

111blanka
16. jún 2021

@lelinka611 kuoit v lekarni striekacky nakrmenie(na pitie 50ml,na mixovane jedlo 250ml) a tak podavat priamo do ust. Sam sa taky clovek uz neobsluzi..

ovaaa
17. jún 2021

Skúste nápoje ktoré majú cucatko, pri naklonení sa voda nevyleje, ide len keď vcucne.Rste na napadla striekačka alebo lyžicou.