Ako prebieha laparoskopická operácia žlčníka ?

nklnkl
13. dec 2019

Ahojte, mam žlčníkove kamene. Mávala som silné bolesti, no teraz uz chvála Bohu to prešlo, objednal ma lekár na operáciu, neviete mi niekto poradiť ako to prebieha po takejto operácii. Mam strach ☹️, neviem si predstaviť ako to zvládnem pretože sa "bojím" lekárov, nemocníc... A ani nehovoriac rán... Uz len keď sa porezem je mi zle nemôžem sa na to ani pozrieť. Ďakujem za vaše odpovede, ak som napísala niečo "nevhodné" tak prepáčte 😂😘❤️

ssandyy
13. dec 2019

@nklnkl ja ked som ležala v nemocnici boli v jeden deň operovane 2 ženy ktoré ležali pri mne na izbe na žlčník laparoskopicky. 2 alebo 3 hodiny od operácie už behali po izbe bez bolesti alebo fakt s minimálnou. Veľmi dobre si to pamätám lebo som im závidela. Takže fakt žiaden strach. Veľa zdravia

nklnkl
autor
13. dec 2019

@ssandyy trocha si ma upokojila, ďakujem krásne 😊

ssandyy
13. dec 2019

@nklnkl a na druhý deň už išli domov ako keby ani neboli po operácii. Som kukala jak puk že aká to už technológia existuje...

siska53
13. dec 2019

@nklnkl mne robili laparoskopicky pruh a zlcnik naraz. V stredu rano som.nastupila, vo štvrtok ma.operovali a v sobotu na obed som.uz bola doma a.dojcila malu.
Oproti sekciam.je to malina, uplna pohoda. Ak rozchodenie sa bolo rychle. Jedine ta strava, ze nic, potom.len suchare.. az.doma.som.si dala.nieco ine ako tie suchare. Potom.uz len nejaky cas drzis dietu a casom.zistujes, co mozes a co nie.

kilauea
13. dec 2019

Nemusíš sa vôbec báť, človek je samozrejme trocha uboleny a omameny z narkozy, no máš 3 mini ranky jedna je pri pupku takže technický len dve. Po roku ani nebudeš vedieť kde máš ranky. Mňa operovali v piatok a v nedeľu ma pustili ☺

slavkasobanska
14. dec 2019

@nklnkl ahoj mne operovali žlčník laparoskopický a nemusíš sa báť ,zvládla som to s pritom som veľa panikarka ..

nklnkl
autor
15. dec 2019

Ďakujem veľmi pekne baby upokojili ste ma ❤️

clauduska17
16. aug 2020

Ahojte tie co vám laparoskopicky odstránili žlčník mohli ste z nemocnice šoférovať ci radšej sa TaM nechaz doviesť aj odviesť. Ďakujem

nevesta100
11. apr 2022

Aky je postup pred operaciou polypu a zlcnika - podla coho a do ktorej nemocnice treba ist v ramci Bratislavy, prosim? Ake su cakacie doby? Dakujem!

lucia0211
25. máj 2023

@siska53 ahoj,viem že si už dávno písala príspevok no môžem sa ťa opýtať kde ťa operovali a ako si to riešila s mliečkom po zákroku v nemocnici?Kedže píšeš, že po návrate z nemocnice si hneď kojila malú..ide o to že aj ja idem na operáciu žlčníka no tiež kojim,tak neviem ako to mám riešiť,lebo celý deň bez kojenia sa mi naplnia prsníky a bojím sa,aby som nedostala zápal 🙈

siska53
29. máj 2023

@lucia0211 odsavala som si, prip.odstriekavala mlieko do umyvadla