Ako prebieha vyšetrenie na hematológii?

slnko93
12. apr 2021

Ahojte, prosím vie mi niektorá povedať ako prebieha vyšetrenie na hematológii? Konkrétne idem na Šustekovu v Petržalke. Indikácia od gynekológa - prothrombínová mutácia heterozygot. Povedali mi, že mám prísť na 9:15 ale neviem, či na lačno, či čo sa bude diať. Takže sa najem ráno :D Ďakujem za pomoc ❤️

surama
12. apr 2021

@slnko93 Ahoj, neviem ako v tvojom pripade, ale ja co chodim na hematologiu, tak ma tam poslal tiez gynekolog, ale kvoli zrazanlivosti krvi. Prvykrat, ked som dosla, tak sa lekarka pytala podrobnosti na moj zdravotny stav a choroby v rodine a na zaklade toho mi vypisala ziadanku a objednala ma na odber krvi. Ja chodim do KE do vojenskej nemocnice, a teda jeden den rano odbery a na druhy den idem k lekarke po vysledky a na konzultaciu. A takto kazde 3 tyzdne, lebo ma sleduju ci je vsetko ok.

kamlicek
12. apr 2021

Inde som sice bola, povedali mi, ze najskor rano mi vezmu krv, to som sla s lahkymi ranajkami a potom mi povedali, ze o pol 1 nech pridem k dr. Uz mali vysledky a ta so mnou presla kde je aky problem a co dalej.

potvorka88
12. apr 2021

@slnko93 ahoj aj ja som heterozygot. Ked som chodila na hemato na Antolsku, tak mi vzali krv a podla vysledkov nastavili liecbu. Netreba byt nalacno pokial si pamatam. Prva navsteva bude asi iba o odbere a zdravotnej dokumentacii.

slnko93
autor
12. apr 2021

ďakujem žienky! keď som sa pýtala sestričky, tak mi povedala, že je to individualne a ja neviem, či si zobrať Péčko alebo učiť online po zvyšok dňa (učím prezenčne SŠ) preto som taká domotaná, že beviem načo sa pripraviť

kubkovamama
12. apr 2021

@slnko93 ahoj, mne praveze hned pri objednani povedali aby som sa rano najedla a vzala si flasu s vodou. Berie sa vacsie množstvo krvi,aby ti neprislo zle. Tieto hemato vyšetrenia nemaju nic spolocne s jedlom-ako napr.ranny cukor apod. Su zamerane na zrazanlivost,krvotvorbu apod,stravou to neovplyvnis. No a este som potom mala pockat 15-20min v cakarni keby ma nebodaj zložilo

luci_ba
12. apr 2021

@slnko93 ja som bola presne tam. Nalacno, nejedz 2 týždne pred tym lieky od bolesti(toto mne zabudli povedat a potom som musela ísť ešte raz). Chod nalacno, napi sa vody. Najskor pokecas s dr a potom zoberú krv a cca o 2tyzden vysledku

petamich
12. apr 2021

nechodim sice na antolsku ale chodim roky na hematologiu 🙂 ak by si mala byt nalacno isto by ti povedala, cize len ti klasicky vezme krv, spyta sa ta na nejaku anamnezu a bud sa caka na vysledky (moja to robi tak su o dve hodiny) ale u teba skor (ked ides prvy krat) budu brat podla mna nielen aktualny stav koagulatov ale zrejme aj ine veci, kde sa na vysledky caka dlhsie, takze zrejme ti da nejaky termin a prides si potom pre ne a povie ti aj ci a aku liecbu nasadzuje 🙂 ja som napr. toto s liekmi od bolesti atd. vobec nemusela riesit, to len na repro imunologii chceli, hematologicka nie

slnko93
autor
13. apr 2021

@petamich ďakujem velmi pekne. bojím sa, že to bude veľa ampuliek lebo pri štvrtej odpadavam :D idem si dať lahke ranajky a čistu vodu ako každe rano, o hodinku mam byť tam, tak ďakujem za infošky🙂))

enviem
1. jan 2024

Ahojte, chcem sa opýtať na hematologicke vysetrenie musim ist uplne zdravá? Som trochu nachladena a mam o 2 dni ist na krv. Moze to skreslit vysledky?