Ako riešiť problém s nechtom?

2. júl 2021

Ahojte
Možno mi poradíte 🤔
Ako dieťa som mala úraz, rozrezala som si necht na palci po celej dĺžke . Rodičia to neriešili a ja tak isto.
Ale teraz mi to začalo vadiť. Necht nemôžem mať dlhý lebo sa mi rozdvojuje (otvára) a keď o niečo zavadim, zabolí to.
Necht ma peknú zdravú farbu, rastie, neboli.. Teda kým sa nerozdvoji 😢 Snažím sa to zalakovat ale nepomáha to.
Bojím sa ísť na strhnútie, je niečo co by pomohlo.
Ďakujem

bona69
2. júl 2021

Ja mám to isté, mne pomáha len odstrihnúť aby som niekde nezatiahla, tiež neviem ako to zlepšiť,ale dole ho dať nepôjdem

nikpa
2. júl 2021

A prečo sa bojíš ísť na strhnutie? Nič to nie je aj keď predstava je hrozivá. Umrtvia ti to a nebudeš nič cítiť, necht ti za pár týždňov dorastie pekný a bezchybný, dovtedy ho budeš nosiť previazaný. Keby to bol len esteticky problém tak by som to asi neriešila ale keď s tým zavadujes a boli ta to, naozaj stojí za zváženie dať to strhnúť

bloger
2. júl 2021

Jedine si to odstrihnúť tak opatrne najlepšie po kúpaní alebo len v teplej vode odmočiť a potom ide to ľahšie

majamat
2. júl 2021

a pomohlo by vobec strhnutie? ak roky rastie nechcet zle, je dost pravdepdoobne, ez je poskodene nechtove lozko. a to uz sa asi nezmeni, ja som mala nepekny zapal na encht, lozku, odvtedy amm necht akoby zalomeny, resp. zahnuty. mam tam aj rozne skvrny v tom nechte, hlavne okolo toho ohybu.

hivanik
2. júl 2021

Tiez som mala takýto necht dlhe roky...vždy som si ho strihala na krátko aby som s nim do niečoho nezavadila....Lakovala som ho normálne ako ostatné nechty. Dokonca som si lepila príležitostne nechty a teraz ho mam už normálny... ani neviem co pomohlo.