Ako sa liečia choré nervy?

19. sep 2021

Ako sa liečia choré nervy? Myslím, že som cholerik, je to dedičné? Aj môj dedo a moja mama vedeli robiť divadlo a scény. Dá sa to liečiť? Ja sa nedokážem ovládať. Vybuchnem aj vtedy, keď to vôbec nie je potrebné.

aurorastone
19. sep 2021

Kukám na ten text a rozmýšľam ci mi hrabe ci nie, veď ja som sa nič nepýtala, nič som nepísala.....sme na tom rovnako a aj keď si vravím ze proste nabudúce sa ovládnem tak nevyjde....🙄

ailiba
19. sep 2021

Liečiť sa to nedá, nie je to choroba... Je to povaha, temperament. Ale keď si to uvedomujes, môžeš sa skúsiť viac kontrolovať, ak ti na tom tak záleží... Úplne sa nezmenis, ale dá sa to stlmit a nie podporovať. Chce to veľkú prácu na sebe... Držím palce💪

pribinak
19. sep 2021

Áno dá sa to “liečiť” sedením u psychoterapeuta. Tato “choroba” vyžaduje aby sa človek učil ovládať svoje “nervy”

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janetinka27
19. sep 2021

myslim,ze je to znakom povahy.ale prejavy mozeme aspon scasti ovladat. nemozes byt niekym inym,ak si temperamentna, nemozes sa uplne stlmit. ale mozes sa naucit nereagovat hned a prudko, naucit sa prijat tie skutocnosti, co ta dnes vytacaju. moja znama je asi tiez cholerik, ja som uplne ina,bolo pre mna tazke s nou vydrzat.ale zmenila sa, zacala veci inak vnimat,sice je stale cholerik, ale uz nekrici, nevybuchuje

luccija
19. sep 2021

Aj povahou temperamentom aj odpozorovane vzorce ako reagovala mama, dedo....Je cholerik a cholerik taký typický bol v Peliskoch ten generál.Co z ničoho spravil drámu.Mozes mať aj hystrionsku poruchu.Aj ja dosť rýchlo vzblknem a hneď som zase v poriadku som taký samonasieraci typ🙂)zase muž je flegmatik, ale on vnútorne preziva veci, keď ho niekto vytočí nedá zlosť von čo je možno ešte horšie potom majú ľudia vysoký tlak, vredy...
Veľa ľudí sa v práci drží na uzde a doma vypustí ventil.
Určite sa to dá korigovať, ale ťažká práca na sebe

autor
19. sep 2021

@aurorastone 😆 ďakujem, som rada, že v tom nie som sama.
Napríklad dnes som skladala pančuchy a dcéra mi jedny ťahala z ruky (15mes) , ja som to nejak nevnímala, proste som porovnavala dĺžky, lebo sa mi nezdalo veľkosť ( to je jedno) a zrazu som si uvedomila, ze mi ich neprestáva vyťahovať z ruky tak som s takými nervami na ňu vybuchla, ako šibnutá.
Našťastie to vzala v pohode, ale viem, že všetko sa odo mňa učí a ja nechcem, aby bola tiež taká.
@ailiba myslím, že sa veľmi snažím, veľmi dlho. Určite je ti lepšie, ale vždy ma to ovládne a to ma štve.
@pribinak no diky, takže smer psychológ? Nie sú na to nejaké cviky, ktoré zvládnem sama doma?
@bambulienka25 kto je Lenka?
@janetinka27 ja viem, ze to so mnou je ťažké niekedy. Myslím, že som rovnaká ako moja mama, čo sa toho týka. Ja som to na nej nenávidela, ako po mne zjapala.
@luccija sranda je tá, že muž je taký istý, keď nie horší. Občas u nás ide o život..........

ailiba
19. sep 2021

Ale super, ze na tom pracuješ... Keď si to uvedomujes a chceš to zmeniť, tak to bude stále lepsie👍

autor
19. sep 2021

@luccija tak ja si myslím, že mám problém. Zrejme u mňa naozaj ide o histrionsku poruchu.
Asi je na čase zastaviť sa u nejakého psychológa.

autor
19. sep 2021

@ailiba ďakujem

pribinak
19. sep 2021

Je autogenny tréning, a je to skvele, ale to sa sama nenaučíš

luccija
19. sep 2021

@pribinak prečo by sa nenaučila?My sme ho ľuďom dávali vytlačený a mali si ho sami hovorit v duchu ja si hovorím ani do polky neprídem a spím.Alebo na YouTube si pustiť a sústrediť sa na pocity teplo, tiež...
Autorka to som chcela napísať, že niekedy sa stretnú 2 rovnak a to je potom Taliansko.Na mame si to neznášala tak to nerob dcére🙂ja som zase mega trpezlivá a tvária, ale keď to už presiahne hranicu potom hromy blesky až sa sama seba zlaknem🙂

pribinak
19. sep 2021

@luccija Ehm, to muselo byt fakt veľmi kvalitne

luccija
20. sep 2021

@pribinak a ake odporucanie máš ty veľmi by ma to zaujimalo🙂Mne ho prvý x hovorila psychologicka a potom som si ho mala hovoriť ja a sústrediť sa, ak ubehne myšlienka vrátiť sa znova.Klasicka meditácia...

pribinak
20. sep 2021

@luccija neviem, na VS je to cely semester, píše sa denník, konzultácie
Po tejto rade že hovor si to, by som si pomyslela svoje

Že klasická meditácia …. aj to treba vedieť, ale nevadí

luccija
20. sep 2021

@pribinak tak všetci, ktorí sa chcú naučiť autogenny tréning majú študovať VŠ?A čo teraz?aj na pedadogike sa učí psychológia dieťaťa a ľudia majú deti bez skoly.Pises hlúposti.Od psychológa odchádzajú ľudia so znením autogenneho tréningu a skúšajú.Miliony ludi medituju a nemajú kouča, ktorý ich to naučí či Reiki skolu

pribinak
20. sep 2021

@luccija dobrý bože, ty si sedíš na vedení či čo? Ja sim to uviedla ako príklad, na to, že to čo povedala tá psychologicka je nedostatočne vedenie
Už mi nepis

luccija
20. sep 2021

@pribinak daj si autogenny tréning, keď si nervozna

pribinak
20. sep 2021

@luccija 🤦🏻‍♀️