Ako sa zbaviť mesačnej bolesti chrbta?

22. máj 2022

Ahojte, už viac ako mesiac pocitujem bolesti chrbta v jednej casti, niekedy to boli cely den, niekedy len hodinu, niekedy vobec. 2 tyzdne to bola silna bolest a seknutie. Bola som u fyzio na napravani ale nepomohlo, ako sa zbavit tejto bolesti ? Zacala som s SM, ak cvicim je to ok. Inak si musim dat flector mast alebo tabletku. Mam 29r a sedave zamestanie. Bolest je hlavne po dlhsom sedeni. Boli ma v lavej casti pod lopatkou smerom dole, taka neprijemna bolest ako mravcenie. Vypytat si nejak MRI ? Alebo len cvicit ?

akvi
22. máj 2022

Mne pomohla od bolesti až akupunktura a následné domáce moxovanie. Predtým som bola aj u klasických dr., vyšetrenia nič neukázali, predpísali mi rehabilitáciu, chodila som tri mesiace a zlepšenie len minimálne. Čínsky lieči komplexne problém, lebo to nie je len o chrbtici. Už dva roky mám pokoj a ak cítim, že som prehnala to, na čo si mám dávať pozor, tak párkrát dám moxu a je to zase ok.

matullienka
22. máj 2022

@akvi prosím ťa čo je toto moxovanie? Ja mávam občas takú nepríjemnú bodavu bolesť pod lopatkou, že ani otočiť sa nemôžem

macikovaiveta
22. máj 2022

Skúste kvalitnú masáž

viestta
22. máj 2022

Keď ti pomáha SM systém treba ho cvičiť ďalej. Žiaľ, je to tak, že ten donesie trvalé výsledky až po dlhej dobe intenzívneho cvičenia, na to treba mesiace a potom treba ďalej cvičiť aby sa svalstvo udržalo v kondícii. Bez cvičenia sa rýchlo vrátiš tam kde si bola pred tym

akvi
22. máj 2022

@matullienka moxa je taka akoby cigara z bylín, zapáli sa a nahrievas si body, ktoré ti ten čínsky lekár povie, je to podobný princíp ako akupunktura, ale tu si doma sama asi tazko spravíš. Moxu si vieš aj sama dať. Mne to aj na akútnu bolesť veľmi dobre fungovalo.

mims138
22. máj 2022

Ja som tiež vyskúšala akupunktúru ale mne pomohlo pravidelné cvičenie jogy a hlavne SM systému, na začiatok je ale nutné cvičiť pod dohľadom fyzio ktorá kontroluje správnosť dýchania a zapájania svalov. Po cca roku už necvičím pravidelne, len keď sa chrbát sám ozve.

akvi
22. máj 2022

@mims138 ono je asi dosť podstatné aj to, prečo bolesť vznikla. Mne joga pomohla so zlým držaním tela, cvicila som ju tri roky 2x do týždňa. Ale to som bola mladá a bezdetná 🙂 Doma som sa nevedela prinútiť, ani teraz sa neviem. Čínsky mi ale vyriešil tu akútnu bolesť, plus identifikoval ako a s čím to súvisí. V mojom prípade to nebolo vlastne vôbec o chrbte. Nemala som tam žiaden blok, ani nič, ani klasické vyšetrenia nič neukázali. Problém bol inde, len sa to prejavovalo tou bolesťou v chrbte, resp u mna to vystrelovali až do nohy.

autor
22. máj 2022

@akvi no po pretazeni, cvicila som nespravne,nespravne sa ohybala ale vahy do 5kg

autor
22. máj 2022

@akvi a kde si mala problem ak sa mozem opytat ?ci to nezistili?

akvi
22. máj 2022

No klasický dr. nič nezistil. Čínsky áno, je to vcelku zložité, u mňa to súviselo o.i. s nadoblickami, ale to je príliš zjednodušene povedané, to bolo 2 hodinové sedenie a už si všetko ani poriadne nepamätám, skôr si pamätám rady, čo mam dodržiavať, tie súvislosti s roznymi orgánmi som už za tie dva roky zabudla. 😅 Jedna z rád bola napríklad, že nemôžem ísť spať so studenymi nohami ( to je u mňa úplne bežné, že mam az ľadové nohy, aj to s tým súvisí). A plno iných, aj psychologické hľadisko tam bolo. Proste fakt mi neliecil len chrbát, bolesť bola len dôsledok. A mne sa tá bolesť tiež objavovala resp zhoršovala po námahe, tiez som si myslela, že som pretazila alebo daco s platničkou to bude. Ale ako vravím, nič také sa nepotvrdilo. Aj keď s pretazenim to súvis má, ale viac ten psychický.. 🙂

autor
23. máj 2022

@akvi ale bola si na magnetickej alebo ako vyhodnotili ze nic neszistili ? Ja som z ke, skusim tu cinsku medicinu niekde tu vyhladat